Jak nepřijít o dítě (děti)?

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Jak nepřijít o dítě (děti)?

Příspěvek od Simpson123 »

Lama to popsala dobre. Dodam jeste obecneji ze dej si pozor na paradox pokrytectvi. V rozhovoru kde budes hnojit na matku blitky ti kdejaky trdlo bude kejvat a litovat te a vyjadrovat ti ucast (to klidne i u OSPOD si to zubata vyslechne a bude uznale pokyvovat) ale je to jen pokrytectvi a fales lidi - pokrytectvi).
Ve skutecnosti si vsichni v takove situaci mysli neco jineho - ten chlap je nouma, backora, blbecek a muze si za to sam, protoze tu svoji manzelku beztak - neimponoval, neudelal ji orgasmus na vyzadanou, nedaval ji dostatek pozornosti, penez, chlastal, nevenoval se ji, bla bla....to uz podle inteligence partnera v diskusi.
A vstupuje do toho i stereotyp, ze prece chlap neplace, chlap si nestezuje, chlap ma byt hrdy a silny, atd... Obecne fnukna zena je lepe prijimana a vice se ji veri - v nasem kulturnim okruhu.
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Tuleni, tohle me ani ve snu nenapadlo. Vis, ex rikala, ze biootec si to po porodu rozmyslel (pritom nemel rocni sestinedeli jak ja :-) ), uvedomil,z e je na dite moc mlady. Jeho nazor proberu, az si s nim pokecma osobne. Proto asi ani moc nejevil zajem o syna a vse ji podepsal a dovolil. No a ja byl nadseny, ze jsme tak jednoduse prisle k synovi, z ejsme samozrejme roli otce s hrdosti prevzal. No a ted cumim jak puk, clovek ji zachrani od samoty, kluka od rozvedene rodiny a odvdeci s emi tak, ze mi rped klukem rekne, ze je jeji a bioootce, at ja uz nic nerikam a nestaram se a ze uz domu nikdy nepojede. Kdyz jsem s eji zeptal, co mam delat s jeho vecma (docela by mi bodlo jej ted na chvili vytesnit, abych se soustredil jen na dceru), tak mi odvetila, ze jsem trapnej. Ted mozna chce tu roli od toho starce, ale deti uz jsou na toto velke, uz presne vi, kdo je jejich otec. Mimochodem, kamarad mi poslal §927 Obcanskeho zakonika, takze bych mel mit urcita vidaci prava i na syna. To bude pani z OSPODu cumet, az ji toto reknu, kdy mi rekne, ze syna uz neuvidim, ze skolu78 a skolku samozrejme zmenit matka muze a udela, stejne tak trvale bydliste a ja s tim neudelam nic, protoze to je v zajmu... matky.
Ty nerozumis tomu, proc se divim a ja zase nerozumim zakernejm lidem. Jsem holt bezelstnej vesnickej balik. le tuto zkusenost detem vstipim, az budou dospele. Rytirsky jsem matku nebranil, coz ji vzdy hodne vadilo,z ejsem nestal za kazdou jeji blbosti, ale vzdy jednal dle svych moralnich hodnot.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Pavel K píše: 04 srp 2021 15:50 Tuleni, tohle me ani ve snu nenapadlo. Vis, ex rikala, ze biootec si to po porodu rozmyslel (pritom nemel rocni sestinedeli jak ja :-) ), uvedomil,z e je na dite moc mlady. Jeho nazor proberu, az si s nim pokecma osobne. Proto asi ani moc nejevil zajem o syna a vse ji podepsal a dovolil. No a ja byl nadseny, ze jsme tak jednoduse prisle k synovi, z ejsme samozrejme roli otce s hrdosti prevzal. No a ted cumim jak puk, clovek ji zachrani od samoty, kluka od rozvedene rodiny a odvdeci s emi tak, ze mi rped klukem rekne, ze je jeji a bioootce, at ja uz nic nerikam a nestaram se a ze uz domu nikdy nepojede. Kdyz jsem s eji zeptal, co mam delat s jeho vecma (docela by mi bodlo jej ted na chvili vytesnit, abych se soustredil jen na dceru), tak mi odvetila, ze jsem trapnej. Ted mozna chce tu roli od toho starce, ale deti uz jsou na toto velke, uz presne vi, kdo je jejich otec. Mimochodem, kamarad mi poslal §927 Obcanskeho zakonika, takze bych mel mit urcita vidaci prava i na syna. To bude pani z OSPODu cumet, az ji toto reknu, kdy mi rekne, ze syna uz neuvidim, ze skolu78 a skolku samozrejme zmenit matka muze a udela, stejne tak trvale bydliste a ja s tim neudelam nic, protoze to je v zajmu... matky.
Ty nerozumis tomu, proc se divim a ja zase nerozumim zakernejm lidem. Jsem holt bezelstnej vesnickej balik. le tuto zkusenost detem vstipim, az budou dospele. Rytirsky jsem matku nebranil, coz ji vzdy hodne vadilo,zejsem nestal za kazdou jeji blbosti, ale vzdy jednal dle svych moralnich hodnot.
Podle mě děláš chybu, když se takle teatralne vzdavas syna. Ano, nás rodičovská práva, máš jen omezený právní nárok na styk. Ale je třeba si uvědomit, že je to sourozenec tvé vlastní dcery a je vysoce pravděpodobné, že sourozence nerozdeli. Je jasné, že aktivně, tvrdě s legislativou za zády můžeš bojovat jen o vyrovnanou peci o dceru. Nicméně to neznamená, že si můžeš dovolit takovéhle (i pro mě trapné ) reakce, ostentativni řešení, kam dát jeho věci. Je to jen další manipulace.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Nedělej si žádné naděje s paragrafem 927 ani jiným. Já měl půl roku vykonatelný rozsudek o střídavce a nikoho nezajímalo, že kluka nevidím. Moji rodiče, u kterých od miminka býval několikrát týdně se chtěli také soudit, ale když náš systém v klidu odřízne otce, nějací prarodiče nebo nebiologický otčím nemají vůbec šanci.

