Jak nepřijít o dítě (děti)?

Odpovědět
Pavel K
Stálice fóra

Re: Jak nepřijít o dítě (děti)?

Příspěvek od Pavel K »

Dekuji, Hugo76. Ano, jsme toho plny a hlavne netusim, co vse mohu ci nemohu delat. Kraviny delat nechci, ale nastinuji sve, co se stalo a jake jsou mzonosti a moc rad si necham poradit a vysvetlit.

1) S matkou resim mene, nez je nutne, ani od ni nevim, kdy deti priveze, casem se ozve (vim, kdy ma sluzbu, takze tusim, ze zitra vecer)
2) Obleceni doma mam, co tu matka nechala, stejne tak boty. Zda s emi hloupe ji to poslat. Samozrejme, kdyz neco chybi, dokoupim, s tim nemam problem. Piseme se n Messengeru, zavolame minimalne.
3) Milenec ji vozi, takze byl parkrat pred mym barakem. Dobre, max. jej slusne pozdravim. Ja bych se ho prave fyzicky rozhodne nedotkl, na to mam hodne vule a moc co ztratit a rozhodne velmi klidnou povahu.
4) Biootec je kontaktovany. Muzes mi, prosim, vytsvetlit, co konkretne koordinovane delat? Pomohlo by necemu, kdyz by si zmenil trvale bydliste k nam domu?
5) Chapu, ze se matk muze chovat macesksky, coz mi u deti zatim nahrava, protoze svykle nejsou a nestesti se jim nelibi. Se zmenam,i pocitam i ja, prosim jen o co nejpozvolnejsi a vzdy, az sio na predchozi zvyknou. Coz je odmitnuto, protoze si zatim nezvykly ani na zmenu bydliste a tihnou staler dopmu a k tatovi.
6) Matka to bere jako zasadni vyhodu, u psycholozky rekla, ze to pak vzdyt luide udelaji znovu, neveri, z ejsme zdravy a uz to nikdy neudelam a taky, z ejsem z blazince byl propusten na zaklade toho, ze si oni mysli,z ejsme zdravy, ale diky nejake pravni klicce. Nevyvracim ji to, nevaid mi, z eis mysli bludy.
7) Dekuji, na klise tedy zapomenu a budu se predstavovt jako clovek, ktery zvladne a predevsim chce zvladnout obe role a valstne je i v minulosit zastaval, kdyz matka obcas jezdila na vikendy pryc. Navic mm ochotne rodice v duchodu, kteri mi pomahaji, kdyz je treba. Deti je (halvne mou mamu) zbnoznuji.
8) Matka mi neda karticky ani na ofoceni, ale zkusim ji o to pozadat, at mi je pribali, kdyz mi deti preda. K tem obcankam, jde i na syna, kdyz nejsem jeho biootec a ona jej ma ve vyhradni peci? Nemusi o to pozadat jeho biootec? Podle me existence obcanky nekde v supliku neztizi zmenu trvaleho bydliste. Taky pochybuji, z eo tom uvazuje do konce prazdnin, jak jsme psal, ona nechce nic resit, ma nervy s tim, co se deje.
9) O predbezko bych pozadal po druhem slyseni u OSPODu. Pozadam tam i o vyslechnuti deti, ktere bylo prislibeno poprvnim sezeni a urednice to pak odmitla jako zbytecne. Nebo si myslis, ze je to zbytecne? Pravnik mi tvrdi, ze do tydne soud rozhodne. Kdyz by biootec zmenil trvale bydliste a pozadal o predbezko i na syna, teoreticky by obe deti mohly zustat doma, ne? Matka nekomunikuje ani o detech a priznava, ze ani toho neni schopna.
10) Pokud neni rozhodnuti a muzeme delat, co chceme, pak matka muze i odmitnout mi deti predat a bude valstne v miste, dke ted bydli, docela slusna scena, ne? Deti samozrejem, kdy zme uvidi, budou chjtit s emnou jet a ona je bude drzet nasilim a rozkazy. Jak postupovat konkretne, prosim? Mam ji treba po trech dnech, kdy bude mit deti, kontaktovat na Messengeru, ze si zitra (nebo odpopledne v 18:00) deti vyzvednu, at jsou nachystane. Ona odpovi, ze nevyzvednu. Mam tam i presto jet a na deti zavolat, kdyz je uvidim, ze jedeme domu? Matka jim nbude prikazovat, at zustanou, milenec se ji zstane, ja budu stale trvat na svem a deti budou zmatene. Co pak?
11) Tvuj popis je drsny, ze kdyz matce deti seberu a nevydam, tak pozada o predbezko a to dostane. Kdyz ona mi vezme deti a ja si je nevyzvednu, nebo nebudou mit predchozim poostupem vraceny, dostanu v predbezku 2/14? Takze jakakoliv pravni "bitva" je predem prohrana? Nemam tedy poslechnout sveho pravnika, ktery navrehuje pozadat o predbezko? Nemam sanic, i kdyz byla dcera odstehovana protipravne?

