Prosím o radu, zkušenost + OSPOD

Odpovědět
Jakub77
Stálice fóra

Prosím o radu, zkušenost + OSPOD

Příspěvek od Jakub77 »

Zdravím všechny,
Bohužel jsem se po návratu z jarních prázdnin dostal do dost nezáviděníhodné situace. O předání se mi ani psát nechce, schytal jsem to solidně i s prckovou... Malá se domů moc netěšila a pak i věděla proč. Bohužel se to začalo hrotit nejprve tím že smí se mnou telefonovat pouze pod dohledem matky a jen po omezenou dobu (10min). Další dny se to začalo stupňovat a teď jí telefon už zabavují (mamka ne, ta jí jen sebrala nabíječku. Rodiče matky se stím nemazlí a rovnou ho vypnou a seberou). Když zavolám bývalé "vytípne" mi to. Když pošlu sms, nereaguje. Malá je z toho hotová což chápu, co nechápu je to, proč si bývalá řeší svoje problémy se mnou přez dítě které za nic nemůže a má oba rodiče rádo...
A teď k problému. Malá chce jet na víkend ke mě. Matka řekla že bude dítě doma. Co se mi stane když jí normálně vyzvednu ze školy a v neděli přivezu? Podle zákona mám stejná práva jako matka. Dokonce jednám i v zájmu dítěte. Malou jsem upozornil na to že musí počítat stím že bude pak zle a ona na to že to ví a že che. Ptal jsem se bývalé zda tedy může a bylo mi řečeno že ne a basta. Přiznám se že se v tom trošku plácám ale to jen proto že nechci aby to pak za mě schytalo to dítě. Nemám potřebu to přez něj řešit už jen proto že ono jediné je v tom nevinně. A navíc začínám být alergický na slova "pučila jsem ti jí"...

// EDIT // Na OSPOD jdu ráno tak dám vědět jak to probíhá

Názor? Rada? Doporučení?

Dík
tulen2
Stálice fóra

Re: Prosím o radu, zkušenost + OSPOD

Příspěvek od tulen2 »

No a jaka je uprava ted? V jake fazi jste?
Nepodcen to. Ja bych ji proti vuli matky tajne nebral, sice mas prava stejna, ale myslim, ze by se to obratilo s radosti proti tobe. Pokud je mala (jak velka?) takhle v pohode, zkusil bych protokolaci na ospod, ze si preje byt u tebe vic, ze ji to matka neumoznuje, a tlacil pres ospod na dohodu o stridani, pripadne PO s vyjadrenou podporou ospodu (podporenou pranim ditete - dokud si to preje). Co nejdrive pravidelne stridat, pripadne protokolovat, protokolovat, a bombardovat soud at kona.
Ono se zda, ze to zhorsi vztahy, ale myslim ze kdyz zeny "pujcuji", neni moc co zhorsovat.
Kazdy ale muze mit zkusenosti ruzne.
/edit - na ten ospod bych ja sel hned s pripravenou malou, aby nemeli moznost vyhnout se protokolovani, a hned to chtel dukladne sepsat. Zni to brutalne, ale .... Kazdopadne se nenech ospodem ukolebat, trvej na pisemne protokolaci, na pozvani matky, never jim ani slovo, co neni napsane, a tlac je k cinnosti. Psi oci, ty umi :-).
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

stav je takový že není ani PO ani nic jiného, jen neustále se měnící pravidla ze strany matky. Ač to řekne i před malou jsem to nakonec já kdo měnil a porušil.
Stím OSPOD myslíš jako vzít malou sebou rovnou? Ani já ani malá stím problém nemáme. Dceři je 11 (ale je prostě ještě "malá" :D )
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

... a k soudu je podano? Co? Chces stridavou peci, nebo jakou? Co chce dcera? Jak dlouho trva stav, ze nejste spolu a "pujcuje"?
Pokud dcera sama chce, v tomhle veku ve stridave peci nakonec s velkou pravdepodobnosti bude. Jen opatrne, aby ji mamka mezitim nepresvedcila, ze vlastne nechce. Proto to chce resit rychle, soudy a ospody zvlast jsou naklonene necinnosti vytvaret stav ze u otce je dite malo, a nasledne ho posvetit "ze si tak zvyklo".
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

Ani soud ani PO jak jsem psal a proto se ptal. Myslím že 11 letý dítě nepřesvědčíš slovy "ať jde do prd.. kre..n" nebo tím že "do toho ti nic neni" když se zeptá proč spal strejda s mamkou v ložnici. Navíc toho proběhlo docela dost. Na necelý týden to i já nestíhám pobírat. Střídavka bohužel nepřipadá v úvahu. Nejen pro vzdálenost ale i neochotu druhé strany. Jsou mi jasně dána pravidla podle kterých se mám řídit, pravidla určuje a mění pouze jedna strana :)
Jen pevně doufám že i na OSPOD jsou normální lidé a příhlédnou nejen k názoru dítěte.
daddy
Stálice fóra

Příspěvek od daddy »