Tvoje jediná šance je imho spolupráce s biootcem a/nebo šikovná (!), ale nedokazatelná manipulace dětí proti matce. Kluk už je dost velký na to, aby jeho názor brali vážně, pokud bude relevantní (máma je furt v práci, jejího milence nemám rád).

A zapomeň na to, že paní z OSPODu bude na něco čumět. Buď bude proti tobě nebo neudělá nic. Já už si otevřeně telefonuju s OSPODem o tom, že matka je hrozná, oni mi řeknou, že má snížené rodičovské kompetence (a opravdu si to myslí), ale mají tisíc důvodů, proč to nedat na papír. Proti tobě má ta paní zásadní výhodu, že si to tam chodí odsedět na 8h a je jí naprosto ukradené, co s tvými dětmi bude.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Taktéž mi mi pobavila formulace, že paní bude cumet. Paní to bude úplně fuk
Je to naprosto marginální problém
Pokud něco vysoudis, tak jedno odpoledne za 14 dní. Což předpokládám, že pokud přestanou hysterické výlevy, co dělat s věcmi, nebude problém s matkou dohodnout dobrovolne. Bude to pro ni bezplatné hlídání.
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Lamo, dekuji za otevirani oci. Sice to tak tady nevypada (mam pocit anonymity, takze rikam vse, co si myslim, jak si myslim a jak mi prijde, ale jinak si silne hlidam okruh lidi, kterejme vse rikam (pratele, rodice).
Tady to rikam proto, abych se dozvedel co nejvice informaci, abych byl co nejvice pripraven (proto logicky - bohzuel ma logika je jina jak logika vetsiny lidi..., musim psat vse, kazdy detail, aby pak prip. rada byla co nejpresnejsi) na boj, ktery deti a me ceka. Deti mi nezavisle rekly, ze kdyz jsou s matkou, tak syn hraje na telefonu a dcera cumi na TV. Pritom ona neni v praci. Kdyz jsou se mnou, tak rpacuji a venuji, takze toto delaji jen vyjimecne, kdyz mam hovory. Venku byvaji, i kdyz pracuji, obcas na ne vykouknu z okna. Uz vim, z ejsme daleko lepsi otec jak ona matka a i to me hodnme zene kupredu.
Mozna to tak vypada, ale ja nechci lidi dojimat, ja chci pro deti udelat to nejlepsi, to, co jim pomuze v jejich zivote a do budoucna - vzdelani, dobra vychova, zrucnost, aktivita a moznost byt v zivote stastne. Sousede jsou mi kamaradi. Reditelka me jen zarazila, jake ma informace, tak jsme se zeptal na jeji nazor, pote, co rekla neutralni, jsem uz dal nevyzvidal. Opravdu nejsme clovek, ktery by chtel soucit ci byl litostivy. Soucit a pomoc potrebuji me deti a pro ne to vse delam. A diky mnohokrat za Vase otevirani mych oci.