Ja presne vim, jakj se zachova, kdyz ji pozadam, o vydani deti po nejake dobe (jaka je vhodna?), deti smozrejme dokazi namotivovat telefonicky, aby chtely domu. Ona to bude brat jako obrovsky utok a o to vic se jeste stahne (ale to mi nevadi, pokud to nebude mit nejake negativni dusledky). Domluva je s matkou zatim nemyslitelna. 15 (14. nastupuji). zari mam jeste operaci ledviny - odstraneni tumoru. Ale aspon do te doby se muzu radne starat a snad nstolit nejky rad. Behem me hospitalizace me samozrejme zastoupi rodice.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Ktery idiot (pravnik) ti poradil jit na OSPOD? Za takovym expertem na rady uz nechod.
V situaci kdy neni navrh na soudu na VP matky = se musis od soudu a OSPOD drzet co nejdal a musis si procist tohle forum. Bez opravdu dukladne pripravy (znalosti, vlastni psychika, cetba fora) vubec nikam nelez, protoze te na OSPOD i na soudu zamazne jedubaba OSPODova jako malinu a soudkyne dtto.

Musis se soustredit na decka, vidat se s nima, musis prestat resit kravoviny jako novy milenec a davani si pres drzku - mas to nezpracovane v sobe, to z toho uplne krici.

Jinak mas ve svem textu velke mnozstvi extremne hloupych klise - spravne to napsala Lama, jsi sam mentalne na trajektorii druhorady rodic stykac.

PS: taky se priprav na cca 50% sanci ze novy milenec da promiskutni a labilni mamince na prascich v brzke dobe kopacky a pak budes mit tu hruzu spatky doma.
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Muj velmi dobry kamarad, ktery zastupuje i prave rodice pri jejich problemech. On mi proadil OSPOD, at pres ne pozadam o predbezne opatreni. O tom pani nechtela slyset, ze chce se nejprve s obema rodici potkat. Takze jsme z predbezka ustoupil na nejakou dohodu.
Cetl jsm tu clanek, ze je lepsi navrh k soudu dat jako prvni ne se pak uz jen branit. Ty doporucujes, abych pocka, az to tam da matka? Kazdopadne nas ceka dalsi jednani na OSPODu. Ja si budu trvat an stridave peci, ze to je pro dite to nejlepsi, protoze ma pravo na to, aby ho oba rodice vychovavali stejnou merou a rodice maji pravo na to, aby s ditetem byli stejnou dobu. Je to dobra taktika?

Tak milenec chce dat pres drzku mne, takze jsem jen chtel vedet, zda, kdyz by mi dal, by to detem neco prineslo, zrazujete me z toho, tudiz nic takoveho nepodniknu. Jsme analytik, prichazim se spoustou scenaru, moznosti a hledam to nejlepsi. Ten chlap, at si zenskou necha, ta je mi ukradena, mne jde jen a pouze o deti a p[redevsim jejich stesti a budouci blaho. Staci, z emaji matku lharku, musim jejich vychovyu korigovat, jak jsem delal doposud.
Ta klise jsou i veci, ktere tak citim. Da si rici, z ejsme altruista, vzdy uprednostnuji druhe pred sebou, jsem z mista, kde se toto jeste netresta, ale bohuzel jsm epocitil, ze to tak neni vzdy. Budu moc rad za konkretni upozorneni, rozhodne na sobe pracuji a ku prospechu deti ze sebe udelam i sobce. Zminil jsem tu i to, ze jsem schopny, ochotny a moc bych si pral mit obe deti ve vyhradni peci, ale akorat s emi to zda nefer vuci jejich matce a i tem detem, aby vyrustali s mensim stykem s matkou. Ale jestli reknete, ze se mam prezentovat jako otec roku (deti a me okoli me za nej maji), tak to zvladnu. Naucim s ei nebrat na nekter elidi ohledy. Delam to, i kdyz vim, z esi to nezaslouzi, ale to je ma povaha.

