nefungující "společná péče"

koutnace89
Uživatel(ka) fóra

nefungující "společná péče"

Příspěvek od koutnace89 »

dobrý den,
dlouho jsemse snažil přizpůsobovat tak aby fungovala péče o syna, nebyly problémy a jeho se to dotýkalo co nejméně, bohužel vedlo to k tomu, že pomalu ale jistě nemám žádné slovo.

S ex jsme od sebe 4 roky. dítě bude mít brzy 8.
Po rozchodu probíhala péče tak, že jsem měl syna pokaždé,když byla v práci cca 15 dní velmi nepravidelně. Bral jsem to tak,že je to pro ni pomoc větší než týden a týden. bohužel dlouhodobě to nebylo únosné jelikož nedavala vědět příliš předem a práci nešlo zařizovat ze dne na den. přispíval jsem ji 2500 a daňové zvýhodnění bylo její, ona zařizovala vše kolem školy jako tomu bylo
tyve vztahu.
Vánoce se u mě nekonaly nikdy vždy byl nějaký důvod. chtěl jsem péči nějak ustálit, ale stále dokola jsem slyšel já dělám směny dám ti ho až budu v práci. takže pravidelný režim nefungoval. postupem času se stalo že čím dál více přebírala otěže matka a domluva s ní byla taková zemi dítě dávala jen když chtěla.stridavou peci na dohodě odmítla, i když jsem se dítěte ptal a neměl problém s tím nemělo. matka řekla že dítě chce být s ní a že já se mám starat o své druhé dítě ne o její. a dítě pak jezdilo nervózní a manipulovane.celou dobu jsem ji jako matku respektoval, k soudu jsem jít prat špinavé prádlo nechtěl. bohužel již po druhé dítě stěhuje. jednou do studentského bytu k příteli. teď do vlastního a mění mu školu - což mi oznámila až měsíc po tom co to udělala. mám obavu že mě chce úplně vyřadit.chtěl jsem sepsat dohodu o společné péči a nechat si ji potvrdit od ní,kde by byla péče pátek až úterý( s ničím delším nesouhlasila, přitom v době covidu na jaře byl u nás opět půlku měsíce)co druhý týden a vyrovnané prázdniny a svátky. nesouhlasí nechce komunikovat po zprávách chce se sejít ale nemá na schůzku časpry to nespěchá, ale když už mu změní školy už bude vše v jejich rukách.domluvit jsem se chtěl.... teď už nevím jak dal postupovat...
já bych chtěl ideálně stridavou týden týden ale s jinou školou ať už původní nebo novou lépe dostupnou. úplně minimum je ponechání pátku až úterý - lépe čtvrtku ať úterý když už.ale s tím že opravdu chci mít jasné dan čas s dítětem ne že matka si to umí s lidmi prázdniny na poslední chvíli nebo mi ho o Vánocích dá až 27-28 což se dělo.
má někdo radu, zkušenost? klidně do zpráv dekuji
Simpson123
Stálice fóra

Re: nefungující "společná péče"

Příspěvek od Simpson123 »

Nepises nic o soudu a rozsudku, pece je nebo neni upravena soudem?
Obecne pokud neni rozsudek je to bod pravni bitvy 0 = de iure stejna prava, stejne povinnosti.
Ale pises ze 4 roky je neustaleny rezim ad hoc jak se to matce libi, de facto se pece ridi diktatem matky?
Jako obvykle jsi projel asi zacatek, dite uz je velke a zmanipulovane? Na velkym decku uz hodne zalezi.
Jakmile ma decko uz velky vek = je velke riziko ze soud + OSPOD dite vyslechnou a zjisti ze je zmanipulovane, chce byt s matkou a je game over.
Radil bych navrhovat matce rodinnou poradnu + prestat se podrizovat diktatu matky, decko si nechavat dele a nevracet, ale promyslene a pripravene.
Na soud bych a) nechodil
Ale pokud uz bych na soud b) sel, jako navrh otce bych dal vylucnou peci otec, ale imho neni dobry napad to iniciovat sam a jako prvni bez pripravy a bez tahanic, nevraceni decka atd..
PS: Pokud uz je rozsudek a svereni decka matce, tak je situace pravne zcela jina a vhodny postup je taky imho zcela jiny = zbyva jen poradna + dohody s matkou po dobrem, nekonfrontacne, dodrzovat rozsudek, nabizet dohody o jinem rozlozeni pece, nabizet soukrome na 4 oci vice penez za vice pece, atd.
koutnace89
Uživatel(ka) fóra

