Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od tulen2 »

Kanón píše: 01 črc 2020 20:51 ..
Tohle si myslím bylo stěžejní, chtít svou VP, jelikož soud si vždy lehce najde zdůvodnění proč ne SP a jelikož otec nechce svou VP, tak nám zbývá VP matky že ano. ..
Driv jsem si to nemyslel, nyni se take k tomuhle klonim - pokud matka podava navrh na jeji peci, podat take navrh na svou peci, se SP jako alternativou na ktere se rad domluvis - protoze zalezitosti deti domlouvate bez problemu, neshodnete se jen v deleni casu.

Jen se musi davat pozor, aby ten navrh nepusobil jen jako naschval, jako "vyhruzka" matce a trest pro ni, aby bylo jasne ze pecujes a pecovat chces. Kdyz se necha fakticky bezet predlouho 1-2/14, jeste dobrovolne v tom duchu uzavres dohody na ospod, jako nesmyslny naschval to pusobit muze. Pokud od zacatku se fakticky snazis cas si vybojovat, dite "krades", padne PO ... pak to jako naschval nepusobi.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Všem děkuji. Na vše předchozí odpovím.
Mám na Vás rychlí dotaz k aktuální situaci.
V pondělí jsem matce zaslal email, kdy si mohu syna převzít s návrhem, který doposud fungoval: Úterý od 14:30 do 19:00, ve Čtvrtek od rána od 9:00 do pátku do 9:00 s víkendovým dnem dle návrhu matky.
V pondělí večer mi odepsala, že s úterkem nemám počítat, že mají plavaní, že já jsem byl plavat minulý týden...
Dnes mi odepsala, že si syna můžu převzít ve čtvrtek v 8:00 a vrátit v 16:00, buší do mě přes smsky, že jí mám přesně potvrdit zítřejší den s textací, že syna 2.7.2020 vrátím v 16:00. Pořád trvá na potvrzení termínu, předpokládá, že si ho nechám do pátku. Napsal jsem jí, že ji ho potvrdím, až mi potvrdí víkend. Otočila, že víkend teďka neřeší, že řeší zítřek, klasické dohadování přes smsky. Ž to chce potvrdit, pak že mi napíše ohledně víkendu. Zatím jsem nepotvrdil.
Můžu potvrdit a zítra napsat email + OSPOD, že si syna u sebe nechám, že mám dceru a že si chtějí užít společný čas... Jsou to mínusové body, za potvrzení termínu a poté změna z mé strany?
!!! Dále a to prosím o relevantní radu... V pátek má jít malý k očnímu, napsala emailem v pondělí pouze čas a kontrolu, ale nenapsala ke kterému. Kdybych si malého nechal přes noc a v pátek zameškal kontrolu, rád bych se dostavil, ale nevím kam... Hrozilo by, že by to použila proti mě s tím, že jsem zanedbal zdravotní péči (kontrolu syna)? Chtěl bych si ho totiž nechat do soboty, ale ta kontrola mi trhá plán. Když ho vrátím matce, tak mám jistotu, že odjedou do pondělí pryč. Nebo mám obvolat všechny oční a přesunout termín? Pokud se mi to povede...Děkuji Vám
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 01 črc 2020 22:35V pondělí večer mi odepsala, že s úterkem nemám počítat,....
….potvrdit zítřejší den s textací, že syna 2.7.2020 vrátím v 16:00...
... Jsou to mínusové body, za potvrzení termínu a poté změna z mé strany?..
.…. Nebo mám obvolat všechny oční a přesunout termín?...
No vidis to. Ona si ten cas, co si si pro sebe "ukradl", zase v klidu vezme zpatky s tim, ze ti ho oproti dohode proste neda :-)
Pokud si ho chces nechat vic, nic bych nepotvrzoval. A priste bych to udelal stejne - kdyz by si mela ona prijet k tobe vyzvednout dite, trvej na tom, aby ti potvrdila zpravou ze si ho muzes znovy vyzvednout xx v y hodin (a hlavne nabizej a tlac tu poradnu). Ano, byl by to asi dalsi duvod pro soud vydat PO, pokud bys nedodrzoval dohody, nedodrzoval to, co si matce ve zprave potvrdil. Stejne si ale myslim, ze u tebe PO padne - jeste stale je tady bohuzel ta dohoda z ospod :(
Pokud to tak chces udelat, obvolal bych ocni s tim, ze si nejsem jisty na kterou hodinu jsem objednany … a az bych trefil na toho praveho, proste bych tam s ditetem sel.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

