Jak nepřijít o dítě (děti)?

Odpovědět
Pavel K
Stálice fóra

Re: Jak nepřijít o dítě (děti)?

Příspěvek od Pavel K »

Simpsone, to jsme incioval ja pred vice jak 3mi tydny, protoze jsem chtel podat predbezne opatreni na stehovani dcery. Ale pani na OSPODu rekla, ze chce poznat oba, ja tedy svolil, z emi jde o dohodu, ale necekal jsem, ze ta dohoda ma byt 2/14. Ted uz vim, o co pani jde (i kdyz Vasim radam), mam podezreni, ze je to nejspis "znama znamych", takze bych rad aspon minimalne podporil to, ze mam opravdu obrovsky zajem se o deti (bohuzel omezeno jen na dceru) se starat a to co nejcasteji - 50:50 (nebo idealne tak, jak je tomu doposud, ale to asi uz nebude v zajmu deti/ditete).
Kartac mi nevadi, jak jste si jiste vsimli. :-) Jde mi o vysledek ne o reci, ktere se po ceste k nemu vedou.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Prave proto nepotrebujes mit matku nabuzenou zubatici z OSPOD ktera matce vysvetli ze 5 let decko do SP nedaji a ze je mala a proto patri k matce + ze na nebiokluka nemas zadny prava a proto styk 0/14 je to na co ma matka pravo...
Tohle info matka obdrzi od zubatice na 99,9% + nejsi v takovym stavu abys tam dokazal konstruktivne navrhovat poradnu, prinutit zubatou k protokolaci nezvladnes, asi ani nezalozi spis, neni soud a neni urcen opatrovik soudem.
Bude z toho destruktivni neformalni pokecani kdy na tebe budou stekat 2 nenavistne zeny.
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Takze:
1) Nezakaldat spis,
1a) pokud z nejakych duvodu bude, zaprotokolovat pouze navrh na dlouhodobou navstevu rodinne terapie z duvodu zlepseni komunikace a najiti konsensu na co pro deti nejvyhodnejsi peci.
2) Zbytek navstev odlozit na dobu, kdy k nejake dohode v poradne dospejeme?
3) Pokud se bude probirat prip. dohoda, opet rici, ze to probereme v poradne. Pokud matka vytahne papir s dohodou a) mam jej pouze prevzit, ze prostuduji a probereme v poradne, b) mam vytahnout svuj a predat ten s tim, ze budeme probirat v poradne?
4) Pokud se bude probirat neco jineho (doporuceni OSPODnice, nepisemne navrhy matky), ci prip. prat spinave pradlo (jak jsem se nestaral, jak ockuju deti - oboje strucne odmitnu, ze s tim nesouhlasim, bez jakekoliv narazky, ze to delala ci dela ona), mam rici, ze to je spise na rodinnou poradnu a budeme to resit nejprve tam?

Napada nekoho jeste jiny bod a prip. reakce na nej?
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Imho OSPOD spis nezalozi, teoreticky by aktivni pracovnice mohla zalozit spis i bez rohodnuti soudu o opatrovnikovi, protoze je dite ohrozene, ale to zjevne neni.
I kdyz se v tom placas az po krk tak pro vsechny nezaujate je to jen tuctovy problem jak se dohodnout na peci, nebyly zadne navrhy na soud, OSPOD nema co resit.
Podle me si tam jen skodlive (pro otce) neformalne pokecate ve smyslu jak to vidi maminka a ze dite patri k matce + OSPOD matku neformalne podpori, zubata vas odkaze ze mate jit na soud, imho zadny zapis nebude a max kdyz budes opakovane navrhovat poradnu tak te pracovnice snad podpori...ale bude to na 99% o tom ze te budou dve agresivni zeny klovat abys prestal delat problemy a dohodl s na VP matky....to tam bude nejvic casu - tlak na otce ze pro deti je nejleosi aby byly u matky....
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Diky. S takovym tlakem tedy pocitam a na nej je nejjednodnodussi jednoslovna odpoved - nesouhlasim. Samozrejme na prip. podpis si vyzadam prostudovani doma.
Priznam se, ze kdyz jsem chtel po prvnim jednani telefonicky zapis, rekla, ze nema spis, tudiz zapis nebude. Rekl sjme ji, ze tedy vznik zapisu podporim, coz ted vim, ze delat nemam. Ale mozna kvuli matce (a pokud se nepletu, tak jeji tlacence) by zalozit mohla, pak si budu stat jen za dlouhodobou rodinnou terapii. Bylo z pani citit pri telefonatu po prvni schuzce, ze ji silne obtezuji. Zvlastni je, ze dnes mi telefony nezvedala.

Myslis, ze se je ci neni vhodne ji zitra zavolat s tim, z emam velky zajem se podilet na peci dcery a to i v pracovnich dnech, co tmu brani? Rekl bych to jen proto, abych ji ukazal, ze k tomu mam opravdu vuli a je to me prani prave kvuli dceri a ne nejake mste ci penezum. Uprimne? Ani bych aliky nechtel, pokud bych ji mel ve VP.

Jeste jsem mel driv dotaz, kdyz uz bude terapie, mam schvalne oddalovat jednotliva sezeni (treba po 14ti dnech) s tim, ze nedovolim zmenu skolky a behem te doby s ebudu radne o dceru starat s tim, ze se pokusim udrzet si ji minimalne 50:50 a idealne k tomu obcas priberu syna?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Pavel K píše: 05 srp 2021 16:44... jednoslovna odpoved - nesouhlasim. ...

