Režim před rozsudkem

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

tulen2 píše: 03 pro 2020 16:57 Bohuzel tomu veri vetsina populace. Pulka naroda (asi i mirne vetsi) pritom povazuje SP za neco apriori spatneho. Druha pulka povazuje SP za dnes bezny normal a mysli si, ze kdyz nejaky soud v pripade, ktery matne znaji z okoli, tak k tomu mel zavazny duvod - otec byl asi nasilnik, neni sprochu...
Jake silene veci se na ospod a opatrovnickych soudech deji malokdo uveri, dokud nema zkusenost vlastni, nebo zprostredkovanou od nekoho absolutne duveryhodneho :(
Jsi optimista, vetsina populace jsou obycejni lide, zijou a pracuji a o soudy, politiku, opatrovnictvi se nezajimaji. A 95% chlapu jsou pitomci co si fakt rozvodu nepripusti ani kdyz jsou na stole papiry od soudu. Zeptej se v manzelske poradne, vetsina paru tam jde zachranovat mrvolu sveho manzelstvi kdyz uz je zena davno rozhodnuta, rozvodove papiry na soudu....jak rikal i Plzak, privezou do poradny dobre ulezelou mrtvolu manzelstvi a chteji to zachranovat :|
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Ja si to jasne vykladam jako politickou objednavku, pod prislibem dalsi kariery.
Trend a primo osoba p. Jirsy je jasne sledovatelny:
https://www.epravo.cz/top/clanky/strida ... 99058.html
https://www.pravniprostor.cz/judikatura ... idava-pece
.
.
a ted bohuzel nemohu dohledat clanek na tusim justici, kde se sam jirsa kratce po jmenovani (nejake 4-5 let zpet) vyjadruje, ze to US s preferenci SP prehnal, a je treba "vzit zpatecku" .. Bere ji jasne, tvrde, a podle me v souladu s objednavkou pred jmenovanim.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Podle meho jsou soudci US schvalovani nikoliv "na objednavku", ale v praxi se voli do US bezbarve, nevyrazne a nevyprofilovane ne-osobnosti, ktere nevadi a ktere maji potencial byt schvaleny Senatem CR, casto se tam taky odkladaly vyslouzile politicke figurky.
Neco ala zvolime si nekoho kdo nejmene vadi.
Samozrejme mohou byt vyjimky a Senat schvali nekoho kdo vadi vlade tkz. natruc, ale je tam nutny navrh presidenta CR, tak je to cele upoceny umasteny kompromis.....takze receno cynicky ty podprumerne vykony US jsou vysledkem nepodarene Ustavy CR.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Po delší době se ozývám s aktuálními informacemi.

Rekapitulace: v září 2019 prvoinstanční soud nedbale zdůvodněným rozsudkem dal střídavou péči, v březnu 2020 to odvolačka zrušila a vyžádala znalecký posudek, v listopadu 2020 byl hotový posudek doporučující střídavku a na konci ledna nařízeno jednání.

První zádrhel nastal s výslechem znalce. Moje advokátka i její kolegyně jsou přesvědčené, že výslech znalce je nezbytný, ale nikde se nepodařilo dohledat, že by to tak opravdu bylo. Ani jedna strana se výslechu nedomáhala . Ale ze zkušenosti víme, že protistrana použije cokoliv jako důvod pro odvolání a protože soudkyně je lempl a odvolačka zase extrémní formalisti, hrozilo, že nám to shodí kvůli tomu. Pro jistotu jsem volal den před jednání na soud a znalec pozvaný nebyl. Nicméně to asi způsobilo, že ho narychlo pozvali a na jednání nečekaně přišel.

Znalec byl naprosto nepřipravený, vlastní posudek (půl roku starý) asi četl až cestou k soudu a na vše reagoval "když jsem to tak napsal, tak to asi bylo". Stejně jako OSPOD, tak i znalec jede tezi, že za konflikt můžou oba rodiče a zásadně se brání řešit to, že matka mi už 2 roky přiděluje děti dle svého uvážení, krmí je pohádkami o domácím násilí a byla ochotná mi vyrvat kluka z ruky, když jsem ho vyzvedl ze školky proti její vůli. Nicméně výsledek je, že doporučuje střídavku, ale nevylučuje ani asymetrickou péči.

Po upřesňujícím dotazu připustil znalec, že asymetrická péče může znamenat i svěření do péče otci, čímž rozboural automatický předpoklad matky (ale částečně asi i soudkyně), že jediné 2 varianty jsou střídavka nebo péče matky.

