Pribeh...

Odpovědět
T25
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 » 14 led 2020 00:08

Diky moc za podnety, zítra se ke vsemu podrobne vyjadrim.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 15 led 2020 00:44

Zacnu tim delsim víkendem v sudem tydnu, momentalne je nastaveny tak, ze si muzu vyzvednout deti po skole/skolce ve ct a mam je přes cely vikend do pondělního rana, kdy je vezu do skoly/skolky. BM navrhovala, ze budu vracet deti v nedeli na 18 hodinu jako tomu bylo doposud, ale to nastesti soudkyne smetla ze stolu a schválila pondeli rano. Souhlasim s tim, ze to byl fakt "vopruz" vracet deti BM v nedeli na 18h, zejména i proto, ze mala ještě musí přes obed spat, drivejsi vikend tedy vypadal tak, ze jsem dostal deti v patek v 18:00, takze to bylo tak akorát na veceri, pohádku a spat, sobota vlastne jediny cisty vikendovy den na vylety nebo jiné aktivity, nedele po spani holky uz to bylo defacto pomale pripravovani na odvoz deti BM. Absolvovali jsme ted první prodlouzeny vikend a opravdu to funguje uplne jinak, vse bez problemu a v pohode.
Sudý týden mám potom ještě s klukem po odpoledne a s holkou ve stredu odpoledne, oba dny krouzky, pak na 18 h zpatky k matce. Jinak je ale cas celkove nedostatecny, to uz vim ted, tento tyden (lichy) uvidim deti az ve čtvrtek odpoledne do 18 hodin s tim, ze ma ještě mala od 15 hodin krouzek tance, coz je uz potom s dětmi opravdu jen na zmrzlinu nebo obchodak, nic vic stihnout nejde, kdybychom jeli ke mne domu, tak stihneme 20-30 minut a uz zase odjizdime zpet...Ano, budu i nadále usilovat o SP, coz ale neprojde kvůli zminovanemu prohlaseni soudkyne, ze se priklani k posudku te baby, bude to tedy boj o každý den, kdy budu usilovat v sudem tydnu o st - po, v lichem tydnu o st - ct s prespanim, v patek do skoly/skolky. Myslim, ze to neprojde v tom sudem tydnu na st - po, ale v tom lichem tydnu budu alespoň o ty dva dny uprostřed tydne hodne bojovat.
Otazky pro znalkyni poslu spis v bodech, jak jste jiz naznacovali, také se mi prici posilat seznam 10- 15 konkretnich otázek, od pocatku se mi to zdalo jako nesmysl, ale soudkyne na tom trvala.
A to ze jsem souhlasil s touto prozatimni dohodou bylo tak, ze soudkyne trvala na tom, ze se musíme nejakym zpusobem dohodnout nebo prozatimni styk urci ona s tim, ze se to nebude libit ani jednomu z nas...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 led 2020 08:25

T25 píše:
15 led 2020 00:44
...Absolvovali jsme ted první prodlouzeny vikend a opravdu to funguje uplne jinak, vse bez problemu a v pohode. ...

...Sudý týden mám potom ještě s klukem po odpoledne a s holkou ve stredu odpoledne, oba dny krouzky, pak na 18 h zpatky k matce. Jinak je ale cas celkove nedostatecny, to uz vim ted, tento tyden (lichy) uvidim deti az ve čtvrtek odpoledne do 18 hodin s tim, ze ma ještě mala od 15 hodin krouzek tance, coz je uz potom s dětmi opravdu jen na zmrzlinu nebo obchodak, nic vic stihnout nejde,....

Ano, budu i nadále usilovat o SP, coz ale neprojde kvůli zminovanemu prohlaseni soudkyne, ze se priklani k posudku te baby, bude to tedy boj o každý den,....
.... Myslim, ze to neprojde v tom sudem tydnu na st - po, ale v tom lichem tydnu budu alespoň o ty dva dny uprostřed tydne hodne bojovat....