Matka deti neni promiskuitnmi, ona vlastne nema rada sex (a nemyslim jen s emnou, pokud by to nekoho napadlo, ale obecne), proto me samotneho rpekvapilo, ze mela milence. A rikal si, ze az je pomine ta zamilovanost (anoi, prvnich malo par mesicu jsme na zacatku vztahu sexovali velmi casto) a i ta frrekvence prejde na jejich ovyklych jednou za 3 - 4 tydny, tak to bud spis spoustec nejakych konfliktu. Malokdo je tak tolerantni a prizpusobivy jak ja. Navic si nemyslim, ze ty prasky bude brat dlouho. Ona ma pro milence i velka poozitiva, je o 15 let mladsi, docela ho financne hoji (i kdyz ona byla vzdy desne na penize a me dost vysavala). Takze nevidim zatim duvod, proc by se meli rozejit. A kdyz by se rozesli, nikdy by s eke mne nevarila, na to je ona moc hrda, neomluvila by se. A ted me bytostne nenavidi, protoze me vidi jako puvodce vseho spatneho. A ona neodpousti, roky s eji drzi jekykoliv pocit ublizenosti. Takze s nejakym navracenim jsem naprosto klidny. Ale mit doma deti po 90 % + casu, to bych si pral moc, strasne moc. A ony zatim take.
Simpson123
Stálice fóra

Pravnik kamarad radi spatne, pokud ti radi abys hledal pomoc u OSPOD a soudu je to idiot.

OT: ta matka je dost extremni, 2 male decka, kazdy si smykla s jinym borcem, narocna prace na smeny 12 hodin a stejne si najde milenece? Ja silne duvody na to aby se nestabilni matka s milencem velmi rychle rozesla vidim, hlavni duvod k rozchodu jsou 2 cizi decka + jak to popisujes slo to rychle a zena je hloupa - pali mosty a maluje si novy zivot s novym milencem behem nekolika malo mesicu....to je ze strany matky destruktivni a rizikove chovani + velke riziko je i stehovani matky k milenci = barak/byt je milence, kdykoliv se muze novy milenec odmilovat a vyhodit madame i s detma z baraku pryc a mas tu hruzu zpatky doma....ver mi ze uz jsem takove pripady v okoli videl, obvykle to jde rychle a za 5-6 mesicu je po lasce.
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

On mi radil jen jake mam mnoznsoti, ja si tu pred 2ma tydny precetl par clanku a diskuzi a rozhodl, ze chci podat predbezne opatreni za odstehovani ditete, ale on me upozornil, ze jelikoz byla dcera odstehovana 1. cervna, uz uplynul duvod, protoze jsem to mel resit drive. Ale nechal to na mne, ja chtel (a chci) konat.

Takze mi pred chvili doporucil, at sesmolim navrh na upravu styku rodicu s ditetem (kde uvedu stridavou peci a stavajici skolku), ten ji poslu a pak projedname za dva tydny pred OSPODem. Zaroven se mam jeste matky dotazat, jak si to predstavuje od pulky srpna a stat si za tim, ze kdyz dite bude mit tyden, ze pak ja chci tyden. Neobracet se na to, ze doposud byly deti casteji o doma, protoze to bylo jak v zajmu deti, tak i v jejim zajmu, kdyz chodila do prace. Vlastne to byla situace win-win. Pokud matka odmitne stridani v peci o dite behem dovolene (samozrejme kdyz rekne, ze nekam jedou, tak chce mit dceru 2 tydny, hned odvetim, ze pak dva tydny ja), a zaroven nebudeme mit uzavrenou dohodu (kde neustoupim ze stridave pece) je to duvod k predbeznemu opatreni.

