Režim před rozsudkem

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

HIPO ale to zatahovani instituci a predvadeni nahravek a tahani do procesu OSPOD s cilem dokazat ze matka tyra decka - podle me to cely je pak hra vabank o vyhradni peci otce a matka asistovany styk.
Imho pokud jsou vztahy takhle vyhrocene a dokumentovalo by se to "oficialne na OSPOD" tak to opravdu SP vylucuje a melo by to vest na VP jednoho rodice + asistovany styk. Pochopitelne diky nasi justici a soudnim znalcum by to klidne mohlo dopadnout i tak ze VP matka + otec asistovany styk.....protoze si deti na to tak zvykly a nebudeme to menit.

Prave proto je podle meho lepe drzet linii SP + vztahy jsou dobre, zadne velke problemy nejsou....v podstate bez ohledu na realitu. A obecne to psychycke tyrani decek ze strany matky podle me v CR neni uplne zvykem to takhle posoudit jako duvod vzit dite matce a dat je do pece otce.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

No, tak pak ten úvodní dotaz asi nemá moc smysl, respektive je na něj jasná odpověď - režim takový, jaký si přeje matka.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón »

Simpson123 píše: 13 bře 2020 12:59

Prave proto je podle meho lepe drzet linii SP + vztahy jsou dobre, zadne velke problemy nejsou....v podstate bez ohledu na realitu.
Také si myslím, že tohle je dobré řešení. Pokud to dobře chápu, siux v současnosti nemá nijak upravený styk a matka mu nechce umožnit cca vyrovnaně pečovat. Nestačilo by jen napsat informativní mail ospodu (možná i předem informovat matku?), že matka nechce umožnit vyrovnanou péči, proto je nucen se přestěhovat zpět domů aby mohl být s dětni v každodenním kontaktu. To jak to ve skutečnosti bude, kolik procent času bude opravdu s dětmi, to u soudu asi nikdo řešit nebude. Hlavně že bude každodenně v domě v kontaktu s dětmi.
Ale je potřeba s tím prvňákem mluvit, vysvětlovat, co mu vadí, v čem je problém,co mu matka napovídala atd. Protože až přijde ke znalci, bylo by dobré aby měl s dětmi pozitivní vztah.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 13 bře 2020 10:04 ... Ale nevím, jak překonat nečinnost toho systému....
Necinnost systemu neprekonas. Jestli si naivne myslis ze nekdo prikaze matce ze ti deti vydat musi ... Budes rad, kdyz ti system nebude skodit. To co jsi zazil doted je jak z pohadky - opravdu to neni normalni. Tim jsi ukolebany, veris ze "pravda zvitezi", ze to prece vsichni vidi, ze doted to prece fungovalo ....
Ted musis hlavne prekonat necinnost svoji. Bud toho kluka proste popadni pod pazi, odnes, (dam ruku do ohne ze za 15 minut bude po vztekani a bude usmev na tvari, zaujmes ho necim zajimavym ...). A nechavej ho pak u sebe tak dlouho, abys peci vyrovnal. Nebo se nastehuj zpatky a ber ho na cela odpoledne pryc (bazen, kolo, ), a vymyslej zajimavy program. Hlavne s nim mluv o tom co se deje, a proc se to deje.

Jinak nestacis valit oci, co se zacne dit .. Jen si predstav situaci - jak doted pecujete? Nooo , vikend a jedno odpoledne za 14 dni. Ona mi matka vic nedovoli. Aha, a dite tedy chce vic? Nooo , ne, on ke mne nechce vubec. Vite, to je kvuli magorce matce... Ahaaa, a takze v cem matka o dite pecuje spatne? Noooo, je prilis starostliva, uzkostliva, prenasi uzkosti na deti .... povytazene oboci soudce ... co na to ospod? Samozrejme co nejsirsi styk otce, zachovani prostredi... a je to. Znalec - never tomu, ze posudek dopadne ve prospech SP, kdyz dite bude rikat ze nechce, a ty pecovat nebudes.

