Pribeh...

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Simpson123 » 19 srp 2019 14:08

Takhle bych to nepsal, ze matka rozbila rodinu jsou jen nadbytecne a konfliktni/nekonstruktivni kydy! Ze s necim nesouhlasis, taky nema cenu psat. Psal bych pouze jen ze otec navrhuje: stridavou peci 7/7 tak a tak. Vubec bych v navrhu nepsal o rozsirenem styku - ani slovo!! Tohle psani o rozsirenem styku je jasny signal pro soud i pro matku ze jsi porazeny dopredu a ze se s porazkou dobre srovnas - prizpusobis se omezeni styku!! Takhle to psat v petitu je hruba chyba.
Naopak v petitu ma vyznam napsat ze zadas o SP 7/7 nebo 4/3, jine komplikovanejsi rozvrzeni SP bych nenavhoval protoze to soudci neznaji a stejne dexcko pujde do skoly) a pokud by matka nesouhlasila s vyrovnanou SP a branila rovnomernemu styku tak vyhradni pece otce a siroky styk matky protoze otec branit styku nebude.....tady to ale dost zalezi jakou hru budes hrat:

hra1: pece a domluva s matkou je dobra a proto SP nic nebrani
hra2: matka brani styku, vyvolava konflikty a proto navrh na VP otce a soud pak milostive nekdy(10%) SP da jako trest matce, u Tebe spise SCIFI scenar.

Take se nedostatecne venujes logice ze zmena pece = vyznamna zmena pomeru. To aby soud zasadni zmenu vychovy udelal musi byt zmena pomeru, tady je idelani vec ze matka ma novyho kojence s novym manzelem + starsi decko pujde do skoly (tady bych naplno napsal logicky jak je matka vytizena, neco realneho jak je chudinka strhana ze proto je vhodne aby se otec staral vice (neni logicke aby decka hlidali vsichni cizi lidi v okoli jen ne otec atd, tohle se da hrat dobre u varinata hra1).
Nazory deti a ze deti neco rikaji bych v petitu nepsal (deti jsou 80% casu s matkou to je prohra pri zjistovani nazoru ditete 100% zajistema, deti jsou male a nemaji sve nazory jen vymyte mozky od maminky, asi to ma cenu hrat jen u hry 2, jen jako zoufaly pokus a vyzadovat psychoposudky).
Novy byt bych zminil jen jednou vetou, ale mozna ani to ne, pokud mas nejaky byt tak to staci a ze budes mit lepsi a drazsi byt je irelevantni, jen kdyby se na to soudkyne ptala, ale petit bych tim asi neplevelil, to radeji psat jak jsi s detmi uzivas cas, prazdninym, krouzky....proste aby soudkyne videla ze decka mas rad.
A porad si drzim svuj nazor ze to projedes ale spis bys mel alfasamici ukazat ze se konecne neklpese a nebojis, zkusil bych na tvym miste napaat navrh na VP otce a SP pak navrhovat ustne jako kompromis, ale to uz je jen o psychotlaku na matku, aby alfasamice byla trochu nervozni na jednani, aby mela pocit ze muze neco ztratit....podle toho jak ji popisujes a jaka jsi sam mekota by tohle potrebovala nejvic.
Chces hrat scenar hra 1 nebo hra 2? Tvoje alfasamice hraje 2!

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 19 srp 2019 15:32

Diky za názory, beru na vedomi, urcite bych volil variantu c.1, i když varianta c.2 ma také sve klady, v mem pripade však neni mozne podat ani navrh do VP vzhledem k memu druhemu zamestnani, matka moc dobře vi, ze presne 14 dni v mesici obtyden mam ranni a ještě k tomu i odpoledni smeny, tedy celodenni zaneprazdneni, rezim SP obtyden by však do tohoto rezimu perfektne zapadal. Vynecham ve svém navrhu nadbytecne věci a urcite se zamerim na pravdivy argument - vyznamna změna pomeru. Uvest variantu rozsireneho styku pokud by nevysla SP mi poradila advokátka jako doporucene nahradni reseni. Jak si uzivam s dětmi, všude jezdime, atd., se chystam také napsat, i když si myslim, ze to asi napadne jeji pravnik v souvislosti s návrhem na zvyseni výživného. Vim, ze hraje matka variantu c.2, ja však chci hrat variantu c.1.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 srp 2019 16:47

