Zákaz styku s dětmi

Odpovědět
Antonie
Stálice fóra

Re: Zákaz styku s dětmi

Příspěvek od Antonie »

Vali, vyjádřila jste to moc pěkně. Manžel mi zemřel, do roka odešla synovi partnerka. Naposledy jsme seděli společně na smuteční hostině. Manžel byl úžasný člověk. Odešel a rozpadnula se mi rodina, (mám syny) dělám co mohu, abych rodinu udržela, protože jinak jsem nemusela děti mít. Matky synů na tom nejsou úplně nejlépe. Mám 5 vnuků. Zase samí kluci. Když si představím, co je čeká a jak to v této zemi funguje tak mi nezbývá než bojovat, aby došlo ke změně. Tento systém, tak jak je nastaven mi nevy-hovuje. Synové potřebují tátu a ne, aby se drželi máminy sukně. To nejsou žádná batolata. Ovšem OSPOD nedokáže nic jiného než, že se musí dodržo-vat rozsudek. Je problém vyjednat s matkou jedno oficiální odpoledne navíc. Matka je jako zákon. Rozsudek, který dětem nevyhovuje. Ptám se, co s tím uděláte.
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

Antonie, vcera jsem se unahlila, dnes v noci ve spanku tise odesel tata a deda svych vnoucat :-( Jeste je doma a vypada, jakoby spal, vzala jsem vnucky k nemu se rozloucit.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

Jeste ze mu nikdo s nima neomezoval "styk" a uzil si je do posledni chvile.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Ach bože, to snad není možné. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast. Můj muž také vnoučata miloval a oni jeho. Protože jsme měli vánoce až v lednu tak mu byly popřát hezké vánoce v lednu.
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

Antonie píše:Ach bože, to snad není možné. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast. Můj muž také vnoučata miloval a oni jeho. Protože jsme měli vánoce až v lednu tak mu byly popřát hezké vánoce v lednu.
Děkuji.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Mám dotaz - při střídavé péči, týden a týden. V době kdy jsou děti u otce prý nesmí navštívit matku a naopak v době, když jsou děti u matky nesmí děti navštívit otce. Rodiče bydlí 300 metrů od sebe. Musí se to prý stryktně dodržovat! Já neznám taková pravidla. Přijde mi to kruté, vůči všem. ... Příklad nesmí jít popřát matce k narozeninám....?? To není svoboda. Klukům je 12,5 roku.
ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 »

Tak z hlediska práva je styk stanoven soudem a rozhodnutí soudu pochopitelně platí.
Na druhou stranu i z vlastní zkušenosti vím, že při střídavce si většinou rodiče vycházejí vstříc nad rámec soudního rozsudku, protože jednak nesmiřitelné jednání dítě pravděpodobně dost naštve a druhý rodič mu ve svých týdnech může recipročně oplatit obdobnou mincí ...
Rozumní rodiče se prostě dokážou domluvit, i když chápu, že rozpad rodiny (a soudní spor o děcka) bývá pro všechny hodně citlivá záležitost, která potřebuje čas k zahlazení jizev ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Měli od dubna začít střídat. Kluci to měli slíbené od paní psycholožky z poradny pro rodinu. Matka řekla, ještě ne a zavrtěla hlavou....Poradna prý požádá soud o další 3 měsíce o odklad. Nějak nechápu proč. V poradně jsou od ledna. Do toho spadnou prázdniny, kdy se nesoudí. Začíná se zbytečně protahovat. Soudí se už dva roky a posléze matka řekne, zase ještě ne? Co s tím???
Naposledy upravil(a) Antonie dne 30 bře 2016 18:17, celkem upraveno 1 x.
ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 »

Tak pokud máte pravomocný rozsudek s výhradní péčí matky a probíhá soud, tak se vstřícnost bohužel moc nedá očekávat, jen bych se já osobně snažil urychlit soud, užívat si kluků ve svém období a dosáhnout jakkoliv nějaké spravedlivé mimosoudní dohody mezi rodiči - ono budou-li kluci opravdu chtít střídavku, tak si střídavku taky prosadí ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Je to u odvolacího soudu tak není pravomocný. Nebo ano? Jak se dá soud urychlit, když ho sama poradna začíná protahovat.
Odpovědět