no, byl by to asi dalsi duvod pro soud vydat PO, pokud bys nedodrzoval dohody, nedodrzoval to, co si matce ve zprave potvrdil. Stejne si ale myslim, ze u tebe PO padne - jeste stale je tady bohuzel ta dohoda z ospod :(
Syna mám bez potvrzení termínu.
Dohoda z OSPODu dle mě není platná, dohodu z 12/2019 zrušila ve 2/2020, s tím, že byla zatlačena do kouta a navrhla novou dohodu, se kterou jsem nesouhlasil na místě já - bylo protokolováno. Dle mého v tuto chvíli není sepsaná žádná dohoda na OSPODu.
Jak to myslíš s tím PO? Včera mi matka poslala v smsce "pokud mi nepotvrdíš, že mi ho zítra vrátíš, uměle si vytvaříš podmínky pro předběžko". Myslíš, že PO by podala matka s tím, že jí ho po dohodě nevracím? Mohl bych přece argumentovat, že při rozporu předcházejícího PO uvedla, že mi umožňuje styk cca každý den a nyní jednou max. 2x týdně, proto si ho nevracím, že 10 hod. týdně je nedostačující čas. Nebo bylo to myšleno jinak? Pokud by mi ho nedávala vůbec PO bych hnedka podal já...
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

Tobě, otci, osobě, která se nestará, soud PO neschválí. To bys děcko musel nevidět půl roku, aby se nad tím vůbec soud začal uvažovat. Já bych na OSPOD nic neposílal, vytváříš tím jasné konfliktní prostředí, které nesvědčí dle OSPODu SP. OSPOD nemůže nic nařizovat a rádi to vždy zdůrazní.
Dohody, dle mého, fungují tak, že uzavřu 1. dohodu. ta platí. Chci uzavřít jinou dohodu, neshodneme se, tak stále ale platí 1. dohoda.
Byl a jsem v pozici přesně jako ty - Matka diktuje podmínky, otec je musí akceptovat. Pokud neakceptuje, tak otec nedodržuje dohody -> PO matky odsouhlaseno. Takto funguje náš soudní systém. Ta moje na mě dala 2 PO, vždy, když jsem jí nechtěl vrátit děti když ona zrovna chtěla. Poprvé když u mě měl být kluk týden navíc kvůli předchozí nemoci. Což nabídla sama matka. Pak si to ale rozmyslela a šup PO. Zamítnuto, prý styk otce probíhá. Druhé PO poté, co jsem jí napsal, ať si pro děti přijede, když je chce. Šup, PO, také zamítnuto, že styk otce probíhá. A důrazné upozornění směrem otci, že soud nebude tolerovat další porušení dohody rodičů. Takže jsem měl zatím štěstí...
Já už jsem si Xkrát potvrdil jednu věc. Já matce bezmezně věřím, že když napíše že jsou děti nemocné, tak že leží doma s horečkama. Pravda to nebývá a já jsem stále ten vůl, co jí to žere.
Na druhou stranu, když já jí napíšu popravdě cokoliv, ve zlém se to proti mě obrátí.
Kdyby mým děckám byly 2, tak normálně lžu, lžu, lžu. Starší děcka už prásknou všechno. Příklad: SMS Ahoj, malej má lehce zvýšenou teplotu, teď usnul. Ráno s ním zajdu k lékařce. TEČKA. Žádné vysvětlování, žádné psaní, že si ho necháš, protože ho budit nechceš, protože mu není dobře. Prostě zdravotní stav nedovoluje předání. Nebo jindy ti kleklo auto. Atd atd.
Já jsem do boje o SP šel s přesvědčením, že Když 2roky funguje nějaký rozsah styku, konkréně 5dnů/nocí ze 14ti, tak OSPOD, ani SOUD nebude svevolně, bezdůvodně omezovat styk, když jsou na něj děti navyklé. Chyba lávky. Soudy, ani OSPOD nezajímá co je, bylo, co fungovalo. Oni ti to upraví tak, aby byli oni spokojeni -> VP matce, otci minimum času.
Nevím jak soudy jinde, ale Brno Venkov a Krajsky soud v Brně, tak mám pocit, že víc dají na "emoční stránku věci" než na faktický stav. Příklad: Matka napíše, že otec se nestará, zanedbává, bydlí daleko, má blbou partnerku, při jízdě autem ohrožuje bezpečnost dětí tím, že s nimi mluví - jako fakt. To jsou + body pro matku.
Otec napíše, že matka nekomunikuje, nechce dávat děti, nedodržuje dohody, navádí děti proti otci, otec tlačí matku do poradny. To jsou - body pro Otce.
Většina soudců chlapů má tendenci chránit chudáky ženský. Soudci ženský se zase vciťují do role té chudinky matky. Takže podle toho bys měl se soudy komunikovat, abys neměl moc - bodů. Chtělo by to vypracovat konkrétní metodiku :-)
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 02 črc 2020 09:07...Myslíš, že PO by podala matka s tím, že jí ho po dohodě nevracím? Mohl bych přece argumentovat...
Nemohl. Soud vyda PO, aniz se te bude na cokoli ptat, aniz bude jakekoli vyjadreni od tebe chtit :). Zbavit se ho pak bohuzel nejakou dobu trva.