A jak se da branit vuci nazoru soudu, ktery zacne tvrdit ze si uz dite zvyklo u matky ze by nebylo dobre to menit. A kdyz otec chtel stridavku a soudu samy zdrzovali jednani treba dva roky, otec chtel se o dite starat ale nebylo mu ani pujceno a pak soud vyrkne svuj pravni nazor - teda ze nic se menit nebude, ze sice matka porusila spousty veci, ze dite oddelila od otce neopravnene s tim, ze ho sice proti vuli otce prestehovala na mile daleko - tim matka vyznamnym zpusobem stizila vychovu a peci otci.
Co se da s tim delat? Mate nekdo zkusenost?
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

daddy píše:A jak se da branit vuci nazoru soudu, ktery zacne tvrdit ze si uz dite zvyklo u matky ze by nebylo dobre to menit. A kdyz otec chtel stridavku a soudu samy zdrzovali jednani treba dva roky, otec chtel se o dite starat ale nebylo mu ani pujceno a pak soud vyrkne svuj pravni nazor - teda ze nic se menit nebude, ze sice matka porusila spousty veci, ze dite oddelila od otce neopravnene s tim, ze ho sice proti vuli otce prestehovala na mile daleko - tim matka vyznamnym zpusobem stizila vychovu a peci otci.
Co se da s tim delat? Mate nekdo zkusenost?
no to by mě taky zajímalo protože podle toho jak to píšeš soud sám uznal chybu. Na druhou stranu ji nehodlá "v zájmu dítěte" napravovat? :( To zní jak cesta nikam...
daddy
Stálice fóra

Příspěvek od daddy »

No me pred pul rokem KS zmenil PO a to tak ze z naprosto fungujici stridave pece mam deti na par hodin v tydnu - si pro deti jezdim jako pako a za tyden najedu 700km a deti vidim par hodin. A deti tu vzdalenost absolvuji taky. Me rekli ze jsem prakticky 4x tydne v Chorvatsku akorad se tam neubytovavam :-D
Nicmene ted KS mne napsal ze matka je ta ktera se o deti nestarala, deti odloucila od otce, dokonce vyuzila otcovu sluzebni cestu (zvyraznili tam tu zakernost) a pak ani otci nedala vedet kde s detma odjela. Dokonce tam zpraven napsali ze matka je ta, ktera porusila posledni spolecnou dohodu obou rodicu a deti premistila, zadrzela na jinem miste nez bylo jejich posledni obvykle/spolecne bydliste. Toto je sice pekne - ale jiny efekt to nema - nic se fyzicky nezmenilo. Matka muze cokoliv ale proste je to vse poradku :-) Vyborny a zpusobily rodic - ktery nebude dite navadet a popuzovat proti druhemu rodici :-)
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

Jsem asi jako většina z nás tady právně samouk :) Můžu tě maximálně podpořit ale neporadím :( Nevyznám se v rodinném právu a dost v tom tápu. Myslím že obrovská chyba je ve výkladu samotném (sám sobě). Čím dál tím víc člověk vidí jak je to zjednodušeně napsáno a každý si to vykládá a ohýbá podle toho na co se cítí a kam až si troufne.
Já jsem oproti tobě v počátcích. Možná jsem bývalou naštval přáním všeho dobrého do budoucna nebo tím že se odmítám hádat, nadávat atd. Jen mě štve že v afektu začíná dítě používat jako nástroj vydírání atp. Možná mě dožene až tam kde jsi ty... V dobro malé doufám že ne ;) Pořád si myslím že každé dítě má nárok na vlastní klidné dětství a co je a bylo mezi rodiči by mu to nemělo kazit ;)
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Prave proto, ze jsi na zacatku, ti radim to nezanedbat. Na to ze stridavka neprichazi v uvahu kvuli neochote matky zapomen, to duvod neni. Velice dulezite by bylo, kdyby o to stala dcera. Vzdalenost - no to si hodne musis srovnat sam, jak se chces starat a jak ti to muze jit. To uz problem muze byt a je. Dukladne procti cele forum, vsechna temata co by se te mohla tykat.
Pokud to nechas plynout a budes cekat, ze to ospod nebo soud rozhodne "spravedlive" bez tve razantni ucasti, mozna se budes nakonec muset smirit s vikendem za dva tydny :(. Na druhou stranu tvoje holka je uz velka dost, uz se oblbnout tolik neda, a bude to zalezitost jen par let nez si svou vuli prosadi.
Ja udelal velkou chybu, ze jsem cekal na soud, co on na to, a doufal ze se mezitim matka "umoudri", domluvim se s ni, a deti budou u me vic. Soud naridil prvni stani rok po podani, rozhodnuti padlo dva roky od podani. Stale se na postoji matky nic nemeni, diky tomu ze posledni rok jsem sal informace a bojoval jsou u me (spokojene) deti vic nez mi je chtela "pujcovat", ale vyrovnana stridavka to rozhodne neni, uz jsem to nedohnal.
Odpovědět