děkuji za odpověď, ne péče nebyla soudem nikdy nijak upravena. vše bylo na dohodě první dva roky v podstatě každou směnu protože matka byla sama. když to nešlo nebo se šla bavit zastoupili prarodiče. postupem času jsem se snažil péči změnit aby měla nějaký rád protože to z pracovního hlediska nebylo únosné. to se nepodařilo spíše došlo k omezení styku na cca 8-10 dní v měsíci. manipulace proboha i když nevíme přesně od koho. když přišla první vlna covidu starali( moje žena)jsme se víc než polovinou když nechodil do školy. na popud toho když to fungovalo jsem navrhl střídavou to bylo rázně odmítnuto a tam jsem měl jednat... dokud jsem měl péči vyrovnanou. nastalo několikaměsíční tahanice aby jsme ho.meli tedy alespoň 4 dny vs 10 dní. v druhé vlně ač zdravotník -neposilala dítě do školy a já nemohl být pořád doma a moje žena šla také pomáhat i když dcera měla rok. takže tam už nešlo jen tak nahradit půl na půl- kdyby chodil do školy tak by to šlo. párkrát jsem si vzal ocr ,ale bohužel nešlo to tak dělat. matka si ocr nevzala nikdy. no teď pár měsíců tedy fungoval aspoň pravidelný vztah pátek až úterý ( nám by nedělalo problém i déle- matka nesouhlasí) bohužel přišlo dítě s tím že se stěhují a mění školu, cekali jsme kdy přijde matka to probrat nepřišla jen to oznámila. bohužel jsem udělal další chybu v tom že jsem se s ní chtěl domluvit aby byl aspoň zachován vztah pátek až úterý atd. bohužel matka se cuka i tomuto. když by bylo dítě u nás -nemuselo by dojít ke změně školy má to ode mě kousek( i proto jsem se stěhoval), nemuselo by trávit čas s babičkami když je matka v práci i přes noc- jsem schopny zajistit svoji osobní péči, proto jsem změnil praci- matka by si ho mohla brat, když by měla volno jako tomu tak stejně je, že je sním jen ve dnech volna jinak já babičky dědečkové atd. navíc má tady sourozence se který mají díkybohu zatím hezky vztah,což omezením péče může vymizet. samozřejmě matka je pořád jeho matka proto bych byl raději za střídavou aby o ní nepřišel ale s tou nesouhlasí.
koutnace89
Uživatel(ka) fóra

Simpson123 píše: 18 kvě 2021 12:58 Nepises nic o soudu a rozsudku, pece je nebo neni upravena soudem?
Obecne pokud neni rozsudek je to bod pravni bitvy 0 = de iure stejna prava, stejne povinnosti.
Ale pises ze 4 roky je neustaleny rezim ad hoc jak se to matce libi, de facto se pece ridi diktatem matky?
Jako obvykle jsi projel asi zacatek, dite uz je velke a zmanipulovane? Na velkym decku uz hodne zalezi.
Jakmile ma decko uz velky vek = je velke riziko ze soud + OSPOD dite vyslechnou a zjisti ze je zmanipulovane, chce byt s matkou a je game over.
Radil bych navrhovat matce rodinnou poradnu + prestat se podrizovat diktatu matky, decko si nechavat dele a nevracet, ale promyslene a pripravene.
Na soud bych a) nechodil
Ale pokud uz bych na soud b) sel, jako navrh otce bych dal vylucnou peci otec, ale imho neni dobry napad to iniciovat sam a jako prvni bez pripravy a bez tahanic, nevraceni decka atd..
PS: Pokud uz je rozsudek a svereni decka matce, tak je situace pravne zcela jina a vhodny postup je taky imho zcela jiny = zbyva jen poradna + dohody s matkou po dobrem, nekonfrontacne, dodrzovat rozsudek, nabizet dohody o jinem rozlozeni pece, nabizet soukrome na 4 oci vice penez za vice pece, atd.
a ještě dodatek, ale je to pouze domněnka a třeba jen nahoda, ta komunikace se začala zhoršovat když si našla přítele, že začátku spíše v nás prospecbela na dítě ještě méně času , když se usadili tak v nás neprospěch už se nešlo domluvit na oslavách rodinných sešlostech. vždy byl důvod že nemá čas nam dítě dát že musí k rodině přítele. tak zmeškal nespočet události u nás kolikrát i na úkor našeho času. totéž s Vánocemi už jsem ho neměl 25 večer ale až 26 aby stihli rodinu přítele. její přítel mi děkuje že jsem pohlídal své dítě. a nakonec když jsme se chtěli dohodnout skrze dohodou písemně kde jsme se jí snažili vyjít maximálně vstříc ale zároveň aby i mě to jakž takž vyhovovalo( když není možná střídavá péče) tak nejdříve souhlasila ale pak to odvolala a že se chce sejít aby tam byl i přítel ale nemá na schůzku čas, do zpráv noc napsat nechce. a mě tlačí čas ohledně změny bydliště a školy. až to udělá pokud to ještě neudělala nevím jestli ještě něco zmuzu
Simpson123
Stálice fóra