..Myslis, ze se je ci neni vhodne ji zitra zavolat s tim, z emam velky zajem se podilet na peci dcery a to i v pracovnich dnech, co tmu brani? ....

... s tim, ze nedovolim zmenu skolky a behem te doby s ebudu radne o dceru starat s tim, ...
Ne, spatna odpoved. Spravne je to "nemyslim, ze by si to tak deti praly, a ze by to bylo v jejich zajmu"

Ne, ne a ne. Proc bys ji volal a ptal se co tomu brani? Pokud na to nakrasne prijde rec pri sezeni (ktere max zkratis, poradna, poradna, poradna ... tohle resit nebudeme, malichernost, poradna), proste to reknes - budu se strarat v podobnem rozsahu, jako matka, jako dosud (konec, hotovo, tecka), zadne ptani, jestli muzes, nebo ne ...

Ale to nemuzes - nedovolit zmenu skolky. Skolka (na rozdil od skoly) nepatri mezi veci jasne vyjmenovane jako ty, na kterych se rodice musi shodnout, jinak rozhodne soud. Dite klidne a bez pro nej vyraznych problemu muze mit skolky 2. Takze si jen pohlidas, ze do dosavadni skolky nastoupi take (aby ji matka jednostranne nezrusila). Muzes nepripustit pouze zmenu trvaleho bydliste dcery. Nemyslim si ze bys mel poradnu vyrazne protahovat. Tvym cilem by fakt melo byt domluvit se, oba musite prijimat kompromisy, a naucit se komunikovat. Ty predevsim respektovat partnera matky, matka predevsim respektovat tvoji roli otce. Frekvence klidne na pocatku 2x tydne, pak 1x by podle me mohla byt akorat - ale to uvidite.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Není školka mateřská škola? Nebude už holka předškolák a tedy součástí povinné školní dochazky?
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Tuleni, Ty jsi borec, skvela odpoved, moc dekuji.

Jak jsem psal, jen abych nebyl ted zaskatulkovan jakopotizista - chce deti jen kvuli penezum nebo aby uskodil mame, ale spravne zarazen, chce deti, protoze se chce radne starat a vychovavat je. To mi proadil muj nejlepsi kamarad, ale Vy jste zkusenejsi, nebudu tedy volat a pockam na osobni setkani.

Aha, ja myslel ze mohu zamezit zmene skolky, jeste overim u pravnika, nebo Ty jim jsi, abych nedegradoval zbytecne Tve znalosti? V nasi skolce mam zajisteno, ze mi daji pri pokusu o odhlaseni vedet.

Aha, ja myslel, ze jsi vzdy doporucovaloddalovat, zvlast, kdyz s emi podari udrzet 50:50. Zatim vubec nepredpokladam, ze se dohodneme prave na suporadani 50:50. Jak dlouho to mame zkouset, kdy uz oba usoudime, ze se na tom neshodneme a je lepsi soud? Kolik tydnu ci mesicu pri Tebou udavane frekvenci je normalni poradnu navstevovat, a kdy uz to nic neprinese? Nebo to sam rekne terapeut?
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Lamo, jelikoz se dcera narodila koncem srpna, tak je teoreticky predskolak. Do skolky uz 2 roky chodila. Co to meni?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Lama píše: 05 srp 2021 17:56 Není školka mateřská škola? Nebude už holka předškolák a tedy součástí povinné školní dochazky?
Uprimne nevim, neznam jediny skolkovy judikat. Ale nemyslim ze by uspel s tim ze dite skolka aktivne odmitne po jeho nesouhlasu prijmout (reditele skol uz skoro vsichni vedi, ze nesmi), musel by podavat spravni zalobu, rozjizdet souzeni, kde vysledek v takhle komplikovanem pripade (ackoli deti /zatim/ chteji, existuje polorodny sourozenec, a je jasne v jejich zajmu je prilis nedelit) se da predpokladat spis nedobry. Proto vidim jako mensi zlo mit skolky 2. Kdyz si pohlida trvale bydliste, o nastupu do skoly by musel rozhodnout soud, kdyz to nestihne, bude platit skola spadova dle bydliste.
Zkusit obeslat skolky v okoli jejiho bydliste se svym vyslovnym nesouhlasem a mirnym pravnim bububu, ze prijmout nesmi, ale zkusit muze. Za ten pokus nic neda.
Vic napr. zde:
https://www.epravo.cz/top/clanky/neshod ... 11108.html

Oddalovat ano. Ale jen kdyz se ti dari udrzovat vyrovnanou peci. A oddalovat uredni jednani, soudy. Mezitim samozrejme se snazit domlouvat dohodu, obrusovat hrany... Muze to byt jak tanec mezi sklenickami, nenasrat matku necim aby rekla ze do poradny uz nejde a naopak ona okamzite bezela na ospod a rozjizdela soudy, a jednat, vyjednavat, drzet peci ... Kdyz uz tam matka pobezi, snazit se to opet oddalit a zpomalit (pockejte, ted chodime do poradny, uvidime, uvidime, dejme jeste sanci mediaci...)
Odpovědět