Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Lama
Stálice fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Lama »

Luckies píše: 14 črc 2020 15:33
Simpson123 píše: 14 črc 2020 12:26 Podle me je nutno aby otec co nejdrive dorucil soudu svoje navrhy na pece otci + matce siroky styk 30-40% casu, aby soud videl ze jsou jasne navrhy obou rodicu a ze je otec odhodlany. Pak si soud podle meho nelizne ani PO, protoze uz bude mit na stole dva navrhy...
Musím ještě zapracovat na mém právním zástupci, dneska jsem s ním mluvil, sedneme na to příští týden, ale nezastává můj názor na VP otce. Zkusím citovat: "můj názor na vedení sporu je jiný, před pár týdny jste přišel s tím, že chcete VP matce a klasický styk, přes střídavou péči jsem se dostali za pár týdnu v VP otci. Trochu rychlí skok ne?"
Návrh na VP otce bych chtěl poslat v průběhu příštího týden, a´t jak píšete to neohrozí další jednání. Ale už teď vím, že já si léto určitě neužiju a budu se jen dohadovat.
No, zapracovat na PZ.... Se mu nedivím, tdle názorové veletoce nezneji zrovna moc důvěryhodně a přesvědčivě.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Lamo ano, plácá se v tom jako ryba na suchu, ale aspon se o neco snazí a to je dobre. Drtiva vetsina otcu to s 2 letym deckem uplne vzda a odevzda dite do rukou matky....
A cim vice bude otcu co se budou aspon snazit (jasne ze to na 99% projede, blbe to rozjel, decko je male) ale i tak je strasne dulezite se snazit, tohle usili proslapava pomalu trnitou cestu, je dulezite aby se zmenila praxe napric opatrovnickym systemem. A hlavne se tim pomalu meni atmosfera ve spolecnosti. Verim ze casem nebude normalni aby matka u maleho decka automaticky dosahla VP jen protoze je matka, atd..
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Simpson123 píše: 15 črc 2020 09:00 Lamo ano, plácá se v tom jako ryba na suchu, ale aspon se o neco snazí a to je dobre. Drtiva vetsina otcu to s 2 letym deckem uplne vzda a odevzda dite do rukou matky....
A cim vice bude otcu co se budou aspon snazit (jasne ze to na 99% projede, blbe to rozjel, decko je male)
Díky za upřímnost, ale to zbývající 1% beru jako mou šanci to zvrátit. Ano, pozdě jsem se o Vás dozvěděl a několik měsíců jsem reagoval jako většina naivních otců - varování pro všechny. Já mám pouze obavy, jak píšeš - dítě je malé. Dnes jsem absolvoval (samostatně) první hodinu doporučené mediace OSPODu a tam také zaznělo - dítě je malé, ale od toho je třeba zabojovat, aby se péče postupně rozšiřovala... Jsem jako na houpačce, ale ještě jsem z ní nespadl nebo dobrovolně neslezl. Díky za každé připomínky, i ty negativní. Syna si nenechám matkou vzít!!!
Naposledy upravil(a) Luckies dne 15 črc 2020 11:12, celkem upraveno 1 x.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Mediátora je potřeba si nahrát. A usměrnit ho, že jeho rolí není zde sdělovat své předpotopní stereotypní názory, ale pomoci dohodě. Ostatně postupné rozšiřování je pouze úniková varianta, základní je pouze úprava rytmu rovnoměrného střídání a zohlednění pracovních aktivit.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

Luckies píše: 15 črc 2020 09:37 - dítě je malé,
Tento argument mají matky nejvíce v oblibě.
V příští poradně byste měli probrat od kdy dítě podle matky už malé nebude. Tipuji, že tak v 18ti :D
Pokračovat v diskuzi můžeš tématem - od kolika let věku dáme dítě do školky? Od 3? ok, takže od 3 už je dost velké, aby bylo s cizími lidmi...

Ale nevzdávej to, já se staral 10/30 o 2leťáka a naprosto vpohodě! Teď, když mu je 5, tak stále slyším, že na SP je moc malý. Dcera 8let je na SP mimochodem taky moc malá. Je to jen argument, aby tě psychicky vydeptala. Ty o tom teď budeš přemýšlet, že v tom má matka možná pravdu. ALE to je přesně to, co ona chce. Manipulovat tebou. Nenech se.
Když se může starat ženská, proč by se nemohl starat chlap? Klasická diskriminace.

Já na mediaci a v poradně stále používal slovíčko ALE jako odpověď na většinu blábolů matky. Moje chyba.
Pokud to děláš také, měl bys na sobě zapracovat, místo slova ALE, bys měl pokládat otázky.
Např. Ale já to zvládnu se postarat... Špatně. Proč si myslíš, že se nezvládnu postat?... Tak nějak. Ať o tom musí přemýšlet, dávat ti informace, se kterými pak můžete dál pracovat.
Vím že je to těžký, téměř nemožný se s takovým člověkem racionálně bavit, ale nic jiného ti nezbývá. Soudy opravdu rozhodují stylem "zatočte si kolem štěstí v Moutfieldu" Střídavka je tam 2x, VP otce 1x, zbytek 20x je VP matka s různým poměrem péče otce.