Otazky pro znalkyni poslu spis v bodech... , ale soudkyne na tom trvala.
Tak HLAVNE o tom hodne mluv s detmi, jak to je SUPER, ze jste spolu delsi cas, a co si o tom mysli oni ... Jestli si nemysli ze by mohlo byt fajn pridat stredu (ze byste mohli jit cojavim tam a tam)? Ze se o to budes priste u soudu snazit. At deti vedi co se deje, a proc, o co se snazis, a proc. Samozrejme umerne veku.

jj. Priste u soudu se znalkyni bych se soustredil zaprve na to, abych dokazal aby pripustila ze by mohlo byt fajn uz od stredy (namisto od ctvrtka) to je uplne klicova vec pro sanci na SP. Navic vetsinou byva delsi casovy interval fajn pro vsechny. A az by to pripustila ze ano (nebo by naopak striktne odmitla ze v zadnem pripade a zduvodnila proc), teprve pak bych vytahl tema ze odpoledne jsou celkem na hovno (rozebral co s krouzky za odpoledne muzeme stihnout, ze napr. nejde jit domu a ucit se), ze presto alespon odpoledne v protilehlem tydnu vitas, ale jestli si nemysli ze by i v protilehlem tydnu mohlo byt prespani u tebe, jestli by to nekorespondovalo s jejim zaverem "rozsirit vychovu otce"? ... Kdyz z ni dostanes tohle prespani v protilehlem tydnu, jsi na dobre ceste, pak uz jen zkusit obecne prohlaseni jestli by se mela pece otce do budoucna jeste zvysovat ... Kdyby to co rekne znalkyne (A HLAVNE - JE V PROTOKOLU - to si ohlidej) pak da soudkyne (st-po + napr. ut-st) jsi opticky na vyrovnane peci, fakticky nekde kolem 6/14, a odvolani a hlavne US by pak na SP uz dopadnout mela. Jenomze - toho si soudkyne uz jsou vedome, ze vylucku u vic nez 4-5/14 neustoji .. tak spis soudkyne vhodnou protokolaci (to si extremne hlidej) bude korigovat vety znalkyne aby vyznivaly jinak, snazit se je pripadne ignorovat ... a rozhodnout v duchu toho kde jsi ted).

Nedelej to (nepis konkretni otazky). Napis nejake obecne veci. Soud uz je odroceny za ucelem vyslechu znalkyne, uz si ji tam dostal ... O to lepe priprav sam sebe - vymysli si jak se ji chces ptat, sepis si ruzne varianty otazek, vymysli si cim a jak zacnes, vyber si kousky z posudku (tady pisete xxxx...takze je vhodne aby otec pecoval v co nejvyssi mire? ... Navrhujete ct-po .... proc by, pokud se tedy ma mira zvysit, nebylo vhodne uz od stredy? Slo by to?), popremyslej kam mohou vest jeji odpovedi a jak budes reagovat ty v jednotlivych moznostech - at minimalizujes u soudu moznost prekvapeni a zatmeni ... sepis si body na papir (nekolik papiru) a vezmi sebou, at si muzes postup pripominat.

Nenech se priste u soudu vmanipulovat do "dohody", ani vyhruzkami.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 16 úno 2020 03:49

Pokud se muzu podelit o další zkusenosti od posledního rozhodnuti soudu s nastolenim casu, kdy se s dětmi vidim, tak je to uplne na h...o . Prodlouzeny vikend od ctvrtka do pondělního rana + drobky, kdy se s dětmi vidim v lichem tydnu nefunguji, přes doporuceni "znalkyne", ze bych se v sudem tydnu mel videt s dětmi oddelene - kluk v pondělí, holka ve stredu, tak to nefunguje, deti musim videt v těchto dnech spolu, jsou na sebe zvykle, single time je proste jiny a projevuje se to. Vznikl z toho nakonec takovy paskvil, ze třeba vidim dcerku v lichy tyden na odpoledne ve čtvrtek a potom az za tyden...Prisel jsem i o pro mne dulezite okamziky jako odvazeni deti do skoly/skolky, fakt mi to hodne chybi, pricemz u jednoho soudu ospod baba uvadela, ze je to uchylarna, ze vozim 2-3 dny v tydnu deti do skolky/skoly po vyzvednuti u matky, me to tak neprislo a deti byly vždycky rady...U soudu, který proběhne 3.3. budu urcite požadovat jiné terminy a nastaveni jiného casu, ale uz prevlada skepticnost, neverim, ze to pro mne dopadne dobře, matka na detech pracuje neustale, vnucuje jim negativni obraz otce a zamerne nevodi kluka treba na fotbalovy krouzek, protože jsem jej zaridil ja, takovýchto prikladu je daleko vic, nevidim to dobře..., přitom by deti chtely byt u mne daleko vice, rikaji to porad...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 úno 2020 10:14