Ok neupravena pece.
Teoreticky mate stejne prava, ale realne se podrizujes vuli matky a matka urcuje tvuj cas dle sve uvahy.
Obecne jsou cesty jak dal jen 2.
1. cesta nechat to bezet dle prani matky, obcas nabizet pratelsky neco navic casu s deckem pro otce, atd....pokracovat v tom co delas cca ty 4 roky.
2. cesta je zkusit konfrontaci s matkou, decko nevracet dle dikatatu matky, casem by to imho vedlo na soud o decko + kolotoc OSPOD + zesileni manipulace ze strany matky, tyjatry matky, psychoteror co matky umi, casto rvani, slzy, divadelni vystupy, atd....

2. cesta ma ale pro Tebe velke uskali v tom ze podle toho jak pises to vypada ze jsi submisni typ chlapa, musis si sam polozit otazky zda tu konfrontaci s matkou ustojis, zda to zvladnes se s matkou tahat o decko, je to vzdy neprijemne, bere to vzdy spoustu casu a penez.
A vetsina chlapu se na to vykasle a decko odepise a jede podle vule matky.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

No a co na to cele dite? Kolik mu je?
Hodne si to pokazil tim poslednim kovidem, kdy si netrval na puvodnim deleni pece, a nebyl na ocr, kdy si fakticky dovolil byt hlavnim rodicem matce. Jinak sance na SP byly slusne pri tom puvodnim deleni casu. Nyni, hlavne asi s prihlednutim k "prani" ditete, ktere urcite bude tvrdit, ze takhle mu to staci a je spokojene, je ta sance asi mala.
Jak pise simpson - bud zvolis nadale cestu podrizovani se diktatu matky, a budes se ji snazit uplacet financne, a ochotnym "hlidanim" kdykoli se ji to fakt nehodi, nebo cestu konfrontace.
Ale bez podpory ditete (a tu si jako "slabsi" uz asi ztratil) to moc nevidim. Doporucil bych pokusit se ji dostat (+- dobrovolne) do nejake dobre rodinne poradny, a domlouvat se tam. Bez toho cesta konfrontacni povede nejspis k zurivemu boji na obou stranach, a asi tve prohre (a dite prohraje urcite taky - boj rodicu v jeho zajmu neni).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Jeste ke stehovani - jak daleko se chce stehovat? Vis, do jake skoly ho chce prihlasit? Bez tveho souhlasu to udelat nesmi (prestehovat dite). Takze bych poslal do zminene skoly PISEMNE, ze jako otec nesouhlasis aby dite do dane skoly nastoupilo, bylo prijato, ze dosud dochazi do skoly xy, kam predpokladas ze bude dochazet nadale. Info poslat i na stavajici skolu. Reditel by spravne dite prijmout nemel, pokud ma jasne informace, ze jeden z rodicu nesouhlasi. Neco jineho bohuzel je, pokud uz prijato je (jednal v dobre vire souhlasu obou rodicu), tam mu zakon povinnost prijeti zrusit nedava. Hlidat si bydliste, pri pokusu matky bydliste diteti zmenit ho hned opet menit zpet. Tvuj souhlas se zmenou muze nahradit pouze soud.
Opet ale - tahle obrana je uz otevrenou valkou, bude stupnovat agresi zeny, pride se k ni ochranitelsky jeji pritel (je "cerstvy", bude bojovat s ni proti tobe) ...
koutnace89
Uživatel(ka) fóra