To, zda ten vztah s milencem vydrzi nebo ne nema smysl rozebirat. Ona me ted nenavidi a nedokaze byt ve stejne mistnosti se mnou, ze by se stejne nevrtila adeti by tahala zase jinam. Z toho duvodu jim preji, at jim to vydrzi a deti maji aspon trosku stabilni prostredi. Jk jsem psl, zatim je pro milence prinosem - njednou nemusi sam prat, varit, starat se obcasne o dceru, financne ji doji. Ona zase ziskala vylety, po kterych leta touzila. Ona si hleda praci v ambulanci, aby mohla mit deti u sebe, ale do prvniho zari to rozhodne nestihne. Ji muze ublizit jen to, ze by byla stridava pece na dceru a biootec s epokusil ziskat syna.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Pavel K píše: 21 črc 2021 18:32 4) Biootec je kontaktovany. Muzes mi, prosim, vytsvetlit, co konkretne koordinovane delat? Pomohlo by necemu, kdyz by si zmenil trvale bydliste k nam domu?
Čistě kvůli tlaku na matku - že chce dítě vidět dítě častěji, ideálně ve SP.
Pavel K píše: 21 črc 2021 18:32 8) Matka mi neda karticky ani na ofoceni, ale zkusim ji o to pozadat, at mi je pribali, kdyz mi deti preda. K tem obcankam, jde i na syna, kdyz nejsem jeho biootec a ona jej ma ve vyhradni peci? Nemusi o to pozadat jeho biootec? Podle me existence obcanky nekde v supliku neztizi zmenu trvaleho bydliste. Taky pochybuji, z eo tom uvazuje do konce prazdnin, jak jsme psal, ona nechce nic resit, ma nervy s tim, co se deje.
Kartičky můžeš prohlásit za ztracené, nechat si vystavit nové. Doktor nepozná, že kartička už ne neplatná. S občankami - pokud jsou vystaveny tak nejde změnit bydliště bez toho aniž by donesla původní občanky, nebo je musí prohlásit za ztracené.
Pavel K píše: 21 črc 2021 18:32 9) O predbezko bych pozadal po druhem slyseni u OSPODu. Pozadam tam i o vyslechnuti deti, ktere bylo prislibeno poprvnim sezeni a urednice to pak odmitla jako zbytecne. Nebo si myslis, ze je to zbytecne? Pravnik mi tvrdi, ze do tydne soud rozhodne. Kdyz by biootec zmenil trvale bydliste a pozadal o predbezko i na syna, teoreticky by obe deti mohly zustat doma, ne? Matka nekomunikuje ani o detech a priznava, ze ani toho neni schopna.
Soud rozhoduje, pokud je naléhavý zájem. Tedy je například dítě v ohrožení. U vás se ještě nic nestalo, nelze předjímat a navíc bude soud extrémně opatrný pokud vás ještě nezná a nemůže se ani opřít o informace od ospodu. Ten vás taky vlastně nezná.
Pavel K píše: 21 črc 2021 18:32 10) Pokud neni rozhodnuti a muzeme delat, co chceme, pak matka muze i odmitnout mi deti predat a bude valstne v miste, dke ted bydli, docela slusna scena, ne?
No jasně, dokud není papír na stole, tak si může každý dělat co chce. Matka chodí do práce, tedy si asi děti stále nenechá, její borec je taky asi nebude chtít hlídat. Tedy pokud tě obere o nějaký čas, tak si ho musíš vykompenzovat příště bez ohledu na svoji práci apod.
Pavel K píše: 21 črc 2021 18:32 11) Tvuj popis je drsny, ze kdyz matce deti seberu a nevydam, tak pozada o predbezko a to dostane. Kdyz ona mi vezme deti a ja si je nevyzvednu, nebo nebudou mit predchozim poostupem vraceny, dostanu v predbezku 2/14? Takze jakakoliv pravni "bitva" je predem prohrana? Nemam tedy poslechnout sveho pravnika, ktery navrehuje pozadat o predbezko? Nemam sanic, i kdyz byla dcera odstehovana protipravne?
Obecně se radí se na začátku držet dál od sociálky a soudů, je potřeba nejdříve nastavit vyrovnanou péči a pak si ji nechat posvětit. Obecná chyba tatínků je, že si nechají nastavit třeba 4/14 (třeba i předběžkem) s tím, že doufají, že se pak dosoudí k střídavé péči. To je blbost a cesta do pekla, je potřeba hned zpočátku nastavit péči rovnoměrně. Nemá si cenu nic nalhávat, matka bude vždy v silnější pozici než otec, je potřeba se soudy a sociálkou postupovat velmi obezřetně. Je mnoho lidí na ospodu a soudech, kteří otevřeně říkají, že střídavou péči nepodoporují (znám soudkyni, která má na to názor že je to blbost z ameriky a SP jen přes její mrtvolu).
Pavel K píše: 21 črc 2021 18:32 Ja presne vim, jakj se zachova, kdyz ji pozadam, o vydani deti po nejake dobe (jaka je vhodna?), deti smozrejme dokazi namotivovat telefonicky, aby chtely domu. Ona to bude brat jako obrovsky utok a o to vic se jeste stahne (ale to mi nevadi, pokud to nebude mit nejake negativni dusledky). Domluva je s matkou zatim nemyslitelna. 15 (14. nastupuji). zari mam jeste operaci ledviny - odstraneni tumoru. Ale aspon do te doby se muzu radne starat a snad nstolit nejky rad. Behem me hospitalizace me samozrejme zastoupi rodice.
Jak jsem psal, je teď dětem potřeba nastavit režim, kde budeš nedílnou a neodstranitelnou částí jejich života. Vybírej kroužky, starej se o jejich zdraví, ale musíš to dělat sám za sebe a ne čekat na matku až to ona rozhodne. Převezmi iniciativu a kromě soudu zapomeň na "střídavou péči", před matkou i ospodem jen říkej, že chce pečovat "vyrovnaně" jako doposud.
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Dekuji mockrat, Hugo.