Jednání bylo odročeno, protože matka nedodala soudem požadované daňové přiznání za rok 2019 (a obecně značně komplikuje posouzení svých příjmů).

Odročení bylo naštěstí jen o cca 2 týdny a tam už soudkyně nevnímala nic, jen vyhlásila shodný rozsudek jako před rokem a půl - střídavka po týdnu a prázdniny napůl, jen mi mírně navýšila alimenty s poukazem, že syn chodí do školy (což už chodil i tehdy). Zásadní je, že po důrazu jak z mé strany, tak OSPOD, má rozsudek přeběžnou vykonatelnost. Čili někdy za 40 dní počítám, že začneme střídat (matka jakékoliv dohody odmítá a čeká na písemný rozsudek a fikci doručení).

Nejvíc se obávám, co s tím udělá odvolačka, protože dali prvoinstanční soudkyni jasně za úkol vypočítat dlužné výživné a zhodnotit příjmové možnosti obou rodičů, na což se zcela vykašlala.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Musím se přiznat, že číst tu hrůzu, která vás v týhle tahanici doprovází, je fakt šílené.
Na druhou stranu nechápu, jak u takhle rozhádaných rodičů, v takhle vyhrocené situaci, může OSPOD a SOUDce nařídit střídavou péči.
Neříkám, že je to ŠPATNĚ. Není.

Ale furt si říkám, čím to je, že tam kde není velký konflikt rodičů, tak střídavka nejde.
Tam kde (u vás) je konflikt očividně dlouhodobý, vyhrocený, tak střídavka jde.

Jestli ony ty doporučení pro otce, co chtějí střídavku, nejsou tak trochu zastaralá.

Zastaralá - chovejte se slušně, jinak nebude střídavka

Nově - neberte si servítky, jinak nebude střídavka.

Aktuálně zkouším verzi "Nově" tak časem se pochlubím jak špatně jsem opět pochodil. :lol:
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

OSPOD to bere tak, že konflikt je drsný, ale pro děti je pořád lepší, když budou mít oba rodiče.

Soudkyně je s prominutím hloupá a líná a chce to hlavně rychle rozhodnout. V odůvodnění rozsudku řekla, že se spor uklidní, ale to nezná mou ex, ta nikdy neodpouští a vždy válčí do hořkého konce a úplného spálení mostů (při studiu, v kariéře i s kamarádkami).

Myslím, že momentálně to hodili na střídavku, protože děti znalec označil za příliš malé, aby se bral jejich názor v potaz a ostatní okolnosti jsou mírně v můj prospěch, ale to zase náš systém nedovolí, dát děti otci, dokud matka není extrémně špatná. Navíc jí dost škodí, že i proti názoru znalce i OSPODu stále trvá na odstěhování se. I v závěrečné řeči řekla, že stěhovat se přece budeme oba, když já mám pronajatý malý byt - ale že existuje rozdíl ve stěhování se v rámci čtvrti nebo 130 km daleko to už odmítá připustit.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

HIPO píše: 11 úno 2021 14:29 Zastaralá - chovejte se slušně, jinak nebude střídavka
Tak tohle ale tady říkáme dlouho :-). Jen ostrým tahem na branku, neústupností a "drsným" přístupem lze dojít k cíli. Problém je, že většina chlapů to takhle v sobě nemá a ustoupí matce svých dětí s tím že "bude klid". Jenomže on klid ani tak nebude a děti tak přijdou o otce.

Další věcí je, že lze takto postupovat jen za určitých podmínek - malé děti, které "nedokážou" vyjádřit svůj názor nebo tam kde situace není daná rozsudkem nebo situací (matka se odstěhovala, vzala děti sebou). Proto jsem všem známým radil, ať vydrží spolu co nejdéle protože:
- nejde určit kdo jak pečuje
- dokazuje se, že míra konfliktu není tak velká (když jste spolu schopni fungovat pod jednou střechou).
Není to nic moc, ale lepší než dalších 15let platit na děti, které ani nevědí kdo je jejich otec.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 11 úno 2021 12:00... Čili někdy za 40 dní počítám, že začneme střídat ...
Uplne nerozumim … vyzvednu … vratim za tyden…. To az rozsudek "zacne platit" budes jen podavat navrhy na vykon, nebo doufas ze az ho oficialne dostane, zacne ho konecne respektovat? (vlastne myslim ze jo, ze si psal ze tomu se nejspis podridi, jakmile to bude platit nezpochybnitelne oficialne…. no, jsem zvedavy)
HIPO píše: 11 úno 2021 14:29 Zastaralá - chovejte se slušně, jinak nebude střídavka

Tak to pozor, "chovat se slusne" nesmi znamenat ze neexistuje "pretahovani" o deti. Otec co si "chovejte se slusne" vylozi jako "podridte se diktatu matky jak si ona preje aby u vas deti byly, a vyckejte slusne na rozhodnuti uradu", neskonci dobre.

