Režim před rozsudkem

Odpovědět
siux
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od siux »

Já nechápu, jak jste přišli na to, že buduju kariéru. S rozvodovým bojem jsem práci značně omezil, vydělávám cca polovinu toho co dřív a čas věnuju převážně rozvodu a dětem, když je zrovna mám. Vše nasvědčuje tomu, že matka začne od pondělí dodržovat střídavku dle rozsudku a až do odvolacího soudu (počítám tak půl roku) by to tak mohlo jet.

Finty s přepisem domu na děti a podobné chujoviny už zkoušela, ale nejsem blbý.

Ptal jsem se na reálné zkušenosti s praktikováním rady, co dáváte a zdá se, že jí má jen Hugo76 z doslechu. Já jsem si dost jistý, že to, co se zatím nepodařilo matce dosáhnout u dětí kydáním špíny na mě, bych atmosférou strachu, ve které by děti žily, dosáhl hodně rychle - začaly by mě nenávidět. Řešil jsem to i s psycholožkou a mou jedinou cestou je, zvlášť u kluků, být v jejích očích správným tátou na kterého je spoleh. Matce projde, že je hysterka, zvlášť ten starší jí bude ochraňovat, ale když budou mít u mě bezpečí, začnou to preferovat sami. To je samozřejmě podmíněno tím, že střídavka bude probíhat, ale jsem už psal, že vypadá zatím nadějně na příštích pár měsíců.

Navíc soužití v jedné domácnosti je pro mě naprosto nepředstavitelné. Já řeknu dětem, že se jde spát, maminka jim dovolí, že nemusí a jak to chceš vynutit? Kluci se začnou rvát, já to budu řešit, ona si mě při tom natočí na video a bude to posílat na sociálku, jako moje rodičovské selhání? Nebo si to budeme natáčet oba a děti necháme úplně zničit? Těch konfliktních situací budou desítky denně, začnou se množit nesplněné úkoly ve škole, trestní oznámení atd.

A reakce úřadů? Je úplně jasná - dokud byly děti jen u matky, rodiče se hádali, ale nějak to fungovalo. Teď se tam nasáčkoval otec a je to v háji. Řešení je jednoduché, otce z domu vystrnadit.

Případně varianta číslo dvě: matka ohrožená domácím násilím, bez prostředků, musela utéct do azylu ke svým rodičům. To přece každý úřad pochopí. A já zůstanu v prázdném domě sám, děti 130 km daleko a manželce se splnil sen legalizace stěhování. Dům chvíli nebude mít v užívání, ale alimentama si to vynahradí a SJM se časem taky nějak rozdělí.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Upřímě chci říct, že Siuxe obdivuji. V tom dobrém slova smyslu.
Má svou vizi. Má trpělivost, má odhodlání.
A i přes všechna ta příkoří a šílenosti, tak má na papíru nakonec střídavku.
I přes všechny naše dobře míněné rady se drží svého přesvědčení a očividně je to pro něj cesta správným směrem. Nezbývá než držet palce, aby se úspěšně dostal i přes fázi "Matka se odstěhovala i s dětma 130km daleko a bez souhlasu otce dětem změnila školu."
Vlastně při střídavce si může měnit školu chce, takže ehm, byl by to vlastně problém?

BTW. mám celkem fajn, rychlý postup, jak oslovit školy ve vytipované lokalitě (např. okruh 20km od možného bydliště) a sdělit jim nesouhlas rodiče s přihlášením dítěte ke školní docházce. Takže kdyby byl zájem, asi bych to popsal v extra vláknu. Lepší prevence, než pak hasit nějaký ten požár.
Ale přiznávám, nejsem si jistý, jestli když je v rozsudku stanovena SP, tak jestli má nesouhlas druhého rodiče nějaký vliv na správní řízení o přijetí.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

HIPO píše: 25 bře 2021 12:50 Vlastně při střídavce si může měnit školu chce, takže ehm, byl by to vlastně problém?

BTW. mám celkem fajn, rychlý postup, jak oslovit školy ve vytipované lokalitě (např. okruh 20km od možného bydliště) a sdělit jim nesouhlas rodiče s přihlášením dítěte ke školní docházce. Takže kdyby byl zájem, asi bych to popsal v extra vláknu. Lepší prevence, než pak hasit nějaký ten požár.
Ale přiznávám, nejsem si jistý, jestli když je v rozsudku stanovena SP, tak jestli má nesouhlas druhého rodiče nějaký vliv na správní řízení o přijetí.
Jo, toho se bojím nejvíc. Včera mi při neformálním telefonátu ospoďačka řekla, že kdyby teď matka zdrhla těch 130km daleko (s odůvoněním, že v domě nejde elektřina), tak jim to přijde OK, za podmínky, že bude děti každý den vozit sem do školy. Na můj argument, že nemůže být v zájmu dítěte trávit denně 2-3 hodiny na cestě do školy už nereagovala. Ale neberu to moc vážně, strategie našeho OSPOD je za každou cenu nedělat nic. Myslím, že naše soudkyně by to posuzovala jinak.

