Pribeh...

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od tulen2 » 24 srp 2019 21:11

Kanón píše:
24 srp 2019 02:22
.....
Opravdu toto je velmi důležité aby děti chtěly být stejně u matky i otce nebo ideálně více u tebe, časem se jich určitě někdo zeptá...
Presne tak. Opravdu, cim dal mensi deti jsou nyni dotazovany na to "jak to chteji", aniz by jejich vyspelost umoznovala posuzovat tuhle problematiku. Cim dal mensi deti jsou pouzivane jako zastita soudu (a ospodu) pri argumentaci "ale deti to tak chteji", aniz by se dusledne zkoumalo z ceho jejich "prani" pochazi, a zkouselo, jestli by jim mohl vyhovovat rezim pri kterem by u obou rodicu mohly byt podobny cas.
Tim vznika ohromny prosto pro ohybani detskych dusi do stavu "oni to tak chteji". Tak pozor - casto se rizeni nesou v duchu - deti jsou prilis male, nejde to ... a nasledne deti to tak nechteji, nejde to. Zvitezit nelze, takove "prani deti" byva destruktivni.
Proto doprucuju vsem otcum, ve vsech fazich sporu o vychovu - mluvit a mluvit s detmi, vysvetlovat, od pocatku nedopustit aby matka urcovala cas. Jakmile matka ziska vic casu, a jdete do sporu - promitne se to do "prani deti" a cesty zpet neni. Pokud jsou opravdu deti male, delat maximum aby se s matkou rozumny podil pece povedl domluvit.

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 24 srp 2019 22:32

To jsou ty paradoxy. T25 píše, že by měl podporu dětí. Socka nechce děti zatahovat do pohovoru, tam kde jsou děcka už zpracované, tam ano. Hlava 22. Nejhorší je, že se soudy budou stále dál ohánět názorem dětí i přes dobou klesající relevantnost jejich názoru. U mě teď o prázdninách 2x14 dnů naprostá pohoda. Navrhl jsem dětem zkusme to na půl roku (prosazuji jeden domov dětem), děti ke konci tak jo. Jen přišly k mamce, ne nic. Prostě je vidět, nepůjdou proti jejímu názoru. A je to pouze o té době, u mě si na ni nevzpomenou (matkou roku není). Proto matky a soudy předběžkama omezují otce v čase ze začátku, aby děti zformovaly. Pak už není nutno, jde to samo. Tak T25 snaž se bojovat a ber každou chvilku s dětma, třeba čtvrt hoďky i mimo péči, pokud to jde. Mají mobily a soc. sítě, buď i tak v kontaktu. Posílej třeba srandovní obrázky, hlavně nic, co by mohlo být zneužito a pamatuj, nemůžeš dělat vše co dělá matka. Ty můžeš použít sbírku básní ona panzerfaust, tak vidí soud rovnoměrně rozložené síly. Jdu také do boje, je předem prohrán, ale nedokázal bych se se svým svědomím srovnat.

Taková slova do rámečku nad pracovní stůl:
tulen2 píše:
24 srp 2019 21:11
Proto doprucuju vsem otcum, ve vsech fazich sporu o vychovu - mluvit a mluvit s detmi, vysvetlovat, od pocatku nedopustit aby matka urcovala cas.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 25 srp 2019 23:45

Ono je to celkove dost slozite s takhle malymi dětmi. Samozrejme s nimi mluvim o stravenem casu s tatou a s mamou, ale nemá cenu to delat ted, když mame de facto stridavou peci přes leto, to jsme si uzivali prázdniny se vsim vsudy, deti byly spokojene, nebyl důvod nic resit, mala první den jen rekla, ze se ji bude styskat po mamince tesne po tom, co deti matka vyprovodila, coz je normalni, pote se o mamince cely tyden nezminila, pouze jsme se o ni několikrát tydne pozitivne zminili. Sazet na názory deti v tomto veku mi pripada uchylne, vůbec nevedi o co jde, nemaji paru zatím ani o hodinách, natoz pak o delsim casovem useku, proste to nevnimaji jako my. Co muzou odpovědět napr. na otázku soudkyne nebo znalce, s kym chteji byt vice, jestli s taatinkem nebo s maminkou ? Proboha, deti to chapou tak, ze chteji byt s oběma rodici, ale nedokazou rozlisit kolik casu, atd., jsou v těchto otázkách uplne mimo a ja jim to nezazlyvam. Soudkyne to rekla na zacatku uplne presne a podle pravdy - je to na vas na rodicich, minimalizovat uz takhle značnou ujmu na psychice deti, které vsim timhle prochazeji a bude je to provazet bohužel cely život. Na to konto jsem se opetovne nejak snazil s matkou domluvit na novem rezimu, atd., zachovala se však opet jako dokonala krava, která si dobře pamatuje slova OSPOD baby, ze když není domluva mezi rodici, tak nebude SP, proc by tedy mela snahu o nejakou vstricnou debatu ? Sla by proti sobe...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 26 srp 2019 00:06