Penize - samozrejme vse si odkladej, v hotovosti bokem, abys mel na pripadne doplatky. Ale vyzivne na manzelku, dlouhodobe, opravdu nebyva zvykem, pokud neni na MD. A uz vubec ne ve vysi rozdil platu /2. Cim vetsi tlak vytvoris, tim vetsi sance ze ti na dohodu kyvne, nebo ze se zacne vztekat tak, ze to bude neprijemne celemu okoli (znalec, soud, ucitele. ...).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 12 bře 2020 17:55 - od listopadu až do minulého týdne - střídavka na základě PO
....prozkoumal tu roli syna jako ochranitele matky ....
siux píše: 13 bře 2020 12:15 Problém je, že náš OSPOD je přesvědčen, že naše děti nejsou ohrožené.
siux píše: 13 bře 2020 10:36 Akorát já jsem trochu výbušný. Chvíli nátlak vydržím, ale pak vybuchnu. Nikdy jsem ji neudeřil, ale nemůžu se spolehnout, že to neudělám, když do mě zase bude strkat, rvát mi věci z rukou, strkat mi obličej pár cm od mého jako včera.
No tak to koukej za kazdou cenu obnovit, kdyz do minuleho tydne to bylo vyrovnane. Predpokladam, ze deti s tim v pohode byly, kdyz jak pises nektery mesic u tebe byly i vic?
Matce dokaz, ze to je pro tebe take otazka zivota a smrti, ze neustoupis, a ze udela dobre kdyz bude se sp souhlasit a domluvite se velkoryseji nez jak sam vidi ze to k tomu speje (vyzivne takrka nic)
Nedelal bych to, nenavrhoval znalci zkoumat manipulaci, ochranitelskou roli ... rozumny znalec to vi a vidi, znalec nenakloneny SP z toho jen udela dalsi cast konfliktu a tve minus.
To ja jsem take presvedceny. Tohle za tebe nikdo neudela. Bud rad, ze ospod dosud piska rovinu. Do niceho bych ho nenutil, do zadnych akci, neukazoval a neeskaloval konflikt. Koneckoncu - vzdyt tobe matka nebrani, ne? Proste ti jen dite rve ze k tobe nechce, a ty SAM ho k sobe nevezmes, ne? Tak co chces aby ospod delal? Rvouci dite k tobe dovezl???
Tak na tomhle ale koukej pracovat. Musi se z tebe stat budha. dite musi videt matku, jak je hnusna na tebe, a ty jen stojis a trpis. Vsichni te musi mit za oazu klidu. Jinak i to narceni z DN bude vypadat veohodne, nooo, on se umi slusne rozcilit ... kdovi jak to bylo... i ty deti k nemu nechteji ...
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Trošku opožděně jsem přečetl celé vlákno a dovolím si dát radu nebo spíš příběh. Z mého okolí mám téměř totožný příběh - hodně vydělávající otec a histerická biomatka, která dělá strašné scény, fyzicky napadá a vydělává oficiálně 0.

V tom prvním šoku z rozchodu se otec odstěhoval a matka mu dávala děti jen 2/14, prostě minimalizovala styk ale tak aby nemohla nikdo říct, že styku brání. Zůstala bydlet v jejich společném domě, otec se odstěhoval do malého bytu. Situace úplně naprd, zvlášť když otec podepsal (v depresi), že souhlasí s výhradní péčí matky.

Situace se otočila až když se znovu nastěhoval do domu. Začali dva měsíce pekla, kdy jeden vysíral toho druhého, do toho matka už v domě bydlela s milencem. Bylo tam několik zdokumentovaných (PČR) napadení s tím, že otec měl tuším nějaké hodinky s kamerou. Matka dělala hrozné scény před dětma, úmysl byl jasný - zastrašit otce.

Nakonec to dopadlo tak, že byla střídavka, ale k nejstaršímu synovi ztratil úplně vazbu - ten zůstal s maminkou. Nebyla to tedy úplně výhra přes děti, ale aspoň přes mnohomilionový majetek.