Tak ted nastinim blizkou budoucnost a budu velmi vdecny za pomoc. Mam od pravnika uprven svuj navrh dohody, ktery zatim nechci posilat. Matka domluvila schuzku na OSPODu. Zatim slozka vytvorena nebyla, mam na ni trvat nebo se ji branit? OSPODnice matce asi vysvetlila, ze je vhodna rodinna poradna, pritom v sobotu ji zasadne odmitala. Z klidneho jednani a snahy o vstricne jednani matky usuzuji, ze se na necem s OSPODnici domluvily. Dle toho, co mi pred tremi tydny rikala OSPODnice do telefonu a pak uplne necem jinem na sezeni (ze je pro deti v poradku, kdyz se jim zmeni skola, skolka, trvale bydliste, kdyz otec dostane 2/14, i kdyz se chce starat). Ze na syna nemam narok, pritom §927 Obcana, ze on ma narok na me nejak pominula. Z toho vseho + ze ve stejnem malomeste dela novy partner matky zachranare, si rikam, zda tam nekdo neprijel na seleti a neodpichoval se demizonama slivovice.
Kamarad mi poradil, at si sepisi, jak jsem se staral nejen o deti, ale i domacnost a to pred rozchodem a po rozchodu a jake mam vize do budoucna. Abych byl prip. sto obhajit to, ze orpavdu mam zajem se o dceru starat, ze jsem to vzdy delal a zvladnu nejen roili otce ale i matky. Dale ze mam zazemi v blizke rodine, ktera dceru (i syna, ale o tom se budu zminovat jen okrajove, aby nevyznelo, ze jsem se vzdy staral jen o dceru ale oba) zboznuje. Co dal bych mel udelat? Co mohu od (i prip. zmanipulovane) OSPODnice cekat? Chtel bych poslechnout Tvou radu a pouze navrhnout a shodnout se na rodinne poradne a tim schuzku ukoncit. Nebo mam udelat neco jineho? A to jeste rozdelit na to, pokud se spis zalozi a pokud nezalozi, ci zda toto zalozeni mam iniciovat. Nebude zaznamenany nesouhlas se zmenou skolky (prip. trvaleho bydliste) bran jako utok na matku a deti, jako pritezujici okolnost? Prece jen je fyzicky 30 km (= 30 minut) od skolky. Bylo argumentovanoi, ze kdyz bude kalamita, tak se deti nedostanou do skol(k)y? Rekl sjem, ze se da sledovat prepdoved pocasi a mohly by prespat doma, tak to pry v zadnem pripade. Myslim si, ze OSPODNice bude tlacit na to, abychom nejakou dohodu podepsali, ale ja nebudu na miste souhlasit s jinym nez vlastnim navrhem (pokud jej rpedlozi ex, poredlozim svuj, jinak se chlubit nebudu).
Ja ani sve prvni sezeni neoprel o milenciu a zenske rajde, to jsem vubec nerekl, ona sama rekla, z ebydli s novym pritelem a o mne rekla, ze jsem se o deti nikdy nestaral (i kdyz ona mela sluzby, i kdyz priznal vedlejsi vztah), jen jsem rekl, ze tak to nebylo, ze jsem se staral.