Advokatka radi takovy blbosti dat do petitu otce kdyz je na stole tak agresivni petit matky? Takovou advokatku si strc za klobouk, aby ti pomohla sepsat uz v petitu kapitulaci otce bez boje tak to je zadarmo draha?
Sepis to a dej sem cely text petitu, nebo nekomu zde napis do soukromne zpravy aby to melo hlavu a patu. Vtip je v tom ze tvuj petit by mel byt podobne agresivni jako matky, ale u soudu je potreba zahrat otce chudacka co je tichy a mirny, starostivy tatinek.
K tomu soudu bez advokata nechod! Znovu jsem precetl navrh matky, to bude obtizna hra a cim mene tam u soudu budes mluvit tim lepe, za Tebe by mel jasne promluvit tvuj petit a pak jen malo strucne mluvit u soudu a s dobrym advokatem odclonit malichernosti typu jak je novy manzel kripl a jak ex rozbila manzelstvi a rodinu -tedy vsechny ty tvoje kydy z minulosti.
Cely petit otce je dobry sepsat s vazbou na petit matky, obratit interpretaci matky v prospech otce, napr. kdyz matka pise ve svem petitu ze poradna a mediace nefungovala, ty musis do svyho petitu dostat ze poradna a mediace fungovala velmi dobre, a nebo aspon u soudu dolozit papir ze mediaci sabotovala matka a ne otec a sup dukaz lejstro se zapisem z mediace nebo jiny papir z poradny, minimum je deklarace ze otec chce poradnu, kompromis, jednani.
Tak jak sepsal advokat matce petit je to pro Tebe hodne spatny vychozi bod se v tom neuplacat a bez advokata bych tam fakt nesel.
BTW kdyz to treba srovnam jak ubohy petit vyplodila k soudu ta moje majitelka deti tak tohle je jiny level, tva alfasamice jde tvrde a efektivne za cilem te vymazat ze zivota deti a advokat ji to sepsal dobre.
Znovu je taky trapne jak jsi cekal na to az matka poda novy soud, ty jo cely je to ze strany matky az moc drsne, mate chvili po prvnim soudu kde matka dosahla vseho a ted ta alfasamice chce jeste vic, nejak mi to pripada ze tva alfsamice bude hodne militantni a ty jsi nepochopil stale ze takhle to nepujde, nemuzes tam nakracet a rikat ze mas praci tak a tak a ze 7/7 nejde a podobne, nechapes ze se sam pak diskvalifikujes? Na jakykoliv navrh soudkyne ktery by ti SP dal musis jen kejvat ze prehazet smeny neni problem, home office neni problem, cokoliv neni problem - bez vazby ne realitu, stejne se pak praxe uklepe vzdy jinak.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 19 srp 2019 16:50