4) Biootec bydli cca 120 km od matky, atkze SP asi neprichazi v uvahu. Napsal mi, ze si s ni promluvi, ze by syn bydlel u nej (syn tvrdi, ze kdyz nemuze bydlet se mnou, chce bydlet s nim, ale je mu jen 8). Bude ot jen psychicky tlak, ale ona ho razem okamzite uzemni a nebdue predpkladat, ze bude delat problemy.

8) Nechci prohalsovat neco, co neni pravda. Zkusim karticky vydyndat a aspon je ofotit. Neni potreba k obcance dones rodny list? Ty take u sebe nemam. :-( Ale ma kamaradka dela na pasech a ocankach, poresim to s ni. A u syna by musel zazadat biootec, ze?

9) Tak nakonec jsem jeste dnes volal s kamaradem (pravnikem), ten mi rekl, at sepisu dohodu o styku s dcerou (SP, skolka v miste bydliste s nvrhem, ze ji budu polovicnekrat vozit, kdyz bud eu matky). Predani nedele 18:00. Moznost denne (ci obden) navstevovat dite v miste jeho aktualniho pbytu druhym partnerem. Ona sice sluzby ma, ale predpoklada, ze casem zmeni zamestnani. Vim, co presne rekne, ze se stridavou peci nesouhlasi. S tim jit i na OSPOD. Co mam delat potom? Je to duvod k predbezku? Je poak sance, ze dostanu SP nebo dokonce vyhradni peci?

10) Bude obdobne jako (9). Od zari chce peci resit beze me - zapoji partnera. Ten, pri nasem prvnim hovoru pripustil, ze s ni chce byt sam bez deti, ale jak s ni ten rozhovor probral, tak jej musela zmasirovat, protoze tento tyden uz rekl, ze s nimi chce byt.
Jak bude mit od pulky srpna dovolenou, chci se jeste pred ni domluvit - idealne pisemne aspon pres Messenger, ze pokud nikam nepojedou, chci i tak zachovat pomer tyden, tyden, pokud pojedou, tak jeji cas a stejny muj cas. Vim, ze nebude souhlasit abude argumentovat tim, ze doposud jsem mel deti v pomeru 70:30. Na to odpovim, ze to bylo ku prospechu deti, jejich vztahu k ni a novemu bydlisti (na ktery si zvykaji tezko, takze to chce cas) a taky ku prospechu ji samotne, protoze chodila do prace. Takze o nahrazovani toho, z ejsem vsem vyhovel, neprichazi v uvahu. Mohu byt tak drsny? A co opet udelat, kdyz s timto nebude souhlasit?

11) Ano, na socialce mi pani rekla, ze se SP nesouhlasi a nedoporucuje a pred par lety byla zasadne proti. Bylo z jejich slov i videt, ze o vyhradni peci otce snad jeste ani neslysela.