Ještě se vratim ke zprave "Cupet" - ano, na to jsem nachystany a byl jsem nachystany, i kdybych to projel na cele care. Budu chodit na fotbalove treninky kluka mimo me dny, alespoň jako tata, který fandi v hledisti nebo se s nimi pozdravim po skole/skolce na chvili, krava si muze stěžovat nebo argumentovat jak chce.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 srp 2019 09:13

T25 píše:
25 srp 2019 23:45
.... ale nemá cenu to delat ted......deti byly spokojene, nebyl důvod nic resit...... mala první den jen rekla, ze se ji bude styskat po mamince.....
... Sazet na názory deti v tomto veku mi pripada uchylne..
.. Co muzou odpovědět napr. na otázku soudkyne nebo znalce, s kym chteji byt vice, jestli s taatinkem nebo s maminkou..... ? Proboha, deti to chapou tak, ze chteji byt s oběma rodici
I kdyz je to hrach na stenu, neda mi to pro dalsi, co prijdou, a prectou si pak i zaver, jak si dopadl.

MA to cenu delat to ted, ma to cenu delat to od zacatku, mluvit s nimi co je spravne, a spravedlive. Prave podle toho ze ti mala rekla hned po predani, ze se ji bude po mamince styskat je nejpravdepodobneji znamka toho, ze matka to dela, a vazby timto zpusobem upevnuje. (maminka rika jak moc se ji bude styskat, jak moc bude smutna .. aha, asi chybim mamince vic. Maminka by byla smutnejsi - tata to tak moc nerika, nebreci ...)
Ano, je to spatne a uchylne. Presto prave tohle se dela, prave tohle dela ospod, soud, i znalec tomu dava velikou vahu. Znalec casto s vedomim, ze jde o nazor prebirany od matky - nicmene - deti jsou uz tak zpracovane, funguje to tak - kdovi jak by rozvirilo vztahy nahla zmena na SP - no do toho radsi nepujdu. To byva zpusob uvazovani znalce v situaci matka vyssi podil pece, deti "SP nechteji", super otec - nic by SP nebranilo.
Takhle se jich soudny soudce a uz vubec ne znalec nezepta. No ale treba takova odpoved na otazku "jste spokojene s tim jak to je ted?" nebo z nejakeho souboru otazek vydedukovana "preference matky" da soudci moznost s dobrym zduvodnenim rozhodnout o peci matky a "styku" v podstate jakkoli = max 4-5/14, jinak by to zavanelo uz moc SP.
Jakmile otec pripusti dlouhodobe vyrazne vyssi podil pece matky po rozchodu, sance na naslednou SP proti jeji vuli se limitne blizi nule.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 srp 2019 09:44

Cupet píše:
24 srp 2019 22:32
..... snaž se bojovat a ber každou chvilku s dětma, třeba čtvrt hoďky i mimo péči, pokud to jde.
Tohle u mne slo taky jen omezene. Jakmile to zjistila matka, ze se nekde potkam s detma, nelibilo se ji to, a detem dukladne "vysvetlila", ze to si prece musim domlouvat ja s ni, a ne s detmi. Takze deti uz potkavani treba na zmrzku samy odmitaly, aby se maminka nezlobila. Ten vliv je skutecne ohromny. Dalsi priklad - kdyz tvrdila, ze se jim u mne styska, ukazoval jsem soudu fotky vysmatych deti pri vsemoznych aktivitach - vysledek byl, ze jakmile jsem vytahl fotak, deti ze mracily a schovavaly - to ma nasledky doted ... "proste se neradi foti, no ....".
Nemyslim ze by jim to takhle narizovala - proste to treba zaslechly pri jejich rozhovorech s kamaradkami ... "a vis co udelal? Ukazoval tam fotky spokojenych deti...." autokorekcne nechtely aby byla maminka smutna, ze jsou fotky vysmatych deti - tak se proste nerady foti.