T25 píše:
16 úno 2020 03:49
...
přitom by deti chtely byt u mne daleko vice, rikaji to porad...
Musi byt schopne to rict otevrene i pred matkou, kdyz se jich primo zeptas. Jen tak to dokazou rict na ospod, u soudu, pripadne u znalce.
Jestli ne, muzes byt sice rad - ale je to k nicemu. Kdyz se jich nekdo zepta, reknou ze "tak jsou spokojene"
Nojo, ale ten cas si si takhle nechal nastavit ty sam, "dohodou" na ospod, ne (edit - jasne, ne "dohodou" na ospod, ale "dohodou" u soudu - vidis tu absurditu?? soudkyne PRED vydanim rozsudku a pred dalsim stanim te nuti do jakesi dohody, kterou ty ani deti nechces, s nedostatecnym casem - proc asi?) ? Vozis deti do skolky v patek a to pondeli, ne?
Naposledy upravil(a) tulen2 dne 17 úno 2020 15:35, celkem upraveno 1 x.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 17 úno 2020 10:51

T25 píše:
16 úno 2020 03:49
Pokud se muzu podelit o další zkusenosti od posledního rozhodnuti soudu s nastolenim casu, kdy se s dětmi vidim, tak je to uplne na h...o . Prodlouzeny vikend od ctvrtka do pondělního rana + drobky, kdy se s dětmi vidim v lichem tydnu nefunguji, přes doporuceni "znalkyne", ze bych se v sudem tydnu mel videt s dětmi oddelene - kluk v pondělí, holka ve stredu, tak to nefunguje, deti musim videt v těchto dnech spolu, jsou na sebe zvykle, single time je proste jiny a projevuje se to. Vznikl z toho nakonec takovy paskvil, ze třeba vidim dcerku v lichy tyden na odpoledne ve čtvrtek a potom az za tyden...Prisel jsem i o pro mne dulezite okamziky jako odvazeni deti do skoly/skolky, fakt mi to hodne chybi, pricemz u jednoho soudu ospod baba uvadela, ze je to uchylarna, ze vozim 2-3 dny v tydnu deti do skolky/skoly po vyzvednuti u matky, me to tak neprislo a deti byly vždycky rady...U soudu, který proběhne 3.3. budu urcite požadovat jiné terminy a nastaveni jiného casu, ale uz prevlada skepticnost, neverim, ze to pro mne dopadne dobře, matka na detech pracuje neustale, vnucuje jim negativni obraz otce a zamerne nevodi kluka treba na fotbalovy krouzek, protože jsem jej zaridil ja, takovýchto prikladu je daleko vic, nevidim to dobře..., přitom by deti chtely byt u mne daleko vice, rikaji to porad...
No, nevim, jen to čtu, dělá to na mě dojem věčně nespokojeného joudy. A todle od otce slyšet, tak si řeknu, že stejnak je všechno špatně a nemá smysl se jeho názorem na přínos/negativa změny řídit.
Jako "kluk v pondělí, holka ve stredu, tak to nefunguje, deti musim videt v těchto dnech spolu, jsou na sebe zvykle" .... otec není schopný se postarat a zabavit děti single? Nedokáže využít čas, kdy se může věnovat dítěti individuálně? Co to je zas za pseudoproblém? Chce je do střídavky, tam přece takové situace budou vznikat běžně, často a on s tím má problém?

Když už teda nějak vyjádřit k soudu, tak bych naopak vyzdvihla možnost věnovat se dětem individuálně ( podku to ty skutečně vnímáš jako obtíž, tak zapracovat na tom, aby jsi to zvládal, přijde mi to až neuvěřitelné, že s tím skutečně má rodič problém). Ale jen dodat, že celkový čas s každým jednotlivým dítětem si ztratil a navrhuješ ho navýšit jetě tím, že se přidá jedno odpoledne společné...
Celkově bych změnila ten tvůj sebeobraz trpitele, oběti a negativní ladění. nepředpokládám, že to dělá na OSPOD a soudkyni dojem. Přečti si ten příspěvek, není tam vůbec nic pozitivního. Obávám se ale, že to bez nějaké psychoterapie nepůjde, páč ty jsi tak už mučednicky nastavený.

Stran odvážení do školy a školky - s ospodnicí nesouhlasim, že je to úchylárna. Prostě je to jedna z povinností rodičů, někdo se jí zhostit musí a pokud jsi to byl ty, tak v tom nevidím problém. ( my tak fungujem leta). Ale je třeba si uvědomit, že nemůžeš po soudu chtít, aby toto zakotvil do rozsudku ( právo na styk 25 min - 7:20-7:45 :roll: :mrgreen: ). Předpokládám, že to nebylo v rozsudku ani do teď. Takže to fungovalo na základě dohody? Kdy přesně nastal moment, že už nevozíš? Co to vyovlalo?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 17 úno 2020 11:23