Jak je mnohokrat psano - PO na vyrovnanou peci soud otcum vetsinou zamita, PO na silne omezeni pece, az asistovany styk prilis casto matkam "odklepne"

Velkou roli v tom casto hraje neoficialni komunikace soudu s ospod, kde se soudkyne mezi reci na chodbe zepta ospody co mam delat tady, … kdy si neoficialne na ospod zavola a neoficialne se ji dostane odpovedi …
Luckies píše: 02 črc 2020 09:07 Dohoda z OSPODu dle mě není platná,
Platna, platna … pravne platna neni zadna takova dohoda, uzavrena kdekoli a jakkoli, pouze rozsudek je "platny" a vymahatelny. Ale je to veliky signal - otec DOBROVOLNE souhlasil se stykem (velice malinkym). A uz to jede … a procpak tatinku najednou chcete SP? Procpak najednou dite mamince nevracite? ...
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

Já bych k tomu ještě dodal, že OSPOD si zpravidla vede tzv. neveřejnou část spisu, ke které nemáš možnost se dostat. Tohle je docela málo známá věc. A podle této neveřejné části pak s tebou zametají. Takže ono chodit se dívat do spisu je pěkná věc, ale naprosto k ničemu, protože ospod nepostupuje v souladu s obsahem spisu. To jako doplněk k té neoficiální komunikaci mezi soudem a ospodem.
Příklad z mé situace. Matka nedodržuje dohody, kvůli tomu OSPOD pořádá případovou konferenci, kde matku doslova dotlačí aby souhlasila s nějakou dohodou. Matka druhý den protestuje, protože byla donucena. OSPOD poučuje, ať respektuje dohodu. Matka dále posílá stížnosti na OSPOD na otce, ruzné nesmysl. Dále matka očividně připravuje děti na pohovor s OSPODem (to poznáš tak, že děti i matka tam sami od sebe, bez vyzvání, začnou kydat tu stejnou špínu an otce). Matka neplní závazek daný ospodu, a sice chodit na mediaci. atd atd.
Na tomto základě pak OSPOD podá zprávu soudu, že matka je více spolehlivá, ochotná k dohodám a kompromisům a že otec pouze vyvíjí přílišný nátlak na matku a ospod.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

