Režim před rozsudkem

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od tulen2 »

Takove PO by melo byt vykonatelne vyhlasenim, ne az dorucenim. Stoji tam snad explicitne dorucenim?

Kazdopadne ja to ale porad vidim tak, ze bys mel proste prevzit deti, a necht je u sebe tyden, a kdyz ti je da o to dele, nechat je u sebe take dele.

Vzdyt uz ted vidis, ze rozsudek ignoruje, ignoruje PO ... Co budes delat az ji ho doruci, a bude ignorovat nadale? Nebo porad doufas, ze se to zazracne otoci, a najednou to respektovat bude, protoze uz je za hranou zakona, zatimco predtim byla jen v tmavesede zone prasaren?
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Píše se tam: "Dle §76d usnesení, kterým bylo nařízeno předběžné opatření, je vykonatelné vyhlášením. Nedošlo-li k vyhlášení je vykonatelné, jakmile bylo doručeno tomu, komu ukládá povinnost."

Upřímně řečeno nevím, jak poznat, že došlo k vyhlášení. Právnička mi říká, že je to vykonatelné doručením.

Zatím u všech PO to bylo tak, že se matka snažila tvářit, že jí to doručeno nebylo a po 10 dnech se tím začala řídit.

V pondělí se pokusím děti převzít, ale počítám, že moje zvonění bude ignorovat. Pak úplně nevím, co dělat. Právnička doporučuje akorát to poslat na OSPOD a doufat, že to uhrajeme na výhradní péči otce u odvolacího soudu. Já ještě váhám, jestli volat policii, ale nevím, jestli to může mít nějaký efekt.

Převzít děti nemůžu, když jsou zavřené uvnitř baráku. Pominu-li to, že by tohle fakt nerozdýchaly, tak ani nevím, jak bych se do toho domu dostal.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Ona to dokonce sama přiznává. Na email, kde jsem jí to PO pro jistotu ještě poslal, odpověděla:

"Předběžné opatření mi nebylo doručeno. AŽ mi doručeno bude, OZVU se Ti a DOMLUVÍME se na dalším postupu."
Marek2
Stálice fóra

Příspěvek od Marek2 »

nejsem právník, myslím si, že pokud by byl rozsudek vynesen v soudní síni a byl by u toho přítomen advokátní zástupce nebo přímo účastník (a vzdali by se odvolání), tak to nabývá platnost hned vyhlášením. Jinak ten rozsudek musí soud doručit a nabývá platnost doručením (nebo marným doručením). Do nabytí platnosti nelze nikoho postihnout pokud se tím neřídí.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Takže aktuální situace: matka držela děti 4 týdny jako rukojmí, OSPOD situaci nechce řešit. Po mém nátlaku se zmohli na emailový dotaz matce, zda předání v pondělí proběhlo podle PO. Když neodpověděla, dál to neřešili. Žádal jsem OSPOD, aby matku napomenuli, nic. Do telefonu mi řekli, že režim jede dle dohody rodičů. Po dalším nátlaku napsali v pátek matce email (obsah neznám).

V sobotu matka napsala email, že jí bylo doručeno PO a bude se jím samozřejmě řídit a předá děti příští lichý týden. Na mou okamžitou odpověď, že tento víkend je stále lichý týden, už nereagovala. Nevím jestli na radu své advokátky nebo v důsledku mailu z OSPODu navrhla alespoň Skype s dětma, který proběhl v pohodě.

Mezitím přišel i předběžně vykonatelný rozsudek, takže počítám, že následujících několik měsíců než se to dostane k odvolačce pojedeme střídavku po týdnu. Že se odovolá matka je stoprocentně jisté, já váhám jestli se odvolávat taky nebo se jen vyjádřím k odvolání matky.