Určitě popiš ten postup v extra vláknu. Chystám se něco takového udělat, takže budu rád za konkrétní postup.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Siuxi to jsou chybne uvahy a nepochopeni psaneho textu, placas nesmysly, nechapu jak jsi mohl na soudu a OSPOD vysoudit SP, asi tva matka bude agresivni stekna co si otvirala usta na soudkyni a OSPODjedubabu a tak ji SP soudkyne dala za trest.
Ale k veci - bydleni v baraku = oddelit uzamknutymi dvermi prostor (staci jeden pokoj) vyhrazeny otci a pak prostor matka. Nejde o to se tam s matkou boxovat a dohadovat, muzes byt cele dny zalezly jako krysa v cimre a chcat do bazanta a chroupat suchary...je to hra nervu, vychylit agresivni steknu z rovnovahy...jak jinak chces matku dotlacit k ustupkum a deleni SJM, jak jinak ji dotlacis aby nezdrzovala rozvod a deleni SJM treba dalsich 2-10 let?
Tim ze od problemu utikas (odstehujes se od deti z baraku ktery ti patri a ktery platis) = tak asi o barak prijdes a o decka dtto.
A usmevne je jake pises iluzorni zvasty o tom co se matce podarilo s detmi,... mesic jsi je nevidel!!! a matce se nepodarilo je zmanipulovat?
Probud se ze sna, decka k tobe nebudou chtit jit a SP nebude probihat, SP ani nezacne, protoze matka piskne a deti zustanou u matky v baraku a budou rvat jako bestie kdyz se k nim jenom priblizis.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Ja to ale ted uz taky vidim tak, ze to Sioux uz ted udelat nemuze, vratit se do spolecneho a vysirat. Je proste prilis pozde.
Drzim palce, at SP zacne a matka se rozsudkem ridit zacne. A at si to sedne.
Ale ohromne se bojim, ze nezacne, bude to tu nemoc, tam se nedozvonis, tuhle se vrati z vyletu prilis pozde a uz tam nebudes …. A sam vidis, ze ospod ani soud skoro nikdy v takovych pripadech "nema koule" na to neco OPRAVDU udelat :(. A konci to fakt tim, ze samy deti nechteji.
Ma aspon zatim velike stesti, ze jak pise, ta jeho soud a urady spolehlive nasere. Ja to mel bohuzel naopak, jsem rebel, a ex prebornice ve vytvoreni atmosfery ja chudinka matka….
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Právě psali z OSPODu, že z pondělní schůzky se matka na poslední chvíli omluvila. Je to celkem asi pátá schůzka, kterou takhle zrušila. Mezitím v řízení o zrušení SJM (zahrnujícího 2 nemovitosti) se matka odvolala proti rozhodnutí, že nemá nárok na advokáta ex offo (dle jejího názoru je nemajetná).

Na jednu stranu je to zoufalé, že právní cestou se u nás spravedlnosti dočkat nedá, na druhou stranu když se tohle všechno dá na hromadu, je z toho prostě příliš okaté, že ten kdo vysírá, je ona. Zvlášť když tahle tvrzení o nemajetnosti prokládá požadavky na cestování s dětmi 4 měsíce v roce.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Maminka zdrzuje vyborne a ted budou CR "efektivni" soudy resit ze maminka nema narok na ex offo advokata a cas bude bezet a SJM bude maminka vesele uzivat roky rokouci :D

SJM nebudes mit vyreseno ani za 5 let :lol: Ale v tve zvracene logice tohle vse stale neznamena ze se mas do baraku nastehovat zpatky, ne ty budes radeji roky rokouci cekat na soudy a mamnika bude v baraku spokojena jako zelva+ si tam casem nastehuje milence, jak to byva 8-)
Marek2
Stálice fóra

Příspěvek od Marek2 »

Tak aspoň vidíš, že to před čím tě varujeme, je reálné očekávat a dáváme ti rady na základě našich vlastních zkušeností.
Věř tomu, že matka je v této roli jako ryba ve vodě a žije život podle svých představ. Zatímco ty jsi v nervu a uklidňuješ se tím, že jsi držák a vydržíš to. Ex to takhle bude praktikovat i nadále a obávám se, že reálně SP vůbec nezačne. Nedávno zazněl pěkný výrok: řežeš to pomalu a tupým nožem, aby to nebolelo. A to přesně děláš.
Nebýt asi toho, že tvá ex si to kazí sama, tak jsi dávno v pr..., bez dětí a bez baráku.
Celkem tvůj postup schvaluju, došel jsi tím až k SP. Pokud nemáš koule na agresivnější chování, tak je dobře, že si jsi vědom svých schopností a využíváš je na maximum. Efektivní způsob to není.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Simpson123 píše: 25 bře 2021 16:34 SJM nebudes mit vyreseno ani za 5 let :lol:
jj, moje partnerka nema vyreseno let cca 8, a podle meho odhadu ji tak 2 jeste cekaji.
siux píše: 25 bře 2021 16:21... je z toho prostě příliš okaté, že ten kdo vysírá, je ona.
Take jsem si dlouho myslel, ze to vsichni prece jasne musi videt, a brat na to ohled.
Bohuzel, pak ctes zduvodneni, z kterych ti je opravdu spatne, a neveris vlastnim ocim.

Jinak ale kazdy si musi vybrat cestu svoji, podle sve povahy, nejde ho tlacit do neceho jineho, a je i hloupe urazet ho, kdyz jeho povaha neumoznuje volit cestu pravdepodobnejsi vyhry. Preju Ti at Ti to vyjde - zatim si mel ohromne stesti na podporu ospod, a ve velke mire i soudu. At Ti to vydrzi.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Tak jste bohužel měli pravdu. Mladšího syna předala, ale staršího jen vystrčila do dveří a on řekl, že ke mně nechce.

Co teď? Policie byla v domě, konstatovala, že věci jsou připravené na předání, matka že je ochotna předat, ale dítě nechce a je momentálně na online výuce a násilně ho vzít nemůžou. Ospod nechce dělat nic.

Jaké mám teď možnosti? Snažím se to udělat hlavně tak, abych toho mladšího nemusel vracet, aby ho taky nezmanipulovala. Jde to nějak legálně? Nebo ho mám prostě nevrátit?
Odpovědět