A marny boj za dalsi chvilicky s detmi po treba deseti letech fakt unavi - pak to treba chvili zkusite jestli by neklaplo vic casu kdyz se budete tvarit ze nechcete ... to taky ne .. a najednou jsou deti dospele.

V dnesni dobe je to jeste proste tak - tohle se rozhodne 99% hned na startu.
1. Deti prilis male, kojenci a nastane soud = bude pece matky a otec casu malinko. A s tim se uz nikdy nehne, kdyz matka nedovoli, max z malinko casu se casem udela 4/14.
2. Deti vetsi, otec pripusti aby byly delsi dobu po rozchodu (mesice) vyraznou vetsinu casu u matky, necha si cas pridelovat, deti jasne nebudou rikat ze SP chteji = pece matky, otec 4-5/14 (jeste kdyz bydli blizko)
3. Otec od zacatku spravne bojuje jak lev, spravne postupuje s ospodem i soudem, deti u sebe pres nevuli matky nechava stejne dlouho jako ona = velika sance na SP, po mnoha letech souzeni.
4. Nejmene komplikovanou cestou k SP tak zustava dohoda - voli ji dobrovolne cim dal vic rozumnych zen (ucta), nebo k ni nejak dobrat v poradne pri pouziti bodu 3.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 26 srp 2019 09:57

Opakuje se to tu stále a je potřeba mít to stále na paměti...
Je naivní si myslet, že když se otec bude chovat čestně a slušně, tak že to soud/OSPOD ocení. Neocení. Naopak tím otec ostatní přesvědčí, že je trouba a že se ho nemusí bát. Takže rozsudkem ve prospěch matky získá soudkyně klid. Nijak nenabádám k podlostem, ale všichni otcové si musí před soudem uvědomit, jak jejich chování vypadá.
Např. matka děti při předávce rozbrečí, když jim sdělí, jak bude bez nich smutná. Otec děti uklidní a zařekne se, že takto se chovat nebude. Potom stačí jedna návodná otázka OSPOD nebo soudkyně dětem "pláčete když jdete k tátovi? a když jdete k mámě?".

A ještě perlička na závěr: u posledního soudu jsem upozornil soudkyni na lež matky. Odpověď: "u soudu přece všichni lžou, to je normální".

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 26 srp 2019 15:10

Marek2 píše:
26 srp 2019 09:57
Je naivní si myslet, že když se otec bude chovat čestně a slušně, tak že to soud/OSPOD ocení. Neocení. Naopak tím otec ostatní přesvědčí, že je trouba a že se ho nemusí bát.
tulen2 píše:
26 srp 2019 09:44
Tohle u mne slo taky jen omezene. Jakmile to zjistila matka, ze se nekde potkam s detma, nelibilo se ji to, a detem dukladne "vysvetlila", ze to si prece musim domlouvat ja s ni, a ne s detmi.
To je všecho jako přes kopírák. Lži, obracení situací, zasahování do práv. Soud to vidí, a vůbec s tím nic nědělá, pokud to dělá matka. Zalži u soudu coby otec a uvidíš, u mě soudce u pár věcí bez důkazů jen z tvrzení matky přetočil dobro ve zlo a odkazuje se na to stále.
Byl jsem přítomen na OSPUDU s matkou a dětmi otázce psychologa, ptal se dětí 6 a 9 let, kolik procent byste chtěly být u matky a kolik u otce? Ty vůbec nevěděly o co jde. Ony dostanou strach a rodič se kterým momentálže žijí, je byť falešná jistota. T25 vím, je to těžké. Jeden rodič je krytý a může si dělat co chce, druhý bez šance.
T25 píše:
25 srp 2019 23:45
zachovala se však opet jako dokonala krava, která si dobře pamatuje slova OSPOD baby, ze když není domluva mezi rodici, tak nebude SP, proc by tedy mela snahu o nejakou vstricnou debatu ?
A na to právě sázejí, pokud by soudy přihlížely k jednání rodičů (což jde se zájmem dětí), nedocházelo by k těmto situacím. Pokud by rodič přišel za nespolupráci a omezení práv dětem a druhému rodiči o výchovnou péči, rodiče by si dali pozor a děti by měly klid. Půl roku je na děti hodně, záleží jaký to bude psycholog a zda bude chtít případné ovlivnění odstínit. Problémem je i forma péče, krátká návštěva nanahradí každodenní starosti a slasti výchovy, uspávání, probouzení do školy. Děti Tě budou vidět jako hodného, kdy s nimi půjdeš tam či tam, uděláš to či to, ale s matkou mají každodenní péči a to rozhodne (měl jsem stejnou situaci). V právním buletinu bylo psáno (2018), že názor dětí je relevantní v době manželství. Po rozpadu význam ztrácí, je silně ovlivněn situací. No protože toto tvrzení není v zájmu matek, tak se s ním soudy neřídí.