Moje argumentace bude
- matka bránila styku (v prosinci na 3 týdny, na jaře 5 týdnů) navzdory rozsudku i doporučení znalce a OSPOD
- matka vytváří konflikty (2 trestní oznámení), nepředává školní potřeby
- nekomunikuje (už 2 roky nezvedá telefon, neodpovídá na SMS, na emaily odpoví jen co se jí hodí)
- činí jednostranné kroky (uvolnění syna na měsíc ze školy) bez domluvy se mnou
- nadále činí kroky k přestěhování dětí do jiného kraje

Snahou je získat děti do péče nebo alespoň uhájit střídavku tím, že prokážu, že chyba v komunikaci je na straně matky takže dle judikátů ÚS by to soud měl zohlednit pokud by v rozporu se znaleckým posudkem rozhodl, že střídavka být nemůže.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

To ale jen podporuje to co tady uz delsi cas radim nejenom ja.
Nastehuj se zpatky do baraku k madame a prestan resit odpojovani energii.....zatni se a vzmuz se, rychle omez pravniky a soudy a OSPOD, nepomohou ti imho uz v nicem.
Omezil bych vydej energie na pravni bitvy a rozdelil bych si moralni, financni a casove sily 50/50 a koukej se sebrat a nastehovat zpatky, zatim preferujes pravni bitvy a decka nevidis....abys nedopadl tak jak vetsina hloupych mekkych otcu ze ti zbydou jen popsana lejstra od soudu a OSPOD a decka te nebudou chtit videt.

Musis tu hru a cele to tahani o decka ted postavit matce uplne jinak, chce to zacit v baraku tak prudit aby se s tebou madame chtela dohodnout tak ze ti radeji decka bude davat nez aby s tebou zazivala psychodramata v spolecnym baraku.

Odpojovat elektriku je k prdu, psat si s OSPOD je uz taky k prdu, decka nevidis.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 23 bře 2021 11:43…. já váhám jestli se odvolávat taky nebo se jen vyjádřím k odvolání matky…..
Asi bych volil pouze vyjadreni - ty se sp souhlasis a vitas ji. A urcite bych nasledne nesouhlasil s licenim neverejnym bez slyseni stran. Odvolaci soud to rad zkousi, ze pouze posuzuje stavajici stav, pravni otazku, ze vlastne zadne slyseni nepotrebuje ….
Ale jak je bez kontroly, vyzobe si z prvoinstance jen co chce (ani to poradne necte), k tomu si prida oduvodneni aby mu to "fungovalo" jak chce.
Ty tam byt potrebujes, jasne protokolovane popsat nejdriv jake matka delala psi kusy a nerespektovala PO, ale pote co jste fakticky stridat dle pravomocneho rozsudku zacali, je vse super dupe, oblackove modre, deti spokojene ….
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

.. a ted, jestli je lichy tyden, a mas je mt, si je proste zajed vyzvednout.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Souhlas. Mým cílem je, aby proběhl účastnický výslech u odvolacího soudu. Matka je s prominutím taková kr**a, že svým vystupováním každého naštve. Pokud tam spustí své obvyklé kázání, že jen ona ví, co je pro děti dobré a že je přeci logické, aby se s nimi odstěhovala, protože děti potřebují dům se zahradou a na ten ona v Praze nemá, mám vyhráno. Problém je, jak donutit odvolačku aby s výslechem souhlasila - minule nedovolili ani závěrečnou řeč, jen dali 2 stručné otázky na každého z nás.

S tím vyzvednutím, zkoušel jsem, ale nejde to realizovat. Uzamkla dům, vychází jen minimálně a když je lockdown, ani do škol(k)y děti nedává. Zkoušel jsem zvonit, ale marně. Policie nepřijede a jak jinak se k dětem dostat? Ale myslím, že dobrá zpráva je aspoň to, že deklarovala vůli rozsudek dodržet (což už i minule po obstrukcích s lhůtou doručení taky splnila).
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

2x vsoupíš do domu za pomoci zámečníka, s asistencí policie.
po 3x už se před tebou zamykat nebude ;-)

náklady = 4000Kč.
Vidět děti = k nezaplacení :-)
Odpovědět