Dekuji predem za cenne rady
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Siuxi, to je drsny, to jsi jako nemohl porijet a deti si vzit s sebou? Kluk je silne zaujaty proti matce a jeste vice proti jejimu priteli. Proti matce ale proto, ze uz mu nekupuje vse, jak byl zvykly a nedava mu plnou pozornost proti nemu proto, ze mu vzal tatu, domov, skolu, krouzek, kamarady a dal protivnou dceru, o ktere tvrdi, z eji ma jeho mam radeji jak jeho. Takze vuci nemu ma padne argumenty, vuci matce moc ne. A to ze je casto v praci? On to ani nevi, je z 66 % casu doma se mnou a zbytek dela to, po cem strasne touzi, kdyz je doma - pari na telefonu a na tabletu ma zaraz pusteny YouTube. Myslis si, ze by dali na nazor osmiletehokluka natolik, ze by ho prave na jeho prani (i predsto, ze ma mladsi sestru, ktera je na nem zavisla, ale ona ho pry otravuje - je to konkurence v pozornosti) byt s biootcem, ktereho zatim navstevoval jednou tydne a fakticky s nim nema vztah, ten ma se svou babickou? Pokud ta sance je, promluvim se vsemi. Svym zpusobem by sio zaslouzil vypadnout z toho hnusu, co se na nej za psledni 2 mesice sesypal.
Dekuji, Siuxi, to me nenapadloz, e to je pro OSPODacku Kolbenka, ja jsem zvykly ze sveho okopli, z elide davaji praci i srdce ne jen 8 hodin.