HIPO skvely postreh na neverejny spis OSPOD.
Takovy dojem jsem mel ze svych navstev (byly nastesti jen 2) ze OSPOD zubatice neco vede oficialne a pak ma svuj sesit kam si zapisuje svoje dojmy.
Podle me to je i logicky dusledek obvykle situace "neinformovany otec nakraci na OSPOD" a tak nejak lidsky, nepravnicky a nevzdelane si tam neformalne postezuje na matku a ze chce vidat deti a ze deti treba mesic nevidel, atd.., a ze chce ten hlupak pomoc od OSPODu....Otec idiot ani netusi ze mu OSPOD bude jenom skodit. OSPOD zubata mu to tam na oko odkejva, ale vesele si dela poznamky do bloku propiskou (neverejny spis)....ano a pak je po hodinovem sezeni kratky oficialni zapis na 3-4 radky, i ten kratky zapis neinformovany otec zvrta, protoze nechape o co go.....a takhle to pokracuje, OSPOD zubata se podle meho musi v duchu jenom chechtat naivite otcu, ze ti idioti vubec za ni jdou,...
Jinak bezna praxe je ze OSPOD skodna nechce ani zapis udelat a chce zustat jen u neoficialniho spisu psaneho propiskou do bloku...to bylo i u me OSPOD zubate videt, ta byla pekne nasupena kdyz jsem pozadoval zapis z jednani, se me skodna 2x zeptala jestli na tom trvam.
OSPOD informovany otec nevyhledava a pomoci se tam nedozaduje.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Dneska proběhlo na mou povahu drsné převzetí ze strany matky.
Níže přeposílám email zaslaný na OSPOD po dnešním incidentu. Pokud máte rady, čemu se vyhnout, budu rád za každou...

Vážená paní ...
prosím o zaprotokolování tohoto emailu.

Matka již nereaguje na snahy otce se s matkou ohledně styku dohodnou, otec napsal několik emailu a sms zpráv s žádosti matce o navrhnutí styku se svým synem.
Tento týden jsem měl v péči syna pouze ve čtvrtek tj. 2.7. do pátku 3.7. matka navrhovala pouze styk pro tento týden čtvrtek od 8.00 do 16.00. Celkově navrhnutý čas matkou je 8 hodin v týdnu, tento čas není žádoucí ani prospěšný jak pro syna, tak pro otce. A také protiprávní (syn má právo na styk obou rodičů a rodiče mají právo na vyvážený styk se svým dítětem). Tímto časem nenavazují rodičovské pouto. Otec navrhl matce čas od 2.7. 8,00h. do 4.7. 18,00h. aby syn mohl trávit čas se svým otcem a starší sestrou.

Syn byl tedy od 2.7. v péči otce, měl naplánované vyšetření u očního lékaře v termínu 3.7. v 10,20h. Otec na tuto kontrolu se synem šel - matku informoval.
Matka se na vyšetření se svou zaměstnankyni (zdravotní sestrou) dorazila a uvnitř ordinace syna otci vytrhla s náruče. Poté na prosby otce, že chce být se svým synem nereagovala, syna z náruče nepustila. Na prosby otce, "kdy teda syna uvidí" nereagovala a jen mu sdělila, že syn bude u matky, že jde domů, že má domov u matky.
Tato situace, kdy se dva rodiče přetahují o svého syna je velmi stresující pro nezletilé dítě, kdy neví co se děje. Syn plakal, matka křičela, že syna otci nepředá, že ho měl ve čtvrtek a že teď bude u ní. Tato naplánovaná "scéna" ze strany matky se již nesmí opakovat. Považuji za ubohé, kdy se máme na veřejnosti "přetahovat" o dítě a matka křičí na ulici "pusť mě" , když jsem jí nedržel, neomezoval a jen jsem přidržoval svého syna, kterého pevně v náručí držela matka. Není to v žádném případě žádoucí pro dítě a také pro rodiče.
Matka neměla zájem ani o převzetí synových osobních věcí (příruční taška s hygienickými potřebami, kočárek), její záměr byl cíleně otci syna vytrhnout z náruče za účasti svědka a už mu ho nevrátit.

