Prosím o radu, zkušenost + OSPOD

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Prosím o radu, zkušenost + OSPOD

Příspěvek od tulen2 »

katalyzator píše:
tulen2 píše:...A pokud muzes a chces, a dcera taky, pak nechapu, ze si pro ni hned nejedes, kdyz od ni dostanes tu sms....
Jakub psal, tedy v jiném vlákně, že bydlí (odstěhoval se) 100 km daleko...
No prave. Pokud fakticky tenhle stav pripusti a necha, nema podle me sanci na jakoukoli zmenu pravni cestou.
Jestli dcera u nej byt velice silne chce (vyhradne u nej, s "2/14 navstevami" u matky), a on se nechce/nemuze stehovat do soucasneho bydliste dcery, ma asi jedinou moznost, i tak trnitou - dokumentovat prani dcery na ospod, prehlasit ji skolu, prestehovat ji. Mezitim velice pravdepodobne cekat na dalsi PO matky, ktere mu to prekazi.

V cele situaci ja jsem toho nazoru, ze jestli mu jde o vztah s dcerou, mel by se prestehovat zpet, aby vzdalenost byla rozumna (i za cenu vyssich nakladu, casu ....), a usilovat o pravidelnou stridavku. Jinak ho ceka zklamani, trapeni, a dlouhy marny boj se vsemi.
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

Na to že jsem dceru vychovával a starat se o ni dokážu mám svědků dost, toho se nebojím. Na OSPOD jsem situaci vysvětlil a PO podal protože se toho nashromáždilo již poměrně dost. Tam je to už daleko za hranicí psychického týrání dítěte a psát o nechutnostech které bývalá praktikuje na dceři či o jejím chování a to nejen verbálním přímo před ní psát nechci. Po tom co se vní otočilo už taky nepátrám, nemá to smysl.
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

tulen2 píše:
katalyzator píše:
tulen2 píše:...A pokud muzes a chces, a dcera taky, pak nechapu, ze si pro ni hned nejedes, kdyz od ni dostanes tu sms....
Jakub psal, tedy v jiném vlákně, že bydlí (odstěhoval se) 100 km daleko...
No prave. Pokud fakticky tenhle stav pripusti a necha, nema podle me sanci na jakoukoli zmenu pravni cestou.
Jestli dcera u nej byt velice silne chce (vyhradne u nej, s "2/14 navstevami" u matky), a on se nechce/nemuze stehovat do soucasneho bydliste dcery, ma asi jedinou moznost, i tak trnitou - dokumentovat prani dcery na ospod, prehlasit ji skolu, prestehovat ji. Mezitim velice pravdepodobne cekat na dalsi PO matky, ktere mu to prekazi.

V cele situaci ja jsem toho nazoru, ze jestli mu jde o vztah s dcerou, mel by se prestehovat zpet, aby vzdalenost byla rozumna (i za cenu vyssich nakladu, casu ....), a usilovat o pravidelnou stridavku. Jinak ho ceka zklamani, trapeni, a dlouhy marny boj se vsemi.
Jen pro nastínění
- Mamku nešla vzbudit protože se jí do tý ložnice z jistých důvodů nechtělo
- Mě volat ani psát nemohla jelikož jí jak matka tak i rodiče telefon zabavují a vrací jí ho po příchodu ze školy
- SMS poslala dcera půl hodiny před odvezením k rodičům kde ji vysadila a odjela

Celé je to postavené na hlavu :(
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

§ 454

Zahájení řízení

(1) Předběžné opatření může soud nařídit jen na návrh orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Pokud tomu dobře rozumím na základě mého návrhu provede OSPOD kontrolu a poté na základě zjištění buď řeší nebo neřeší?
daddy
Stálice fóra

Příspěvek od daddy »

toto je dle ZZRS - zakon o zvlastnich rizeni soudnich
a tim se ridi vse co je mimo NOZ
ale aby toho nebylo malo, mam informaci ze pokud si uz k soudu neco podal ohledne deti minuly rok tak to ma jet po staru - ale pry to jako nikdo nevi jak se to ma ridit - jelikoz neni ustanoven zakon o prechodnych ustanovenich... ....takze zijem v cesku

tak jak to chapu ja, muzes si podat PO a to se ridi dle NOZ, pokud je tedy ale neco zavaznejsicho razu - podava OSPOD ci kolizni opatrovnik - ale to je vetsinou na odebrani ditete
u me podal kolizni oaptrovnik dle toho paragrafu co uvadis, ale jako soudkyne zamitla - dle neofiko info nevedeli jak to dal resit, prodluzovat atd, jelikoz pokud by to soud schvalil, musi naridit jednani ve veci a rozhodnout v nem do mesice - coz je nerealne...
Naposledy upravil(a) daddy dne 26 bře 2014 22:15, celkem upraveno 1 x.
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator »

Platí snad ještě OSŘ, ne?
...
daddy
Stálice fóra

Příspěvek od daddy »

Upresni jak to myslis...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator »

No jestli prostě platí, jestli ho NOZ nějak nepozměnil.
...
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

OSPOD náleží zvláštní a výlučné oprávnění podávat návrh o předběžné úpravě poměrů dítěte dle § 452 a násl. zák. č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních.
nic jiného jsem tam nenašel o PO
Jakub77
Stálice fóra

Příspěvek od Jakub77 »

Tady je porovnání starého a nového http://panirtenka.blogspot.cz/2014/01/o ... -nove.html
Odpovědět