Lamo, dekuji, ja to ex hlavne napsal, abych videl jeji reakci, jestli si stoji za tim, co nam rekla, ze domu uz nepojede. Syn s tim taky pocita, i kdyz ho ta myslenka desi.
Z poslednic komunikace s biootcem mam silny dojem, ze nebude chtit s ex zadny konflikt, uz ji navrhl, at syn bydli u nej, to samzorejme zamitla a jen navrhla, at jezdi casteji (aby uz nemohl domu).
A jak se ho nemam vzdat, kdyz nam jasnbe rekla, ze neni muj, at se o nej nezajimam a nestaram. Syn presne vi, co chce, ale vi to jen, kdyz je se mnou. Kdyz je s biootcem, tak nic neresi, o nicem nevyklada. Tak nevim, zda se mnou nemanipuluje muj syn, nebo mu nedochazi, co bude. Syn mi nekolkrat tvrdil, ze chce byt doma a kdyz nebude doma, chce byt u biootce. Ale jemu zatim nic nerekl. Mam mu zaovlat a rici, zda si se svym biootcem nechce promluvit, zda mu vse nechce rici se svymi pocity a pranimi? Ale stejne neverim, ze kdyz by mu rekl, ze s nim chce bydl;et, ze by to biootec resil vic nez promluvou s ex.
Sice si o ex myslim sve, ale dcera ji miluje, nikdy bych ji ji nechtel vzit, takze budu zadat spolecnou (vyrovnanou) peci. Tam uz by nemel byt problem se zajmem ditete byt se sourozencem?
Naposledy upravil(a) Pavel K dne 04 srp 2021 17:14, celkem upraveno 1 x.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Proč by jsi měl být lepší rodič? Proč tě ta soutěž o lepšího rodiče vůbec napadá?
Proč chceš testovat, jak bude reagovat? Pokud si kontakt se synem přeješ, Proč zbytečně eskalujes konflik tím, že jí tlačil do kouta otázkami, které ji staví do roviny- buď přiznat chybu ( neudela) nebo se zabejcit v původně naslepo výstřelenym nábojem?
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Protoze jsem dusledny, neucim deti lhat, nejsem tak linej, jsem vyrovnanejsi, inteligentnejsi, pratelstejsi, nekonspirativni, nesrovnatelne mene sobecky, jsem obetavy.
Napada me to proto, abych i sam sebe moitivoval tim, ze detem (dceri) bude lepe, kdyz o ni budu bojovat anepodridim se matce. Vis, ja nic z toho nedelam pro sebe, teoreticky muzu slozit ruce do klina apodepsat ji, ze deti nechci videt, ale kdyz vim, ze jim dam vice jak ona, ze se mnou z nich vyrostou lepsi a spokojenejsi lidi, pak je to ta nejvetsi motivace, jakou bych mohl kdy mit.
Vis, ona mi tou argumentaci synem neskutecne ublizuje, takze jsem chtel vedet, jak to doopravdy je. Ano, je to sobecke, ale hodne me to odtrhava soustredeni na dceru. Porad se snazim resit syna, ktery siutuaci snasi 100x hure jak dcera. Dokonce jsme i ex rekl, ze at si necha dceru, kdyz necha doma syna, ze to syn fakt nezvlada a dcera v pohode. Asi Ti to taky prijde ujete, ale tim ukazuji, ze tady nejde vubec o me.
Ona uz zabejcena je, teda byla, nez mi ohlasila, ze pujdeme na OSPOD. Vrta mi hlavou, co me tam ceka a na co se prirpavit, co nezanedbat. To je nejblizsi milnik.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Lama píše: 04 srp 2021 16:07….Podle mě děláš chybu, když se takle teatralne vzdavas syna……...Ale je třeba si uvědomit, že je to sourozenec tvé vlastní dcery…. a je vysoce pravděpodobné, že sourozence nerozdeli….
Presne. Ja bych vyuzil toho, ze syn u me byt chce, tak aby u me i nadale byl stejne jako dcera 1/2 casu. Proste bych ho u sebe nechal, kdyz chce, aktivne ho matce nevozil jak si houkne, co nejdele bych to drzel tak jak to je. OK, kdyz prijde s policii, ta zaprotokoluje ze kluk k matce nechce, ze chce byt s tim panem …
Lama píše: 04 srp 2021 16:17..
Taktéž mi mi pobavila formulace, že paní bude cumet..
Presne. To myslis ze nakracis s paragrafem, a vsichni si sednou na zadek? Pani to temer jiste vi, ze moznost urciteho kontaktu je, temer jiste vi ze skolka nepatri mezi explicine vyjmenovane veci o kterych pri neshode rodicu musi rozhodnout soud … Tohle je presne jednani ktere nefunguje, kricet ja mam prava, takhle je to v zakonech.

Neni lepsi rikat aha, takze vy rikate ze kluk, ackoli me povazuje za otce, uz me vidat nemusi a nebude? Nojo, ale co mam tedy delat, kdyz on ke me jezdit chce a nechce ode me k matce? Aha, a neslo by teda domluvit se s matkou ze nejaky podil casu u me bude? Neslo? Proc? Vzdyt by tak by spokojeny, nemyslite, ze by to mohlo byt v zajmu vsech, aby dite bylo stastne a spokojene? … nez se ohanet zakony a vytvaret spory

Prosimte, je fajn, a dobre, ze se radis jak postupovat. Ale podle toho co se dozvis a co si jak zrovna vylozis, nelitej ode zdi ke zdi. Od uplne rodiny k uplnemu "vytesneni" kluka, od jezdeni napul cesty najednou k tomu ze neprijedu vubec … Vzdycky mej pripraveny plan "co kdyz ….", pred kazdou akci se rozmysli, nasledky zanalyzuj, nechavej si cas na rozmyslenou nez se rozhodnes.

Jako vcera. Proste najednou vmetes matce ze neprijedes (jak to tedy bylo, vozila jen ona, nebo jste uz nejakou dobu jezdili napul?), ze ma ona odvezt (doufam ze jsi ji k tomu nepridal i zminku o judikatech a rozsudkcich). No ze takhle najednou odmitne, bylo hodne pravdepodobne, ne (zvlast jestli jste uz dele praktikovali "napul")? No a kdyz odmitne, jdes se zeptat, co s tim... to uz prece v te chvili musis vedet.
Odpovědět