Za mou osobu je toto jednání nepřípustné a narušující psychický stav primárně syna a rodičů. Matka záměrně a cíleně dnešním jednáním eskalovala celkovou situaci ohledně péče.

Matka přistupuje k synově péči majetnicky, rozhoduje o termínu a času styku s otcem. Stav, kdy rodič pečující o dítě řekne, že druhý rodič dítě neuvidí, protože není upraven styk, je protiprávní. Tato situace se odehrála dne 19.6. kdy matka 18.6. napsala otci email s tím, že může vidět 19.6. a 20.6. poté sdělila, že syna mu 20.6. nepředá. Odcestovali na víkend mimo domov a původní její domluva by jim narušila nový plán. Otec se telefonicky domáhal styku, na základě proseb mu byl styk umožněn až dne 21.6. Není z pohledu možné otce styk ze strany matky pravidelně měnit. Potřebuje si plánovat také svůj soukromý život.

Pokud by matka nebyla schopna umožnit otci podílet se na výchově nezletilého dítěte, pak by to mohlo vzbuzovat pochybnosti o její schopnosti dítě řádně vychovávat. Z tohoto důvodu mám obavy o to, zda je matka schopna vychovávat a neštvat v budoucnu dítě proti otci.

Závěrem bych Vás chtěl požádat o vyvolání schůzky s matkou na OSPODu, kde si stanovíme termín styku.
Osobně se snažím zajistit termín ve Vámi doporučené poradně.

Matku přikládám v kopii, je si vědoma svého dnešního konání, z kterého jsem pořídil zvukový záznam.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Máš to krásně napsané, vypadáš na slušného člověka, který uvažuje racionálně a doufá ve spravedlnost, která ovšem nikdy nepřijde. Budeš to mít těžké, z toho co píšeš si je matka vědoma procesních věcí a jak opatrovnická justice funguje (zmínka o předběžku). Tyhle scény jsou jak správně píšeš zcela záměrné, ale je potřeba to brát z pohledu OSPODu. Je potřeba vycházet z toho, že pokud nebude OSPOD donucen soudem, tak půjde nejjednodušší cestou a to bude ta, která fakticky probíhá. Tedy pokud styk probíhá takhle velmi málo (ale probíhá - matka je si vědoma, že nemůže dítě úplně nepředat), tak nebude dělat nic a bude čekat na to až někdo z vás to předběžko dá a oba víme, že bude znamenat, že dostaneš přiděleno pár hodin nebo den týdně. Nebo bude OSPOD čekat na výsledek soudu, který ovšem také jen konstatuje, že situace je konfliktní a nařídí mediaci (a mezitím se zabetonuje stav, kdy ho vidíš takhle málo). Spoléhat na slušnost a zdravý rozum také nepomůže, protože "dohoda" se udělá vždy na úkor toho, kdo je rozumný, je potřeba se chovat stejně nekompromisně jako matka, ale kdo na to má mít žaludek. V mém okolí mám případ kdy se maminka chovala opravdu jako magor (policie, ničení majetku, těžká manipulace s dětmi), tak jí soud asi po 2 letech "potrestal" střídavou péčí. Nespoléhal bych, že si soud nebo psycholog jednání matky vyložil nějak špatně - "vždyť je to přece máma od malého dítěte". Takže jako jediná cesta mi přijde převzetí do péče s tím co už tu bylo popsáno - je potřeba informovat ospod, matku i soud aby soud nevydal předběžko. A zkusit uhrát nějakou dohodu zapsanou na ospodu. Ale stejně je tak 80 procent šance, že to nevyjde, soud vydá předběžko a game over :-(
Odpovědět