Jen v bodech:
- Polovina prázdnin je "standard" i u omezeného styku, neříkal bych tomu střídavá péče.
- Právničku na odvolání je pozdě, tam ti bude k prdu. Je potřeba to vyřešit teď, dokud jsou na to vhodné podmínky (změna poměrů - nové dítě, škola). První jednání bude seznamovací, na to další si ji určitě vezmi. Na odvolání se řeší špatné procesní věci, které proběhly v líčení ne podstata věci.
- Na děti bych se nezlobil, že jsou očkované - nemůžou za to. Vím, že člověk má tendenci na ně pak koukat jako na cizí, když začnou ze sebe pouštět ty naučená moudra od maminky.
- "Rozbití rodiny" bych taky nepsal, spíš něco ve smyslu že manželka odešla
- Nepsal bych o tom rozšířeném styku bych taky nepsal, předjímáš rozhodnutí.
- Nejvíc bych se soustředil na to popsat jak krásně by to mohlo fungovat, jak to krásně a logicky zapadá s časem matky a tvým. Jak je to ideální pro děti vzhledem k jejich zájmům a kroužkům, kam je doprovázíš apod. Prostě tak, aby logicky vyplynula střídavka jako nejlepší řešení této situace. Matka těžko bude moct říct, že střídavka nejde protože toho parchanta nemůžu ani vidět a nechci s ním už nic řešit. Budou muset padat logické argumenty. A ty si musíš připravit - jak se budeš s dětma učit, jak si budete s matkou předávat jen nejnutnější věci (léky, ...) apod. Prostě musí být vidět, že víš co chceš a přemýšlíš nad tím. A připrav se, že manželka bude tahat historii, kdy si na ni byl "zlý". Tak do toho nezabředněte a už s úsměvem - že teď už je to jedno, že ti tenkrát bylo líto že odešla, ale je to pryč a teď sleduješ jen aby se děti měli dobře.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 srp 2019 18:55

Za mne take - nepises to dobre. Ocernujes matku - rozbiti rodiny, pise lzi ... to obrati sympatie proti tobe. Tohle ma zminit prave advokat - to rozbiti rodiny - svymi usty, ne ty. Ty se u toho musis sklicene tvarit jako starostlivy otec. Kdyz to advokat nepise, pises to primo ty - nemluv o tom.
Dulezite je vyargumentovat ze to funguje uz ted, ze se to detem libi, a ze by pripadne mohlo byt v jejich zajmu spojit casy pece a udelat z toho 7/7, pripadne casy pece spojit do mensich celku, a udelat z toho neco jako 4/3 (vymysli si nejaky model po 14-ti dnech, aby to fungovalo). ROZHODNE tam nedavat nic o rozsirene peci. Proste rikat uz TED je mam treba 35% casu, neni zadny duvod pro omezovani, naopak, pojdme z toho udelat SP 7/7 (nebo pripadne SP s temi kratsimi intervaly).
Bohuzel - muj nazor je ze nemas sanci. Uz jsi to prohral u soudu minuleho. Navic si nedokazal namotivovat deti aby chtely vic casu (vim, to je nesmirne tezke pri takove situaci, takrka nemozne) + bohuzel je matka dost mozna dokazala namotivovat aby chtely jeste mene casu.
Proti tomuhle podle me nemuzes zvitezit - a s velikou pravdepodobnosti ti soud fakt kus casu sebere za trest, ze nerespektujes prani chudinek deti :(, a za trest jeste osoli vyzivne.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 19 srp 2019 19:38

Rychle se jenom vyjadrim k poslednímu odstavci, poté k ostatnímu. Matka deti k ještě mensimu casu nenamotivovala, o tom nemůže byt rec, spis jim vysvětluje po svém, ze budou s otcem méně casu třeba kvůli uceni, atd., není to tedy motivace, ale cista ucelova lez. Deti naopak chteji byt u mne daleko vice casu, prestoze jsou matku nuceny poslouchat v jejich lzich. Vůbec bych se nebal toho, kdyby se deti zucastnily posudku nebo rozhovoru se soudkyni, naopak bych to jen uvital i přes masaz matky, ale zatahovat deti do tehle nechutne zalezitosti nechci, to jen tak na okraj.

T25
Stálice fóra

Pribeh...