Styk od ctvrtka do pondeli rano + drobky v protilehlem tydnu = 4/14 to je imho otec minimum, tohle kdyz zachranis tak podle me mas sanci s deckama mit do budoucna vztah.
Odlisil bych v diskusi o (drobcich) styku v protilehlem tydnu realitu (je to opruz, cestovani a ztrata casu je velka k pomeru k styku s deckem, je to z hlediska otce opruz a ztrata casu a penez to jezdeni atd). Ale to si tady muzeme na rovinu napsat na foru, ale nikdy to nesmis u soudu a na OSPODu priznat, nebo vest debatu ze to je opruz.....jen by si te zamazli ze o styk vlastne tedy nestojis.
Stejne uz te ma soudkyne i matka davno na lopate ze se vubec tyto pro otce supernevyhne kratkostyky resi, praktikuji....imho ted uz je to jen unavova hra aby ti to touhle hrou znechutili a ty ses na to casem sam vykaslal.
Je to pouceni ze jakmile se otec v techto kratkostycich zajede uz je v cudu. BTW ja mam taky 3 takovy odpoledni kratkostyky/14 a taky mi to nevyhovuje (bere mi to docela dost casu s cestovanim (pomer ztraty casu cestovani versus styk je 1/3) a ma to pro me nizky pomer cena vykon), ale v poradne jsem narazil, jak jsem o tom zacal takhle racionalne mluvit psycholog me hned zamaznul a maminka jen spokojene predla, protoze te kazdy hned utluce argumenty ze to ze je to pro otce nepohodlne neznamena nic, hlavni benefit je preci pro dite ze otce vidi a mamika si muze jit na kaficko/nakoupit/vyridit neco na urad-) Moje argumentace ze bych radeji jeden den s prespanim navic za ty 3 odpoledne /14 byl smeten psychologem ze to neni lepsi pro deti ale pro otce a hlavne maminka ma deti pod kontrolou doma a pritom si skutecne potrebuje docela casto neco zaridit takze to tak fakt chce ...

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 17 úno 2020 19:12

Naprosto chápu situaci a mám dojem, že to tak je nastavováno naschvál. Místo ucelenějšího a logického nastavení snaha o vytvoření co nejproblematičtější situace. Rozhodování jednotlivých soudů si tak protiřečí. U mě soud tvrdil, že děti oddělovat nejde. To jsem navrhoval kvůli rozhozeným kroužkům v úterý a čtvrtek z důvodu individuálního přístupu. A to mám větší děti, a stejně odděleny díky kroužkům byly. Souhlas s Lamou, hledej a vyzdvihni v tomto přístupu pozitiva a soudu navrhni k tomu i den společný pro rozšíření (nejlépe spojit s přespáním), anebo v tyto dny péči o obě děti. Určitě to chce mít kontakt v obou týdnech, ne to nechávat na čtvrtek. Kdoví, zda to nebylo nastaveno takto úmyslně, aby u dětí byl vytvořen negativní vjem z pobytu u Tebe (oddělení), a ty pak následně se na zákeřně volenou otázku žádoucně vyjádřily. Ptal se někdo dětí, zda chtějí chodit odděleně? Možná by stálo za to zeptat se dětí, a případně prezentovat na Ospodu. Ať je to zaznamenáno. Taky možná jedna z otázek na psychologa, z čeho vycházel při návrhu oddělené péče a co tím sledoval, když jsou navyklé na společný pobyt.
A to odvážení do školy, soud to opravdu těžko nastaví, ale pokud tomu bylo z nějaké pohnutky protistranou zamezeno, snažil bych se o domluvu k obnovení dříve zaběhlé praxe. U dětí je důležitá i krátká, ale častá doba, kdy se vidí s rodičem. Případně to uvést pak soudu, že i toto může mít vliv na případnou změnu postoje dětí, a z toho vychází nutnost zachovat co nejširší péči oběma rodičům. (opět možná vhodně volená otázka na psycháče).
Celé to nastavení času je zřejmé. Omezit v péči, nedát dny a přednastavit tak budoucí rozhodnutí.
Bude to chtít i z této zkušební doby vše dobře vyargumentovat pro soud, co nejvíc znepříjemnit případné odůvodnění proč děti matce.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 18 úno 2020 13:39

