Jak dlouho?

Odpovědět
Hugo76
Stálice fóra

Jak dlouho?

Příspěvek od Hugo76 »

Ahoj,
zajímalo by mě jak dlouho (a kdo nejdéle :-) ) drží střídavou péči proti vůli matky.

Osobně jsem v tom asi 4 roky, dřív jsem si myslel, že ji to po pár měsících/letech pustí, ale je to stále stejné. Jako na houpačce od klidu a míru, kdy se spolu bavíme o osobních problémech po vyhrožování sociálkou a soudy, kdy to jde opravdu "na krev". Někdy je to vysilující, protože čekáte už to nejhorší a v poslední chvíli se na to pak matka všechno vykašle, povolí a jede se zase dál. Děti nás oba milují a naučili se v tom nepřátelském prostředí docela dobře fungovat, ale manipulace a očerňování probíhá neustále.

Samozřejmě nestěžuji si a jsem si vědom, jak by to vypadalo kdybych byl pouze "stykač". Matka se mnou zachází jako s červem, který by měl plnit její příkazy a měl bych být vůbec šťastný, že takový blb jako já díky ní vůbec nějaké děti mám. Takže to prosím berte jako takový vánoční povzdech a přeji všem všechno nejlepší do nového roku a krásné prožití vánočních svátků, samozřejmě pokud možno s dětmi!
Simpson123
Stálice fóra

Re: Jak dlouho?

Příspěvek od Simpson123 »

Doporucuji drzet se rady antistridavka Klimese, ten radi se odpoutat od bejvalky.
Radim tedy odmitat s byvalkou sdilet osobni problemy.
Obecne je dobre omezit repertoar diskusi na minimum = resit jen decka, co decka, proc decka maji to a to a jine otazky s matkou neresit, nekomunikovat, nepomahat matce s barakem, s autem, atd....to proste neni uloha exmanzela!
Zaklad je odstup, distanc od problemu a pocitu matky. Kdyz se matka rozhovori nad svymi problemy (barak, auto, penize, novy nabijec, decka) nedavat zpetnou vazbu, nemluvit, odtazite jen nekonkretni a nezucastnene blaboly o pocasi a jak jsou decka skvele, popripade nulova reakce a ticho.
Jinak kdyz budes s exmanzelkou porad sdilet jeji problemy, behat kolem jejiho auta a baraku, bytu, chaty tak to jenom zhorsis, porad budes ve vztahu s nepritelem a porad budou jen vznikat nove a nove treci plochy.
Na me ta moje majitelka decek zkousela hazet nejruznejsi svoje trable s autem a s chatou a s bytem, a podobne a utnul jsem to a uz 2 roky resim opravdu jen kdy budu mit decka a nic jineho. Doporucuji to delat taky tak.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Simpson123 píše: 21 pro 2020 13:58 Doporucuji drzet se rady antistridavka Klimese, ten radi se odpoutat od bejvalky.
Radim tedy odmitat s byvalkou sdilet osobni problemy.
Obecne je dobre omezit repertoar diskusi na minimum = resit jen decka, co decka, proc decka maji to a to a jine otazky s matkou neresit, nekomunikovat, nepomahat matce s barakem, s autem, atd....to proste neni uloha exmanzela!
Zaklad je odstup, distanc od problemu a pocitu matky. Kdyz se matka rozhovori nad svymi problemy (barak, auto, penize, novy nabijec, decka) nedavat zpetnou vazbu, nemluvit, odtazite jen nekonkretni a nezucastnene blaboly o pocasi a jak jsou decka skvele, popripade nulova reakce a ticho.
Jinak kdyz budes s exmanzelkou porad sdilet jeji problemy, behat kolem jejiho auta a baraku, bytu, chaty tak to jenom zhorsis, porad budes ve vztahu s nepritelem a porad budou jen vznikat nove a nove treci plochy.
Na me ta moje majitelka decek zkousela hazet nejruznejsi svoje trable s autem a s chatou a s bytem, a podobne a utnul jsem to a uz 2 roky resim opravdu jen kdy budu mit decka a nic jineho. Doporucuji to delat taky tak.
To považuješ za univerzální nebo jen u konfliktní střídavky proti vůli matky?
Simpson123
Stálice fóra

To povazuji za vhodne vzdycky, protoze cilem rozchodu je zlhostejneni expartnera a to podle meho neni mozne pokud budu s expartnerem kazdy den neco resit, zarizovat, namahat se, organizovat, absolutne tabu je pak resit s exkou citove problemy co ma matka v praci, nebo s novym nabijecem, nebo s sirsi rodinou a podobne), atd.....je toho opravdu mnoho do ceho muze byt expartner zatahovan, aby to resil a sdilel a neustale tim jen vznikaji treci plochy, a treci plochy vytvari energii pro konflikty, atd..

Obecne kdyz jsou vztahy expartneru dobre a pohodove je zlhostejneni vhodne (resi se pak problemy vecne, racionalne, bez manipulaci a podrazu s rozumnym odstupem). Zkratka kdyz dojde k zadoucimu odcizeni a zlhostejneni tak si exka netroufne exe sprdnout jako svyho podpantoflace, jak byla zvykla ve vztahu-)

Kdyz jsou konfliktni vztahy je pak zlhostejneni a odstup naprosto nutny, aby clovek vubec prezil a zachoval si psychicke zdravi.