Příspěvek od T25 » 20 srp 2019 00:32

Navrhuji jako biologický otec nezletilých děti …….. a ………. střídavou péči v režimu 7/7 která by v tomto případě byla podle mého názoru nejvhodnějším řešením vzhledem k silnému citovému poutu mne jako otce a dětí. Na začátku mého protinávrhu si dovoluji podotknout, že jsem se s matkou několikrát snažil dohodnout ohledně střídavé péče, s čímž však matka nesouhlasila. Jakákoli změna styku otce s dětmi k horšímu by vedla k citové újmě dětí, které jsou na mne jako otce fixované, stejně tak jako na matku. Děti si již zvykly na dva domovy, příkladem bezproblémové střídavé péče může být loňské nebo letošní léto, kdy vše probíhá v pořádku po týdenních intervalech, dětem se líbí tyto delší a vyrovnané intervaly, mohlo by tedy být v jejich zájmu spojit časy péče i celoročně aplikováním tohoto intervalu 7/7. Momentálně mám děti zhruba 30% času v průběhu roku mimo období prázdnin, není žádný důvod pro omezování styku s otcem, naopak navrhuji zmiňovanou střídavou péči 7/7. Děti jsou u mne spokojené, podnikáme mnoho výletů a různých pohybových aktivit, v mimoprázdninových měsících doprovázím staršího syna na fotbalový kroužek, do kterého jsem jej přihlásil a samozřejmě hradím i měsíční poplatky, doprovázím též syna na kroužek Skautu 1x za 14 dní, na který jej přihlásila matka. Časově by střídavá péče fungovala pro oba rodiče ideálně. Dále bych také rád poukázal na významnou změnu poměrů, matka má nového kojence s novým manželem, starší syn půjde od září do školy, logicky je tedy matka vytížena jinými starostmi, proto je podle mého mínění vhodné, aby se otec staral více, naopak není logické, aby děti hlídali cizí lidé v okolí matky, jen ne otec. Ohledně mého bydlení mohu říci, že se v něm děti cítí velice dobře, jsou u mne spokojené, navíc se zhruba na přelomu roku budu stěhovat do ….., do většího bytu, abych mohl být dětem ještě více na blízku a vytvořil pro ně podmínky ještě lepší. S matkou i nadále mám zájem se domluvit na střídavé péči v jakékoli formě, jsem otevřený k dialogu, mediace podle mého názoru fungovaly dobře, matka však neměla na jejím pokračování zájem. Závěrem bych jen dodal, že by střídavá péče vzhledem k výše uvedeným důvodům byla podle mého názoru nejvhodnější pro nezletilé děti ve věci vedené původně pod č.j

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 20 srp 2019 08:31

tulen2 píše:
19 srp 2019 18:55
Za mne take - nepises to dobre. Ocernujes matku - rozbiti rodiny, pise lzi ... to obrati sympatie proti tobe. Tohle ma zminit prave advokat - to rozbiti rodiny - svymi usty, ne ty. Ty se u toho musis sklicene tvarit jako starostlivy otec. Kdyz to advokat nepise, pises to primo ty - nemluv o tom.
Dulezite je vyargumentovat ze to funguje uz ted, ze se to detem libi, a ze by pripadne mohlo byt v jejich zajmu spojit casy pece a udelat z toho 7/7, pripadne casy pece spojit do mensich celku, a udelat z toho neco jako 4/3 (vymysli si nejaky model po 14-ti dnech, aby to fungovalo). ROZHODNE tam nedavat nic o rozsirene peci. Proste rikat uz TED je mam treba 35% casu, neni zadny duvod pro omezovani, naopak, pojdme z toho udelat SP 7/7 (nebo pripadne SP s temi kratsimi intervaly).
Bohuzel - muj nazor je ze nemas sanci. Uz jsi to prohral u soudu minuleho. Navic si nedokazal namotivovat deti aby chtely vic casu (vim, to je nesmirne tezke pri takove situaci, takrka nemozne) + bohuzel je matka dost mozna dokazala namotivovat aby chtely jeste mene casu.
Proti tomuhle podle me nemuzes zvitezit - a s velikou pravdepodobnosti ti soud fakt kus casu sebere za trest, ze nerespektujes prani chudinek deti :(, a za trest jeste osoli vyzivne.
Bohuzel pravdepodobny scenar + jak se tady T25 projevoval asi neudrzi disciplinu a sklouzne ke konfliktum i u soudu + nema advokata = soudkyne to bude mit snadny a cely to navlikne na konfliktni vztahy = SP neni mozna.