12) Deti maji vlastni rezim, kdy je matkla postradatelna vlastne ji i vadi jezdit do jejiho noveho bydliste. Nastesti je ted s nim vzala na prespani na prehradu, tak ziskaji zazitky a lepe stav prijmou. Spis mam problem je motivovat, aby s ni jely, zvalst kdyz jim chci byt oporou a nesvolim, aby jely nasilim nebo s brekem. Korouzek (fotbalu) deti maji, moc je bavi, ale matka rekl, ze po prazdninach v nem konci (za pritakavani pani z OSPODu), protoze je na male vesnici a u ni kousek je 7,5 tis mesto, kde je daleko vice moznosti.

13) Takze pred OSPODem a matkou nemam pouzivat pojem stridava pece ale vyrovnana pece? Mam to tedy zmenit i v tom svem navrhu?
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Pavel K píše: 22 črc 2021 14:37 8) Nechci prohalsovat neco, co neni pravda. Zkusim karticky vydyndat a aspon je ofotit. Neni potreba k obcance dones rodny list? Ty take u sebe nemam. :-( Ale ma kamaradka dela na pasech a ocankach, poresim to s ni. A u syna by musel zazadat biootec, ze?
Rodný list ti vystaví na matrice, žádat musí rodič.
Pavel K píše: 22 črc 2021 14:37 9) Tak nakonec jsem jeste dnes volal s kamaradem (pravnikem), ten mi rekl, at sepisu dohodu o styku s dcerou (SP, skolka v miste bydliste s nvrhem, ze ji budu polovicnekrat vozit, kdyz bud eu matky). ... Vim, co presne rekne, ze se stridavou peci nesouhlasi. S tim jit i na OSPOD. Co mam delat potom? Je to duvod k predbezku? Je poak sance, ze dostanu SP nebo dokonce vyhradni peci?
Hele já nevím - předběžko podle mě nemá smysl, vlastně se u vás nic zásadního neděje. Myslím z pohledu soudu a ospodu. Jasně tebe to flustruje a je to na palici, ale ještě nikdo někomu nedal přes pusu, děti si nějak předáváte, fakt nevidím teď důvod k tomu aby to chtěl soud řešit. Sepsal bych smysluplný návrh jak to chceš ty a ten poslal prokazatelně matce. S tím, že jsi ochotný k dohodě, pokud bude zachována míra času - myslím nějaké prohazování termínů, vyhovění její práci apod. Matka pravděpodobně neodpoví, ale je pak možné to použít na sociálce resp. to přetavit na předběžné opatření pokud matka děti nevydá (což nepředpokládám). Hlavní je si teď udržet nadhled a "pohodu", neeskalovat víc konflikt, odpoutat se od křivd a vztahů minulosti.
Pavel K píše: 22 črc 2021 14:37 deti v pomeru 70:30. Mohu byt tak drsny? A co opet udelat, kdyz s timto nebude souhlasit?
To je její problém, prostě žádné kompenzace, odteď to bude 50:50.
Pavel K píše: 22 črc 2021 14:37 Ano, na socialce mi pani rekla, ze se SP nesouhlasi a nedoporucuje a pred par lety byla zasadne proti. Bylo z jejich slov i videt, ze o vyhradni peci otce snad jeste ani neslysela.
Hele opravdu zapomeň teď na nějakou soudní terminologii a "střídavou péči". Musíš teď víc poslouchat úřady (ospod) a připravovat taktiku dle situace. Prostě teď seš normální táta, kterej se staral a starat se chceš dál, celá situace tě mrzí a hledáš z ní nejlepší cestu ven pro svoje děti. Matku respektuješ a jsi ochotný s ní kdykoliv diskutovat nebo jít do poradny, ale zásadně nesouhlasíš aby se omezil čas s dětmi, což by pro děti bylo nepřirozené jak z důvodu bydliště tak času s tebou. Pokud matka spolupracovat na výchově nechce, tak nabízíš, že budeš mít děti ve vlastní péči a tohle musí znít přesvědčivě (i když pokud matka není závislá na cracku tak je šance 0).
Pavel K píše: 22 črc 2021 14:37 Spis mam problem je motivovat, aby s ni jely, zvalst kdyz jim chci byt oporou a nesvolim, aby jely nasilim nebo s brekem.
Nevím proč bys je měl teď nějak motivovat aby šli k matce. Prostě o ní nemluv, pokud nepotřebuješ vyvracet její lži. Jinak si spolu užívejte čas, který máte. Vysvětluj jim tu rovnost v rodičovství i v lásce k nim. Není nějaký hlavní rodič, oba je máte rádi stejně. Oba se dokážete o ně rovnocenně postarat. Nesmí z tebe mít pocit, že se jí bojíš, oni chtějí být s tím silnějším, kdo si dokáže prosadit své zájmy.
Pavel K píše: 22 črc 2021 14:37 13) Takze pred OSPODem a matkou nemam pouzivat pojem stridava pece ale vyrovnana pece? Mam to tedy zmenit i v tom svem navrhu?
Zapomeň na pojem STŘÍDAVÁ PÉČE, to je jak hadr na býka!!! Jestli se k tomu někdy dopracuješ, tak ok, ale teď to vůbec nepoužívej. Jak jsem psal, teď pošli matce nějakou dohodu, jak si to ty představuješ. Když nebude reagovat tak ji pošleš na sociálku a poprosíš je aby zprostředkovali dohodu nebo abyste šli do poradny.
Simpson123
Stálice fóra