Tak nejak to jel i psycholog v poradne, neustale me usmernoval, ze nemam resit zivot matky, auto matky, penize matky, bydleni matky....doslova rikal ze to neni moje starost atd...
frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav »

Nějaké sdílení a řešení problémů? Proč? Jak to chtěla, tak to má. Mám novou rodinu, která si váží co pro ně dělám, proč plýtvat časem, energií a zdroji? Snad jedině že by se to přímo týkalo našeho dítěte. Rozbilo se ti auto? Nevadí, dceru hodím kam potřebuje. Rozbila se pračka? Nevadí, přivezu dceři pár věcí než půjde k nám. Nemáš peníze na splátku rovnátek? Nevadí, pošlu svou půlku a řeš si to s nima sama.
Dcera 12 let, střídavka 6 let přes nesouhlas matky
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Simpson123 píše: 22 pro 2020 10:45 To povazuji za vhodne vzdycky, protoze cilem rozchodu je zlhostejneni expartnera a to podle meho neni mozne pokud budu s expartnerem kazdy den neco resit, zarizovat, namahat se, organizovat, absolutne tabu je pak resit s exkou citove problemy co ma matka v praci, nebo s novym nabijecem, nebo s sirsi rodinou a podobne), atd.....je toho opravdu mnoho do ceho muze byt expartner zatahovan, aby to resil a sdilel a neustale tim jen vznikaji treci plochy, a treci plochy vytvari energii pro konflikty, atd..

Obecne kdyz jsou vztahy expartneru dobre a pohodove je zlhostejneni vhodne (resi se pak problemy vecne, racionalne, bez manipulaci a podrazu s rozumnym odstupem). Zkratka kdyz dojde k zadoucimu odcizeni a zlhostejneni tak si exka netroufne exe sprdnout jako svyho podpantoflace, jak byla zvykla ve vztahu-)

Kdyz jsou konfliktni vztahy je pak zlhostejneni a odstup naprosto nutny, aby clovek vubec prezil a zachoval si psychicke zdravi.

Tak nejak to jel i psycholog v poradne, neustale me usmernoval, ze nemam resit zivot matky, auto matky, penize matky, bydleni matky....doslova rikal ze to neni moje starost atd...
frantav píše: 22 pro 2020 11:42 Nějaké sdílení a řešení problémů? Proč? Jak to chtěla, tak to má. Mám novou rodinu, která si váží co pro ně dělám, proč plýtvat časem, energií a zdroji? Snad jedině že by se to přímo týkalo našeho dítěte. Rozbilo se ti auto? Nevadí, dceru hodím kam potřebuje. Rozbila se pračka? Nevadí, přivezu dceři pár věcí než půjde k nám. Nemáš peníze na splátku rovnátek? Nevadí, pošlu svou půlku a řeš si to s nima sama.
Tak to jsme se jen nepochopili v tom, co je řešit. Já nemyslím řešit za něj/ní. Ale klidně o tom poklábosím ( bez potřeby to za něj řešit) .
frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav »

No, já ani to ne. Čím méně interakce, tím méně třecích ploch. Problémy sdílím a řeším jen s lidmi, na kterých mi záleží. A mezi ně už ex nepatří.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Asi záleží na definici "záleží" a "problém". S "problémem" zmrzla mi meruňka ( nabourali mi auto), se klidně "svěřím" i sousedce, v rámci konverzace, pokud budeme mít společnou cestu na autobus. Že bych kvuli tomu šla na ní zvonit, to ne. Nedá se říct, že by mi na ní " záleželo".
Asi podobně to mám s ex. Volat mi kvuli tomu nebudu, ale když už spolu jsme, tak máme tda osobnější rozhovory, než počasí ( pokud někdo hackery ve firmě, nabourané auto, zmrzlá meruňka považuje za osobní témata)
frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav »

Já s ex kromě pozdravu už ani to počasí, veškerá komunikace písemně mailem - roky praxe. Nikdy jsem si nemyslel, že to takhle dopadne, ale není jiné cesty.
Se sousedkama důchodkyněma proberu klidně vše od opodeldoku na kolena po předražené brambory, ale s bejvalou fakt už jen ten pozdrav při předání věcí.
Simpson123
Stálice fóra

Lamo imho resit problemy ex znamena zamotavat se do dalsich interakci a problemu. Např. ja kdysi pred lety na zacatku tahanic o decka matce pujcil sve stare auto, protoze jeji auto se odporoucelo na vrakoviste. Ja myslel jak je matka happy ze ma zdarma pro sebe zapujcene moje auto. No benzin si do auta kupovala sama potud ok. ale za mesic matka nasupene na mne nabehla ze tam neco potrebuje opravit a ze to mam za 1. zaridit opravu ve svym volnu sam a za 2. ze to mam zaplatit ze sveho, protoze ona nebude opravovat moje stare auto.
Takze opravdu resit problemy matky nedoporucuji, nakonec se dobre minena pomoc jen zvrhne v hadani se o penize.
Cele to funguje jako nabalujici se snehova koule, jakakoliv vec se muze jako ta koule ve svahu stat impulzem pro vznik novych problemu, diskusi, treci plochy...
Odpovědět