Pritom ta situace kdy ma matka novy vztah a nove dite (kojenec) je obecne vhodna pro to aby matka postupne odsunula starsi deti na druhou kolej a decka k otci davala vice, realne to takhle funguje velmi casto, pozornost rodicu se logicky presune na nejmensi decko v rodine i ta samice si chce novyho chlapa uzit + novy chlap nema nikdy takovy vztah k cizim deckam jako k vlastnimu, navic decek v rodince je velky pocet (3 kusy takze zadny extremni fixovani na jedinacka rozmazlenyho asi neni)....jenomze misto toho aby to slo takhle pragmaticky smerem ke klidu tak si T25 nechal vnutit (nechal se vmanevrovat) do konfliktu s "kriplem" a cele to zvoral tim svym po letech stale nezpracovanym rozchodem + priposrane resil byt a jine marginalie, nekonal na OSPOD, vypustil prvni soud, tupe a hloupe alfasamici ustupoval, vinu za vse daval ne alfasamici ale "kriplovi" (to je fakt na facku uvazovani).

Ach jo zase dalsi zpackany smutny pribeh "jak otec zase posral vse co posrat mohl".

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 20 srp 2019 10:06

Simpson123, tohle je blbost, cos napsal...tak za prvé, neznám nikoho, kdo by se v průběhu bezproblémového manželství horečně zabýval a připravoval se na případnou střídavou péči nebo snad boj o děti, když k tomu z pohledu otce nebyl vůbec žádný důvod, manželce jsem věřil, ani ve snu by mě nenapadlo, že místo na noční brigády jezdí ke kriplovi do bytu. Samozřejmě jsem ho v té době znal, byl u nás pečený vařený a z potenciálních "soků" byl tenhle neatraktivní zoufalec ten nejméně pravděpodobný...Myslím, že ve vyhroceném období, kdy to "praskne" a kdy vlastně nemá člověk z počátku ani kde bydlet, není kam jít, protože jsem bydlel v domě matky, obecní garsonka se objevila poté jen šťastnou náhodou, má jen málokdo patent na to, aby okamžitě přehodil výhybku a připravoval se na soudní jednání, Ospody a já nevím co všechno, samozřejmě, že to chvíli trvá...Navíc jsem již u prvního stání o SP žádal, ale byla mi zamítnuta podle slov soudkyně kvůli nízkému věku dětí. Postupem času se vše přirozeně z mé strany změnilo v boj o děti a vše co s tím souvisí, tedy i vhodnější bydlení, jak se ukázalo, tak u čtvrtečního soudu se i tahle otázka bude řešit, takže jsem se v tomto nemýlil. Na Ospodu jsem byl několikrát, tam mě ale paní vždycky vyprovodila větou "obraťte se na soud", no a po vyhrocených mediacích matka podala návrh na změnu styku otce s dětmi, to je celé.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 srp 2019 20:01

T25 píše:
19 srp 2019 19:38
....Deti naopak chteji byt u mne daleko vice casu, prestoze jsou matku nuceny poslouchat v jejich lzich. Vůbec bych se nebal toho, kdyby se deti zucastnily posudku nebo rozhovoru se soudkyni...
Pokud si si tim absolutne jisty, tak to tak rikej, a v navrzich uvadej - ze jednas dle prani deti, ze soucasny rozsah, i kdyz pomerne velky, je pro ne nedostatecny a preji si vic, idealne 7/7. To je jedine, co by ti mohlo pomoci - pokud by samy jasne rikaly, ze u tebe chteji byt vic, ze chteji SP.
Ja se ale bohuzel obavam, ze to rikat kdyz u toho nebudes ty nebudou. Ze by dokonce mohly rikat vec presne opacnou, tak jak chce maminka.
Zeptal si se na to deti otevrene, jasnou otazkou, jak presne si to preji? Zeptal si se jestli to rikaji mamince stejne jako tobe, ze u tebe chteji byt vic? Nebo si to jen myslis?

Odpovědět