Ale ty máš děti ještě malé, které jsi schopný ovlivnit lehce jen svou přítomností a časem s nimi. Tedy je potřeba jakkoliv udržet 50 procent a z matky se nepos.at, stejně je to jen divadlo. Vyděláváš, na baráku máš možná většinu, všechno platíš - prostě je potřeba se zpátky nastěhovat, nastavit novou hranici a pak začít vyjednávat pomocí peněz.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Je potreba si uvedomit ze to psycho a divadelni sceny matka dela s jedinym zamerem: vyradit otce z vychovy decek. Ta moje taky udelala nekolikrat neprijemny tyjatry. Nejvic me tehdy prekvapilo jak snadno zmanipuluje matka male decka pokud je ma ve svych rukach, bylo to prakticky ze dne na den (tehdy byly decka opravdu malinke 2,5 roku a matka dosahla toho ze kazde predani decka rvaly jako zvirata a to jen me uvidely ve dverich bytu, fakt psycho).
V tomhle mi pomohlo toto forum, proste je dulezite vedet ze takhle matky decka tyraji, ze to prakticky delaji skoro vzdy kdyz se citi ohrozene SP proti vuli matky (minimalne to zkusi delat, protoze je to pro matku fakt snadne kdyz ma decka 80% casu u sebe nebo i 90%). Nektera matka s tim tyranim decek prestane po mesici, nektera matka to bude delat porad dokud ji to otec dovoli, atd....podle meho je nutne tohle chapat jako kriticky moment a nepodcenit pripravu.

BTW soucasti pripravy je i chapat ze matka s psychotyranim deti obvykle neskonci nikdy a jemnejsi nastroje tyrani deti bude pouzivat trvale - propracovane trvale tyrani decek je napriklad...mamince se tak strasne styska (protoze zly otec), maminka bude smutna (protoze zly otec)....maminka ma malo penez (protoze zly otec)....tohle tyrani tak bude trvale a nejmene v 95% pripadu rozvodu deformovat vztahy decek k otci.

Je nutno to chapat a pripravit se na to a detem stale a trvale vysvetlovat verzi ze otec neni zly...fakt trvale, roky rokouci.
siux
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od siux »

Tak se opět potvrdilo, že v mém případě bude žábou na prameni Městský soud v Praze. Po té, co mi zrušili PO ustanovující SP a styk nestanovili (protože otec o styk nežádal), dostal jsem další PO na 4/14 a prázdniny na půl s daty dle mého návrhu. OSPOD to podpořil. Ne tak odvolací soud, který s hláškou "V situaci, kdy otec nesporuje, že se syny je v pravidelném kontaktu a stýká se s nimi po dobu 3,5 dne za dva týdny, není naplněn zákonný požadavek na průkaz potřeby zatímní úpravy běžného styku otce s nezletilými, jenž se formou schopnou plně zajistit pravidelné kontakty otce a dětí tak, aby do doby rozhodnutí ve věci samé nemohlo dojít k jejich odcizení nebo zániku vzájemných vztahů, realizuje." všechno zrušil a nechal nás, ať se domluvíme.

Navíc si neodpustila rýpnutí, o nevhodnosti zveřejňování e-mailové komunikace bez souhlasu druhé strany a to ve stejné větě, kde tvrdí, že jsem neprokázal snahu s matkou dohodnout (Jak se to prokazuje, když mediaci odmítla, terapie se nepodařila a jiná komunikace než mailem neprobíha?)

Už máme i stanoveného znalce, má lhůtu 2 měsíce na vypracování posudku od doby, kdy dostane spis, tak řeším, jestli využít toho, že první instance i OSPOD jsou na mé straně a žádat o další PO (odevzdání otci, který bude zajišťovat dostatečný styk matce) nebo to teď nechat chvíli být a doufat, že znalec to udělá rychle a pro mě dobře (zatím každý kdo s BM přišel do styku otočil a je na mé straně, kromě odvolačky, kde je to zaprvé stará struktura a za druhé nás viděla jen pár minut).
siux
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od siux »

Jinak pořád platí, že varianta, kdy se nastěhuju zpátky a bude z toho peklo pro všechny, mě děsí. Kluci mě mají upřímně rádi a ve věku 5 a 8 let už se zase tak snadno zmanipulovat nedají. Ale v domě podle jejich chápání bydlí s maminkou a když tam přijdu já, budou to brát jako útok na ní a možná i na ně.
siux
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od siux »

Ještě jedna věc: opakovaně narážím na to, že všichni konstatují, že komunikace mezi rodiči je špatná. Myslím, že z tohohle bude hlavní argument, proč není možná SP. Smiřuju se s tím, že i pro děti by bylo nejlepší, kdybych je dostal do péče já (a že to není lehké rozhodnutí) a uhrál to na to, že soud musí posuzovat, kdo za špatnou komunikaci může. Samozřejmě, že asi nejvíc záleží, jak to napíše ten znalec, ale znáte nějaké případy, kdy to soud takhle rozhodl? I za situace, kdy matka tvrdí, že děti jsou víc zvyklé na ní?
Odpovědět