@mediátor:
Ač nesmí sdělovat své názory na projednávanou věc, tak to klidně dělá, podporuje nepokrytě matku v jejím boji o VP. V takovém případě je potřeba řešit změnu mediátora, ač matka bude tvrdit, jak je tento mediátor skvělý. Bodejť ne, když ona cítí, že ji podporuje. A právě to by mělo být zásadní. Mediátor musí být nestranný, pokud jeden z účastníků trvá na konkrétním mediátorovi tak to značí, že mediátor je pro danou osobu podporou a to je špatně.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

[/quote]
Ale nevzdávej to, já se staral 10/30 o 2leťáka a naprosto vpohodě! Teď, když mu je 5, tak stále slyším, že na SP je moc malý. Dcera 8let je na SP mimochodem taky moc malá. Je to jen argument, aby tě psychicky vydeptala. Ty o tom teď budeš přemýšlet, že v tom má matka možná pravdu. ALE to je přesně to, co ona chce. Manipulovat tebou. Nenech se.
[/quote]

Jenže 10/30 je strašně malý čas, pokud to bylo s přespáním, tak OK. Já se nyní starám 2x v týdnu odpoledne a 1x den o víkendu. Teď se to rozšířilo po "kradení" syna na občasné přespání.

Jinak se komunikaci naučím, minimálně si na to budu dávat pozor. :-)
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

Luckies píše: 15 črc 2020 11:26 Jenže 10/30 je strašně malý čas, pokud to bylo s přespáním, tak OK.
Ano, s přespáváním - celý víkend + dny v týdnu už od 2 let. Tenkrát nám na tom nepřišlo nic divného, ani matce ne. Taky proto Ti fandím, protože na tom není níc nenormálního, že se i otec o dítě stará už od útlého věku.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Ad dítě je malé, to je nejpouzivanejsi argument matky i OSPOD, bez ohledu jestli je decku 2, 3, 5, 7, nebo 8 let.
Podle meho co vim z okoli tak prakticky dite je male dle OSPOD + matek tak cca do tech 12 let, cili zacatek puberty a 12 let = je dite dost velke.

Jinak ja taky v poradne odrazel argumenty "dite je male" (tehdy moje decka 1,5 roku, 0 prespavani u otce) tim co me nachytril Tulen, kladl jsem otazky - prosim definujme si kdy dite bude velke? Matka v defenzive, kroutila se nad touto otazkou hodiny a hodiny a nekolik sezeni na poradne, porad dokola se to mlelo zdanlive bez pohybu vpred. Matka vzdy jen drmolila ze ona to nevi kdy dite bude dostatecne velke, neumi na to odpovedet a ze kazde dite je jine, nakonec po mnoha hodinach diskusi dospela matka k zaveru ze nase decka v 14 letech budou velke dost aby mohly prespavat u otce!!!
Pote co tohle poslouchal otec + psycholog hodiny a hodiny tak imho ruply nervy psychologovi a zacal postupne na matku tlacit ze dite to a to zvladne tehdy a tehdy....a do skolky tehdy a tehdy, a proto i k otci prespani tehdy a tehdy je vhodne.
Ale tohle presne potrebujes v poradne dosahnout i ty, dojit k tomu ze i tomu psychologovi nebo i te OSPOD zubate uz to cely bude blby a neunosny......a hlavne to chce trvaly a dlouhodoby postup, tlak. Tyhle zakopovy valky o decka jsou jako zabetonovany zakopy, strasne dlouho bez pohybu a pak prulom a pak zase dlouho bez pohybu a zase prulom....je to nervak a psycho, hlavne je o nervy "trpelive" poslouchat ty spina kydy co padaji z matky, ale jina cesta kdyz je decku 2 roky imho moc neni.
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

Simpson123 píše: 15 črc 2020 12:39 Pote co tohle poslouchal otec + psycholog hodiny a hodiny tak imho ruply nervy psychologovi a zacal postupne na matku tlacit ze dite to a to zvladne tehdy a tehdy...
Já chci ještě jednou upozornit, že
a/ PORADNA/PSYCHOLOG: řešit věci v poradně u psychologa má smysl. Psycholog může radit, je autoritou, je to vpodstatě lékař.
Doporučuji tuhle cestu.
b/ MEDIACE: mediace má smysl pouze tehdy, když se dá očekávat uzavření dohody (oba trochu ustoupí ze svých představ). V případě zákopové války je to ale jen ztáta času. Mediátoři mají tragickou úroveň.

Můj konkrétní ospod a soud (jak okr. tak kraj.) ti všichni nás posílali na mediace. Prošel jsem tak 3mi různými organizacemi. Ovšem nikam nevedlo. Bohužel se mi nepodařilo přesvědčit ospod, aby nám nařídili psychologa. Matku už vůbec ne. Prostě je teď mediační trend. Ale v případě většiny sporů o děti mediace nikdy nikam nepovede.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Taky dělám mediace a jde to. Samozřejmě že ne vždy, ale to je úlohou mediátora během jednoho, max. dvou sezení zjistit, že pár není na mediaci vhodný. A ukončit to.

Jinak dítě je malé do té doby, než dokáže vyjádřit přání, že nejlepší je to v péči matky. Pak už je velké a rozumné a je třeba jeho názor naprosto respektovat.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Odpovědět