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 26 srp 2019 16:28

Nejdůležitější je nezaspat na začátku, když matka čapne děti a odveze je z domova.

Sám jsem v situaci, kdy mně toto provedla a s odstupem času vím, že nebylo na co čekat - je třeba konat hned, maximálně např. po měsíci kdy je jasné, že matka je definitivně rozhodnutá.

Teď vidím na známým z hřiště, kterému se stalo to samé nedávno, určité nepochopení situace, když mu říkám že musí jednat a ne čekat co bude dělat matka.

Je to tu x-krát v diskuzi v různých variacích, ale moje schéma jak nepřijít o děti je následující:

1 nebýt idiot před rozpadem rodiny
- starat se o rodinu a nebýt na matku a děti zlej

2 nebýt idiot po rozpadu rodiny
- od odstěhování nutné udržet co nejvyrovnanější poměr péče o děti a hlavně přízeň dětí
- na nic nečekat a hlavně nespoléhat na to, že se později domluvíte, nebo že případný soud narovná nějaké křivdy
- nedopustit aby matka diktovala podmínky, nemá na to právo
- nenechat se zatáhnout do účelových sporů (kdo, co, komu, kdy...)
- nabídnout a nechávat otevřenou možnost k dohodě
- nechat si poradit, ale rozhodnout se sám
- nečekat, že to bude snadný
- nevzdat to
- nevzdat to
...
- nevzdat to, když ne kvůli sobě, tak i kvůli ostatním, v jednotě je síla

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 26 srp 2019 20:24

jiric píše:
26 srp 2019 16:28
Nejdůležitější je nezaspat na začátku, když matka čapne děti a odveze je z domova.

Sám jsem v situaci, kdy mně toto provedla a s odstupem času vím, že nebylo na co čekat - je třeba konat hned, maximálně např. po měsíci kdy je jasné, že matka je definitivně rozhodnutá.

Teď vidím na známým z hřiště, kterému se stalo to samé nedávno, určité nepochopení situace, když mu říkám že musí jednat a ne čekat co bude dělat matka.
Situace T25 je asi bohužel daná, samozřejmě nejvíce záleží na soudkyni, ale pokud by ona měla koule, tak nad posudky vůbec nepřemýšlí. Proč by měla nařizovat posudky na základě tvrzení matky, že u otce jedí hranolky?

Ale má velký význam že tady vedeme tu diskuzi pro ty další, kteří si to mohou přečíst. Sám jsem byl ve stejné situaci a hrozně mi to pomohlo. Věděl jsem, že přijde odstěhování a:

- musím udržet podíl péče, i když matka se na ničem vůbec dohadovat nechtěla
- nechtěl jsem děti vystavit nějakému přetahování před školou a bylo velice pravděpodobné že k tomu dojde

Moje řešení bylo se velmi dobře (s pomocí místních připravit) a skočit do toho spolu se soudy a sociálkou, chtěl jsem po nich ať konají a nenechal jsem ani minutu navíc. Jak to začne (jakým poměrem), tak to pravděpodobně i skončí. Je potřeba sociálce a soudu ukázat, že budete bojovat jako lev, že to nebudou mít tak jednoduché. Čekání na spravedlnost u soudu když už matka má děti defacto v péči je iluzorní představa.

Odpovědět