Nechat výchovu na otci?

Maderjanka
Nováček fóra

Nechat výchovu na otci?

Příspěvek od Maderjanka »

Hezký den všem. Ráda bych se touto cestou dostala k pár názorům na moji situaci. Jsem rozvedená a s otcem našeho syna (9let) máme společnou péči. To funguje na domluvě, kterou máme aktuálně po týdnu. Alimenty si žádné neplatíme s tím, že otec platí měsíční školní výlohy a sezóní oblečení.
Po roce a půl se mi s nynějším partnerem narodil syn.
Problém je v tom, že partner pochází z druhé strany republiky a chce se nyní se synem vrátit, hlavně kvůli lepší práci aby nás lépe zabezpečil. Jenže nedokážu bývalému syna vzit, ani by to nedovolil a syna by to ranilo. Mají spolu skvělý vztah, občas mi přijde že lepší než já se synem. Navíc bych ho odloučila od prarodičů a kamarádů.
Takže moje otázka je: myslíte, že když nechám synam u otce a místo 14.dní v měsíci ho uvidím jen týden, na který bych za ním po dobu mateřské jezdila budu špatná matka? Nevím jak to řešit😢
Děkuji za vaše názory.
Lama
Stálice fóra

Re: Nechat výchovu na otci?

Příspěvek od Lama »

Ano, sama bych se považovala za špatnou matku a svému dítěti bych to neudělala. Toto je věc, kterou sem si se svým přítelem vyřešila hned na počátku vztahu, že mám děti, mám k ním závazky a ty tu byly ještě dříve, než náž vztah a je třeba se jim přizpůsobit. Takže stávající bydliště a péče o děti je věc, přes kterou nejede vlak.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Vidim to presne stejne. Dokud deti nebudou velke, proste bydlim v blizkem dosahu a pres to vlak nejede. Ani par tisic nebo snad i desitek tisic mesicne navic pro me argument neni.
Co to konkretne znamena, lepsi prace (obor?) a lepe zabezpecit, jak zijete ted?
Uplne si nedokazu predstavit ze bych se to nejake zene jako jeji partner vubec opovazil navrhnout, ze bych se vubec opovazil nechat ji nad takovym rozhodnutim premyslet.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Vlastně se mi to celé nezdá. Co dělá za práci a kde žijete a kde je to rodné město zaslíbené, jedině, kde najde lépe placenou práci? Celé mi to přijde s tou prací a zajištěním manipulace, jak tě dostat tam, kde to vyhovuje především jemu, bez ohledu na tvé dítě. Stojí ti fakt za to, aby jsi kvůli němu obětovala vztah k vlastnímu synovi?

Proč s nenajde lépe placenou práci někde blíže. Třeba i za cenu stěhování celé rodiny, ale tak, aby byla dojezdnoat jak do jeho práce, tak synova k druhému rodiči a škole?

Když s tím přišel, jak měl on namyšlene další tvé fungování péče o syna?
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Upřímně vůbec nerozumím tomu, že natolik závažné otázky řešíte až po (početí) narození společného dítěte. Ale to jsou už jen takové výkřiky do tmy.
Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet »

Všechna čest, že uvažuješ v takové rovině. Přijít s takovým návrhem nynějšího partnera v takové situaci nepovažuji za férové. To mělo zaznít a být ujasněno o trochu dříve. Souhlas s názory, „lepší finanční podmínky“ vůbec nemohou převážit nad výchovou. Syn byl by rád, že uvidí maminku jednou za čtrnáct dní? Co když se v budoucnu zeptá „a mamy, ty jsi odešla pro pár tisícovek?“. K tomu dojíždění přes půl republiky také stojí prostředky a nejen finanční. Vidět dítě jednou za čtrnáct dnů není žádná sláva, navíc to může přinést rozkol do současné asi dobré spolupráce při výchově s ex.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Ja to skoro vidim jako nejaky fake, aby se sesla matka se spolecnou peci, jeji partner co ji tlaci k stehovani do pekel, neumela si to srovnat a vykomunikovat doma sama ... Registrovalo se vcera nekolik novych uzivatelu (uzivatelek) a ja osobne treba dostal nejaky dotaz pres SZ aniz by uzivatelka pouzila forum - i to je zvlastni (i sam dotaz a jeho rozvijeni). Duvod? Unika mi. Ukazat ze priznivci SP nenavidi zeny? Ze tvrdi jak je pece otce ohromne dulezita, ale matce klido reknou at se odstehuje ze se otec dobre postara a ze ji dite nepotrebuje? Paranoia? Nevim :-).
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

V nynější době, když tady je základní stavební kámen rozvod/rozchod, mi hned naskakuje scénář toho, co bude následovat a že je potřeba řešit všechny scénáře. Pokud "opustím" svoje prvorozené dítě, které zanechám v péči otce a odstěhuji se s druhorozeným a novým partnerem někam daleko, to se ukotví na několik let, takže dítě tam bude mít domov, školu, kamarády, zázemí, atd. a pak přijde rozchod, co budu jako matka dělat? Nebudu moct odstěhovat druhé dítě, první bude někde xxx km daleko, takže já se přestěhuji někam doprostřed? aby se sourozenci znali, tak je budu mít ve stejném týdnu a každý bude mít školu 80km daleko opačným směrem? Z toho už pak přece není cesty ven.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Taky to vidim na fake.
Ale existuje i moznost ze je zena hodne zamilovana do noveho ("uzasneho") chlapa. Znam jeden pripad ze pro matku byl novy chlap vic nez deti, imho je to male mnozstvi zenskych, nicmene jeden podobny pripad zblizka znam. Celkem tuctova story, matka se zamilovala, nechala 2 velky decka 10 a 12 let otci doma a sama se stehovala po rozvodu za uzasnym novym manzelem (cizinec). Deti byly svereny do pece otce (proti vuli matky) a jsou v CR, matka zije 5 let s manzelem ve Spanelsku, deti za matkou letaji letadlem na letni prazniny.
Ale tenhle otec byl tvrdy, hned na zacatku kdyz matka chtela deckam sbalit kufry a odvezt je pryc z CR tak matce odmitl decka vydat z baraku, odmitl aby je matka nalozila do letadla a unesla do ciziny atd...a opravdu efektivne se s matkou vyrovnal i po financni strance.
Petr77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr77 »

Zajímavé. V očích matky je ideální otec ten, který odejde, nebude se s dětmi vídat, ale bude platit tučné výživné. Zatímco když by měla totéž udělat matka, tak se řeší, zda nebude špatná matka. Nějak mi uniká ta feministkami propagovaná rovnoprávnost.
Odpovědět