tulen2 píše: 18 kvě 2021 15:44 No a co na to cele dite? Kolik mu je?
Hodne si to pokazil tim poslednim kovidem, kdy si netrval na puvodnim deleni pece, a nebyl na ocr, kdy si fakticky dovolil byt hlavnim rodicem matce. Jinak sance na SP byly slusne pri tom puvodnim deleni casu. Nyni, hlavne asi s prihlednutim k "prani" ditete, ktere urcite bude tvrdit, ze takhle mu to staci a je spokojene, je ta sance asi mala.
Jak pise simpson - bud zvolis nadale cestu podrizovani se diktatu matky, a budes se ji snazit uplacet financne, a ochotnym "hlidanim" kdykoli se ji to fakt nehodi, nebo cestu konfrontace.
Ale bez podpory ditete (a tu si jako "slabsi" uz asi ztratil) to moc nevidim. Doporucil bych pokusit se ji dostat (+- dobrovolne) do nejake dobre rodinne poradny, a domlouvat se tam. Bez toho cesta konfrontacni povede nejspis k zurivemu boji na obou stranach, a asi tve prohre (a dite prohraje urcite taky - boj rodicu v jeho zajmu neni).
ja bCh byl ochoten se domluvit i jsem se o to snažil jen když už dítěti změnila školu věž mého vědomí chtěl jsem to písemně. poslední snaha o režim tj. pátek až úterý co druhý tyden nám vyhovovala,i když den dva navíc by byly super(třeba pátek až středa)sepsali jsme dohodu v dobré víře se s matkou takto domluvit, když střídavou odmítá. že ji odsouhlasil skolu když mi schválí pravidelnou péči( už to je pro mě pokrok za ty čtyři roky) půl prázdnin a obchodu rok Vánoce ( ty se nikdy nekonaly) i postupně zvyšování alimentů všechno. stejně ač nejdříve souhlasila asi po poradě s přítelem to tak nechce. takže mám obavu že mi ho chce sebrat uplne
Simpson123
Stálice fóra

Dite 8 let, styk maly s trendem poklesu, vztahy s matkou se zhorsuji, matka opakovane zmenila bydliste a skoly decku prakticky s tvym souhlasem.
Vsichni (soud, OSPOD, decko, matka) jasne vidi ze jsi totalne podrizeny matce a trva to trvale cca 4 roky.
FYI pocitej s tim ze pokud zvolis cestu pokracovani podvoleni dikatu matky tak zcela jiste casem o to dite vztahove prijdes, obvykle kdyz je styk jen 2-3 /14 tak to proste vztahove umira ve veku kolem puberty 13-14 let.
Jinak v zaplave textu mi uz asi je jasny co vlastne chces, prijde mi ze jen chces platit aliky + mit stabilni dohodu o styku 3-4/14. Takze pak klidanko dej navrh na soud a soud velmi rychle rozhodne decko do pece matce, otci alimenty 20-25% platu + styk 3-4/14 je taky dnes uz standard.
Ale pozor nepocitej s tim ze problemy s matkou skonci. I po rozsudku muze marit rozsudek, menit styk jak se ji zlibi, FYI maminky jsou kreativni, hlavne kdyz maji submisivniho otce, takovy otec repta, stezuje si, nadava doma, ale matce se nepostavi.
PS: a deti jsou v tomto desne zakerne a bez moralky, decko pozna kdo porouci a kdo posloucha rozkazy a decko se vzdy prida na stranu kde citi moc a vuli prosazovat se, jinak by taky decko neprezilo, protoze postavit se alfasamici by nebylo snadne a jeste kdyz ma decko alfasamice 80% casu u sebe tak neni o cem dumat.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

koutnace89 píše: 18 kvě 2021 16:30….takže mám obavu že mi ho chce sebrat uplne
No a jeste porad nepises co na to dite. Chce u tebe byt vic? Da se s nim na tom domluvit? Nebo?
Ujasni si co chces ty, kolik casu, jestli je pro tebe schudne vozit dite do nove skoly, jestli vzdalenost a dostupnost je takova, ze muze jezdit casem samo.
"Uplne sebrat" ti ho snadno nemuze, 2/14 dnes dostane kazdu, kdyz otec bojuje, tak 4/14 je normal. Vic je obtizne - to soudy nedavaji, protoze by se to prilis podobalo SP, a nemohly by dobre vyargumentovat proc to SP neni, kdyz otec pecuje 40%casu.
Kdyz rozjedes soud, bude to boj, moc sanci na SP ti v tve situaci a s tvym pristupem nedavam. Se 4/14 nakonec asi odejdes, vyzivne se nejspis razantne zvysi, presto bude matka nastvana ze si dokazal ziskat pravidelnost….
Pokud ti pravidelne 4/14 staci, zkus ji jakymkoli zpusobem dostat do poradny a zkuste se na te pravidelnosti domluvit tam. To by jit melo.
Pokud se presto chces soudne pokusit o SP, jdi do toho. Argumentuj, ze dosud dobre probihala spolecna pece, +- vyvazena, a ze jen v posledni dobe matka "utahuje srouby" - proto chces misto dosud mimosoudne probihajici spolecne, peci stridavou - bez podpory ditete to v tomhle veku ale uz temer jiste nepujde (aspon bez toho, aby pod vlivem matky nerikalo ne, vic k tatkovi nechci … ).
Odpovědět