Připrava na věci budoucí.

chose1
Nováček fóra

Připrava na věci budoucí.

Příspěvek od chose1 »

Zdravím všechny uživatele. Rád bych se Vás obrátil s prosbou o rady.

S manželkou jsme se rozešli před necelími třemi lety. Zůstali jsme však ve společné domácnosti, protože byla na rodičovské dovolené a po skončení RD (leden 2014), nemohla najít práci.
Ohledně dětí 5 a 9 let, manželka mi oznámila, že v budoucnu děti bude chtít děti do výlučné péče a já víkend jednou za 14 dní. Samozřejmě jsem odmítl s tím, že když jsem se o děti staral do teť tak proč ne i po rozchodu - takže pro mne nepřipadá jiná varianta než střídavka. Na to proběhla hádka, že ji chci ukrást děti atd…. Tím naše komunikace na téma dětí skončila.

Situace se změnila, na podzim 2015, kdy si manželka práci našla a mezi tím i nového partnera. Mám informace, že bude chtít naš stav vyřešit někdy během pololetních prázdnin.
Nechci nic podcenit, jak jsem na střídavce četl, většina otců tuto situaci řešila pozdě. Na střídavce je spousta užitečných informací, přesto bych se s Vámi rád poradil jak se na možné alternativy připravit. Manželka ohledně budoucnosti nekomunukuje, takže jsem v nejistotě co bude následovat.
tulen2
Stálice fóra

Re: Připrava na věci budoucí.

Příspěvek od tulen2 »

No a co na to deti? Znaji situaci?
9 lety uz urcite bude vyjadrovat svuj nazor, a bude se na nej hodne prihlizet, jak u ospod, tak u soudu. A to 5-ti lete se "sveze" pravdepodobne s tim.
Co nejdriv bych je na to pripravil, a vysvetlil jim proc by se meli starat oba rodice, jak by to melo probihat. Bez toho aby to brali jako spravnou vec bude tvoje pozice velice tezka - nenech matku deti znamipulovat ze SP je neco strasneho (aniz by to zkusili). Kdo z vas se bude ze spolecne domacnosti stehovat?
chose1
Nováček fóra

Příspěvek od chose1 »

S dětma jsme se zatím o tom nebavily. Máte pravdu, měl bych začit s dětma postupně koomunikovat na toto téma. Moc se mi do toho zatím nechtělo. Ze starší dcerou to bude složité. Je lehce manipulovatelná a hodně nejistá. Myslím, cítí že se něco děje a tohle má určitě vliv na její psychiku.
Nedělám si iluze o manipulování matkou, nikdy bych nevěřil jak může matka psychicky vidírat své děti, aby je dostala na svojí stranu. Probíhaly u nás scény, kdy byl problém i to že si holky řekli abych jim udělat večeři – proč si říkáte mu, pro né mě atd. – tohle mě opravdu dostalo. Posledních pár měsíců je celkem klid, možná ten nový partner, práce…ale také možná začala komunikovat s úřady. Dalo by se zjistit zda nepodnikla nějaké kroky?
Zatím to u nás funguje tak že, když jsem na odpolední směně tak děti vodím do školy/školky. Na ranní pro ně zase chodím a odpoledne je mám na starosti já. Snažím se aby péče byla půl na půl, dělal jsem to tak i dříve a manželka byla spokojená, ale dnes je situace jiná a snaží do toho zasahovat. Volnočasové aktivity zajištuji z 90% , protože matka nemá o to zájem.
Kdo se bude stěhovat ze spol. domácnosti – toď otázka, nikomu se nechce. Byt je družstevní každý máme 50% podíl. I když byt byl zaplacen z 90% z mojich prostředků nepředpokládám, že tohle bude někoho zajímat. V případě, že bych se stěhoval, budu mít přostředky na vybavení nového, nestěhoval bych se samozřejmě daleko.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Když se rozhodovalo o dětech a výživném, matka řekla, že nemá nic a otec že vydělává miliony! Předtím jí otec nechal napsat polovinu domu. Otec slovo u soudu nedostal. Vyměřily mu výživné z fiktivního příjmu. Rozdělení firmy vzaly jako účelové. Přitom beze mě by nemohl fungovat. Vůči mě je to bezohledné. Manžel, který s námi pracoval zemřel. Situace se změnila. Dnes si připadám jako otrok, který musí pracovat zadarmo. Pro soud neexistuji.
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

Antonie píše:Když se rozhodovalo o dětech a výživném, matka řekla, že nemá nic a otec že vydělává miliony! Předtím jí otec nechal napsat polovinu domu. Otec slovo u soudu nedostal. Vyměřily mu výživné z fiktivního příjmu. Rozdělení firmy vzaly jako účelové. Přitom beze mě by nemohl fungovat. Vůči mě je to bezohledné. Manžel, který s námi pracoval zemřel. Situace se změnila. Dnes si připadám jako otrok, který musí pracovat zadarmo. Pro soud neexistuji.
Antonie, spojila jsem se s jednou pani, co rozjizdi aktivitu o nespravedlivem postizeni okoli povinneho platit vyzivne na deti z predchozich vztahu. Vy byste se do aktivity taky hodili, pouzivate i facebook?
Zakladateli se omlouvam za prispevek mimo tema, a preji hodne sil, stesti a zdarny prubeh, korunovany kyzenym vysledkem (to nejlepsi pro deti).
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Já se zakladateli také omlouvám, ale nedopusťte, aby to u soudu vyznělo, že matka nemá nic. Může to být z její strany finta udělat dojem.
ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 »

chose1 píše:Nechci nic podcenit
Já si myslím, že postupuješ dobře a největší nebezpečí je asi v manipulaci tvých dcer ze strany exmanželky.
Mně se vyplatilo důsledně se soustředit na děti (zkrátil jsem dočasně i úvazek v práci, abych prokazatelně stíhal těch minimálně 50% času s dětmi), dětem jsem řekl, že vždycky budu chtít pro ně to nejlepší, ale že bych byl smutný, kdybych bydlel bez nich a že doufám, že se s mamkou nějak rozumně a spravedlivě v jejich zájmu domluvíme, bejvalce jsem řekl, že já bych samozřejmě taky chtěl svou výhradní péči, ale v zájmu dětí jsem ochoten jako kompromis přistoupit i na střídavku, zároveň jsem bejvalce nabídl pomoc s financováním jejího bydlení, pokud se domluvíme jako lidi (tj. část peněz hned, část po zplnomocnění rozsudku o střídavce), ale pokud se bude chovat vůči mě (i dětem) bezohledně, tak těžko může čekat jakékoliv ohledy ode mne ...

Domluvili jsme se po prvním stání, když jsme oba pochopili, že cesta snadno dosažitelné výhradní péče není reálná ...

Hodně štěstí a pevné nervy ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Pane Oto, to jako šlo - neplatit plné výživné? Sobotka také dnes říká, že rozsudek je nespravedlivý. Možná je to dobrá metodika. Tím, že náš otec platí, tak také nikdo nespěchá.
JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL »

co se týká úřadů - můžete se zeptat na OSPOD i na soudu
v obou případech máte právo nahlížet do spisu, pokud nějaký již vedou
(k Vaší osobě či Vašim dětem - to Vám snadno vylustrují)
ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 »

Antonie píše:Pane Oto, to jako šlo - neplatit plné výživné?
Nic takového nepíšu ani nedoporučuji, Antonie ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
Odpovědět