T25 píše:
12 led 2020 01:18
Konečně se můžu dostat k tomu, jak to celé prozatím dopadlo, hned na začátku jsem uvedl, že chci předvolat k dalšímu jednání znalkyni, čemuž soudkyně vyhověla s tím, že na tom mám právo, přesto proběhlo v úterý asi dvouhodinové jednání. Řešily se totiž další detaily např. ohledně mé finanční situace, protože matka podala návrh na zvýšení výživného a dále se řešily i body z posudku. Jednání bylo asi po hodině přerušeno s tím, že měla být kontaktována znalkyně, k čemuž ale nedošlo, protože byla nedostupná, nejspíš také někde u soudu, předběžné jednání je teď stanoveno na 3.3., tento termín však bude ještě upřesněn, do 14 dnů mám poslat soudu otázky pro znalkyni. V druhé polovině stání byla řečena zásadní věc, že soudkyně na základě posudku SP neposvětí. Protistrana navrhla, že i do dalšího stání by měl být v duchu návrhu znalkyně styk pozměněn, soudkyně to také navrhla, souhlasil jsem a začalo vyjednávání s tím, že se jedná podle soudkyně o prozatímní řešení do březnového stání, kde je možnost uvést připomínky, další návrhy s tím jak to v těchto dvou měsících fungovalo, atd. Nakonec to bylo stanoveno takto ( ustoupit musely obě strany, BM navrhovala pouze čt - ne, já naopak dva dny v protilehlém týdnů, atd. ) :
sudý týden budu mít v po odpoledne do 18h kluka, ve st ve stejném časovém rozmezí holku a od ct do pondělního rána obě děti.
lichý týden pouze obě děti ve čt odpoledne do 18h.
Samozřejmě vím dopředu, že mi to takto vyhovovat určitě nebude, hlavně v lichém týdnu bych si přál přidat st - čt s přespáním, v pá do školy, což mi bylo tentokrát zamítnuto, stejně tak jako sudý týden obě děti st - po.
Lichý týden pouze toto čt odpoledne vím, že nebude fungovat, protože má holka kroužek tance, což po konci znamená jít maximálně někam na zmrzlinu a jet s dětmi nesmyslně na 18h k BM, tady určitě budu usilovat o přespání dětí s přidáním středy.
Podivej jak te soudkyne obratne vmanevrovala do prozatimni dohody která je pro Tebe nevýhodná pouhym delanim bu bu bu SP nedam. Tak jak to soudkyne i OSPOD bezchybne hrajou tam na dalsim stani v breznu muzes udelat jedine, vsechny ty svoje stesky vyblit tady a naopak u soudu jen nadsene kvokat jak dohoda super fungovala + vyslech znalkyne vest no koukejte jak to krasne fungovalo ty 2 mesice a tak pridejme nejaky prespani navic aby si maminka odpocinula kdyz ma novyho manzela a kojence.

Je to porad podobne - justice jako dokonale promazane soukoli krasne umetava cestu k jednosmerene silnici vyhradni pece matky + otec alimenty a to cele za spoluprace mekkeho otce (slusny a spolehlivy trouba, sice kafra na foru ale u soudu odkejve vsechno) na kteryho se v kterekoliv fazi sporu udela bububu a hned je na lopatkach. Vzdyt ty troubo jsi ani netrval na SP a furt jen se soudkyni resis aliky a nejaky drobkostyky ala 20 minut/den vozeni decek do skolky - coz je teda opravdu styk jako noha.

Jinak nechapu co si slusni a ustupni otcove slibuji od tohoto modelu chovani u soudu? T25 to si fakt myslis ze tvou spolupracujici a ustupnou priposranost soudkyne oceni?

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 18 úno 2020 22:01

Simpson123 píše:
18 úno 2020 13:39
Je to porad podobne - justice jako dokonale promazane soukoli krasne umetava cestu k jednosmerene silnici vyhradni pece matky + otec alimenty
Ano tak to je. Proto je dobré mít u sebe někoho zkušeného, kdo tyto šachové partie zná a dokáže pozměnit hru. Musí to být někdo otřelý s okamžitou argumentací a návrhem lepšího řešení ve prospěch dětí – tudíž někdo, kdo má zkušenost, je znalý a hlavně pohotový. Málokdo, kdo prochází poprvé takovým procesem zvládne tyto okamžiky správně řešit, případně z nich něco málo vytěžit. Bohužel, jedna cestička se pomalu umetá, a na druhou kamínky kladou.
Ženské jednají instinktivně emočně (v pravěku chránily svou rodinu, oheň) zatím co chlapi jsou zvyklí spolupracovat i přes rozpory (jen v tlupě za spolupráce ulovili mamuta). Snažíš se o logickou domluvu (chráníš děti před psychem) a máš za to, že argumenty jsou akceptovatelné. Ženská jedná emočně a ropuchy na úřadech taky (v taláru i ropušáci). K matce se přidají, neboť je jim to bližší. Musíš také do svého jednání přidat trochu (z Tvého pohledu sobeckých) emocí. Taky to UŽ vidím, jenže pozdě.

Odpovědět