Ten pravnik-kamarad radi fakt spatne, jakakoliv dohoda otce o styku = SP game over = souhlas otce s VP matky hned na zacatku hry. Pak uz jen vsichni donekonecna budou opakovat a hlavne realne rozhodovat tak ze otec s VP matky souhlasil.
A nemysli si ze problemova matka na prascich (matka je nestabilni a jiste hloupa protoze se stehuje k novemu milenci s 2 cizima deckama cca 2-3 mesice co si poprve zasoulozila s o 15 let starsim milencem) bude po podpisu jakekoliv pisemne dohody tuto dohodu seriozne dodrzovat. Takhle zenske nefunguji.
I ta moje majitelka deti neni schopna drzet nejaky pevny system, nedokaze planovat dal nez tyden dopredu, porad neco meni a zkousi, prizpusobuje rozvrzeni pece svym sobeckym potrebam, atd....a uz 3 roky s ni chodim do poradny a porad neco zkousi a vymysli problemy kde nejsou.
Chlap ten uvazuje pragmaticky, primocare a ferove, nejradeji by to domluvil na jeden list papiru za 30 minut v rezimu SP 7/7 a nevidi problem, chlap si porad opakuje co tam chcete resit mesice a roky v poradne, ale matka vymysli problem jakykoliv a kdykoliv a v cemkoliv.....a cas bezi a mesice a roky, deti rostou....
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Pavel K píše: 21 črc 2021 01:31….Čeho bych měl dle Tebe dosáhnout v poradně, když říká, že se se mnou nechce bavit, i když ví, že kvůli dětem musí?

…. mohu udělat to, co doposud dělá pouze a jen ona, že řeknu, kdy si vyzvednu děti a v tu dobu budou nachystané?....
No prave toho bys v poradne mel dosahnout, aby matka byla schopna se s tebou domlouvat, dohody dodrzovat, respektovat roli druheho rodice. To je dlouhodoba vec, to se za nekolik sezeni dosahnout neda. musite chodit pravidelne.

Samozrejme, to nejen ze delat muzes, ale musis. Nejen ze ji reknes kdy si deti vyzvednes, ale I to, kdy si je vyzvedne ona od tebe. A budou to podobne casove intervaly. Kdyz ti je ona v domluvenou dobu vyzvednuti nepreda, udelas to same, nechas je u sebe o to dele o kolik je u sebe nechala ona.

Pobyt syna nemuze zmenit proti vuli otce, ani kdyz ho ma v peci. Ano, otec muze bydliste vratit. O zmene bydliste ditete muze pri rozdilnem nazoru rodicu rozhodnout pouze soud (druha vec je, ze bohuzel pri vp matky ji urcite vstric vyjde)

Se synem je situace komplikovana tou nevlastnosti, jak vis. Ano, jednani ve shode s biootcem by ti pomohlo - nemas sam prava zadna, ale v dobe styku si ho od matky ma pravo prevzit on. Rozjet pripadne soud o SP by s podporou syna mohl take on.
Odpovědět