"chovejte se slusne" plati stale, zaroven vzdy i za cenu odvazeni deti ze skolky, nechavani jich u sebe dele nez matka "dovoli" atp. dbejte na rozumny podil pece. To je konflikt, kteremu se vyhnout nelze.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Aktuální situace je následující. 8.2. byl vyhlášen rozsudek o střídavce. Dneska by uplynula lhůta pro jeho sepsání a rozeslání, ale soudkyně si lhůtu nechala prodloužit do 9.4.

Matka mezitím stále blokuje zahájení střídavky a prosazuje, že dál pojedeme v jí nastaveném režimu 3,5/14. Po mé výzvě nás OSPOD oba poučil, že matka porušuje § 858 obč.z. a doporučil, abychom už praktikovali střídavku. To se matka rozhodla ignorovat. Požádal jsem OSPOD, aby zvážil použítí výchovných opatření dle § 13 zákona o sociálně-právní ochraně dětí. Možná v reakci na to, možná na základě nějaký podnětů od matky svolal OSPOD osobní schůzku za 2 týdny. Mojí snahou je, aby oficiálně konstatovali, že je to matka, kdo jedná proti zájmu dětí - neformálně už to přiznali, ale na papír to zatím nikdy nedali.

Mezitím jsme střelbou na slepo zkusili požádali o vydání dalšího PO (předání dětí otci), protože matka se neřídí doporučením znalce, OSPOD ani rozsudkem (zatím nevykonatelným). K mému překvapení nám to dnes přiklepla, ale opět to změnila na střídavou péči (to už opakovaně odvolačka označila za nepřijatelné). Soudkyně je navíc dost lajdák, takže jí vypadlo slovo pondělí a dala mi děti "každý lichý týden od 8.00hod. do pondělí sudého týdne 8.00hod."

V odůvodnění konstatovala "absenci vůle na straně matky dosáhnout s otcem dohody" a hrozící odcizení dětí. Před odvolačkou by to podle mě neobstálo, ale účel dosáhnout střídání dřív než bude vyhotoven a předběžně vykonatelný rozsudek to plní.

Sepisování rozsudku se určitě potáhne, protože je třeba posoudit finanční situaci a matka v tom vytvořila takový guláš, že i já mám po dvou letech intenzivních sporů problém to posčítat (jí deklarovaný příjem z podnikání je např. poloviční než částky co vybrala z podnikatelského účtu v hotovosti, o dalších příjmech nemuvě.).

Matka bude nyní opět zkoušet hrát hru, že PO neobdržela. Sice jsem jí ho poslal navíc ještě mailem a ona hodinu na to odpověděla ze stejné adresy na jinou věc, ale ohledně PO dělá mrtvého brouka. U minulého PO se mi podařilo jí nahrát na video, jak přebírá PO na papíře a když zjistí o co jde, papír rychle zahodí a tvrdí, že ho nečetla. Ale obávám se, že takovými detaily se nikdo zabývat nebude.

Je nějaká cesta jak dosáhnout vykonatelnosti PO dřív než to její advokátka vybere ze své datovky?
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

siux píše: 10 bře 2021 21:12 Je nějaká cesta jak dosáhnout vykonatelnosti PO dřív než to její advokátka vybere ze své datovky?
Hele já nevím, co třeba převzít děcka do péči a až přijedou policajti tak jim ukázat rozsudek? Nebo když ti je nevydá, tak tam jet, zavolat policajty a nechat zadokumentovat?

Já vidím zásadní problém v tom, že je potřeba změnit myšlení z toho "co udělá matka" na "udělám to jak já budu chtít". Chápu, že je to těžké, sám jsem s tím měl problémy. Ale bral bych to jako očistnou kůru, ve které by ti ten "papír" měl pomoci, ale určitě to nevyřeší.

Protože ten papír např. nevyřeší, že matka přijede s dětma o 3 hodiny později, nedá ti učení, nebo dokonce že ti je nepředá vůbec! Ten papír jen pomůže, ale řešit neustálé konflikty budeš muset stejně až do dospělosti dětí řešit s ní ty.
Odpovědět