Žádost matky o souhlas s odstěhováním

siux
Stálice fóra

Re: Žádost matky o souhlas s odstěhováním

Příspěvek od siux »

Je nějaký posun? PO podáno na soud?

Ohledně jistoty musí poradit právník. Já skládal jistotu při žádosti o PO na přihlášku do školky. U PO na styk nikdy nebylo zapotřebí. Ale pokud to chápu dobře, tak pokud soud ji požaduje, tak je to dobrá záminka, proč PO shodit a zbytečně ztratíš čas.
Johny
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Johny »

PO podáno na soud, jak co se týče navrácení do bydliště, tak prozatímního svěření do péče otce.
Jistota rovněž složena na účet soudu.
Pak napíšu, jak to dopadlo.
Johny
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Johny »

Tak soud vyzval otce, ať obratem sdělí a skrze důkazy doloží, jak bude mít zajištěnu celodenní péči o 2-letého syna. Má zajištěné jesle, ale nevím, zda bude toto soud chtít slyšet. Je manuálně pracující, příbuzné k dispozici nemá.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

A nemůže otec s 2 letým deckem zůstat 0,5 roku na rodicaku doma a v 09/2021 sup dite do skolky?
Pokud nemuze a ty jesle bude soudu dokladat, priložil bych i vyjádření zaměstnavatele že otci umožní zkrácený úvazek.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Jsem jen laik, ale s jeslemi bych byl extrémně opatrný. Myslím, že otec by si měl urychleně ujasnit, jestli si chce otočit celý rytmus života podle dítěte a pokud ano, jít za tím. Odejít na rodičovskou (u soudu to říkal, tak snad to nebyla jen fráze) a v září dítě dát do školky, jak píše Simpson123.

Bude to asi chtít zapřít chlapskou důstojnost a udělat to stejně jako ty matky. Pokud mu chybí peníze, žádat o sociální dávky, pomoc neziskovek, u úřadů atd. Pokud by mu soud opravdu děti dal, může se spolehnout, že mu každý vyjde vstříct (školka atd.), protože tady funguje gendrový stereotyp - pokud soud dítě "sebral" matce, musela být fakt hrozná.

Ale základ je být si jistý, že to tak chci. Mně trvalo několik měsíců než jsem se mentálně srovnal s tím, jestli chci opravdu žádat výhradní péči (stejně ji nedostanu). Ono to není sranda být fakt samoživitel, řešit že dítě potřebuje péči, i když já jsem třeba zrovna nemocný atd.

Ten systém je a priori nastavený na očekávání, že chlapova žádost o střídavku nebo výhradní péči je jen taktický manévr, jak si snížit alimenty, a jakákoliv záminka je dobrá na to shodit to. A vrznout malé dítě babičce nebo nedej bože do jeslí je jasná nahrávka na smeč.
jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric »

Po vlastni zkusenosti s obdobnou situaci (matka se odstehovala s 2 letym deckem) bych taky doporucil jit na rodicak a v praci bych vysvetlil, ze neni zbyti. Jde-li o pul roku nez pujde decko do skolky, potom neni vubec co resit.
jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric »

siux píše: 16 bře 2021 10:16 Jsem jen laik, ale s jeslemi bych byl extrémně opatrný. Myslím, že otec by si měl urychleně ujasnit, jestli si chce otočit celý rytmus života podle dítěte a pokud ano, jít za tím.
Je treba vzit do uvahy ze s kazdym dnem takhle maly deti delaj pokroky a je velkej rozdil mezi 3,4,5... letym ditetem. Jinymi slovy pokud otec zpocatku svuj zivot prizpusobi potrebam malyho decka, tak je jisty, ze s kazdym dalsim rokem toho nebude litovat.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Jasně, souhlas. Ale je to určité životní rozhodnutí a je nutné vědět, proč ho dělám.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Jo souhlas je to hluboke poznani sebe sama a zasadni zivotni rozhodnuti. Pokud chlap neudela zasadni serazeni hodnot ze na 1. miste je to decko a obetuje usly vydelek, pohodli, stres s dohadovanim s matkou majitelkou decka, atd...musi byt zkratka vzdy pripraven klidne dat i vypoved a prevzit plnou peci, stehovat se za matkou, kdyz ho okolnosti (matka) donuti, atd.
Ja nad tim stravil pred lety bezesne noci premyslenim, docvaklo mi casem ze kdyby to majitelka decek vyhrotila asi bych musel i z prace pryc, hrozily mi velke ztraty financi a trvalo mi dlouho pochopit ze kdybych zacal couvat tak hrozi realita dalsich 20 let platit např. 30-40% platu na 2 odcizene decka, atd.. to jsem nechtel, a proto jsem udelal pro sebe zakladni zavery:
1. cas s deckama na prvnim miste
2. financni ztraty jsou nevyhnutelne v kazdem pripade (i s peci otce nebo i ve variante aliky a strejda stykac 2/14), varianta pustim decka a platim malo neexistuje
3. neprijemna matka bude vzdycky v kazde variante pece, nelze se ji zbavit
Hodne jsem se taky mentalne zmilitarizoval, ale nastesti moje majitelka se casem zlepsila a uz tak moc peci otce nebrani a tak jsem zatim nezcvoknul.
Johny
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Johny »

Do jeslí by kluka vzali hned. Máme email z jeslí. Na rodičák by otec šel, u soudu to již řekl, ale tak nějak se soudu nezdálo, že by o rodičák připravil matku, a to těžce handicapovanou.
Odpovědět