Jak nepřijít o dítě (děti)?

Odpovědět
Lama
Stálice fóra

Re: Jak nepřijít o dítě (děti)?

Příspěvek od Lama »

Simpson123 píše: 02 srp 2021 10:57 Presne jak pise Tulen, neni navrh na soudu a neni urcen soudem opatrovnik decka - proto na OSPOD urcite nechodit nikam nic resit, stejne bude jen utvrzovat matku ze je matka a dite patri k matce a oltec ma platit aliky a delat stykace 2-3/14.

Nejdulezitejsi je nyni nabizet matce poradnu.
Neposilat pismene navrhy a zduvodneni - to si nechej na poradnu.

Do poradny a na mediaci Vas stejne pozdeji posle soudkyne, vysvetli matce ze do poradny stejne bude muset chodit z narizeni soudu, klidne ji informuj ze soud naridi mediaci a tu bude platit 2000/hodinu, tak at nedela problemy a jde do bezplatne rodinne poradny.
Naše matka přinesla papír od psychiatra, že poradnu nedoporučuje, protože jednání s otcem dekompenzuje matce její depresivní stavy. :geek:
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Opet dekuji Telenovi, Simpsnoci i Lame.

Na zuby se deti neptam, ale treba na to, jake chce tricko nebo dam vyber jidla k veceri. :-) No a od zacatku jsem konzistentne tvrdil, z edetem by se situace mela ulehcovat tim, ze pokud oba rodice mohou, mohou si deti vybrat kde a s kym budou. A to jsem tvrdil, i kdyz me ex presvedcovala, ze v novem bydliste se maji skvele, dobre to tam zvladajia po domove nezastesknou. Dokonce po mem navratui z blazince syn chtel jet za jeho dcerou a ja volal ex a prijela si pro nej. Ale pak se kupodivu syn zabejcil a jakmile ex prestala jezdit na navstevy, uz chtela jezdit i dcera za ni.
Kazdopadne sobota byla docela zlomova. V poledne ex volala a chtela mluvit se synem, ten byl na ni drzy a tak jsme do toho vstoupil s nejakym vysvetlenim. Rekl jsme ji, ze syn nenavidi jeho a tvrdi,z enenavidi i ji (svou mamu), potom on chtel neco od mamy koupit a kdyz odmitla, argumentoval, proc si kupovala auto, kdyz ma auto ode me. Na to konto rekla, ze kdyz bude (a on fakt bude) mluvit jako ja, je u me naposledy. Pak jsem vzal deti na detsky den do vedlejsi dediny, kde si to radne uzily. A kdyz si pro ne v 18:30 prijela, tak syn zacal plakat, ze chce zustat doma, ex kdyz sla za nim, tak jsem ji branil, aby na nej sahala, aby to vyresial ustne, protoze on pred ni i utikal, jenze v tom mi zase branila moje mama (kterou pri diskuzi pred tim ex poslala do zadni casti tela) s jeji kamaradkou. Takze plac na celou dedinu (bohuzel i muj - prisel jsem o syna!), ex jej dovedla do auta a odjel. Ja mam z toho akorat dojem,z e jsme ho zklamal, protoze jsme jej nepodrzel v jeho odhodlani. Ted je u biootce na 14 dni, zatim pry o nicem nemluvil a je tam v pohode, coz se nedivim, musi byt hodne nervove vypjaty.
Takze jsem pak uz jen kontaktoval ex, co udelame se synovymi vecmi doma, chci ji ukazat odhodlani,z e uz mi s nim nebude ublizovat a jsme smireny, ze sem nebude jezdit. On jim to pak da pekne sezrat, jen nevim, jak dlouho mu to vydrzi. Obavam se ale, ze biootec nebude mit koule, prozradil mi, ze v sobotu se zeni, takze dalsi duvod, proc se od reseni stahne. Takze neverim, ze da uz i jjen protest vuci zmene bydliste a skoly.
Dnes proslo predavani dcery v pohode, ona chce byt s obema rodici, je to na ni videt. Rekla mi, ze zitra si dame sraz na pul cesty, aby nemusela ji vezt az domu, odmitl jsem. Mamcina kamaradka ji jasne rekla, ze ona rozvratila rodinu, deti odtahla, tak ona ma nejvic trpet a nejvic se snazit. Navic ma ted tendence mi dceru nechavat jen ciste na jeji 12ti hodinove sluzby. Ale rano jsme ji zakazal si dceru vyzvednout v 6:30, z eji necha spat a vyzvedne nejdriv v 9, vyzvedla v 15:00. Verim, z esi ji bude chtit vyzvednout hned pozitri po denni smene a popozitri zase pred nocni vratit. Udajne uz nepotrebuje pred nocni ani po nocni spat, coz vzdy delala. Pravda bude ta, ze asi zase spi v praci a malopu soupne na hlidani jejimu (uz ani nevim, jak ho pojmenovat). Kdyz jsme ex rekl ze jakmile bude o dovolene mit 14 dni deti, pak budu mit 14 dni dceru, vysmala se mi. Ale jsem uz plne odhodlany. Syn neda, ze nemuze byt doma a dcera ano, snad jim kvuli tomu nezapali barak. Mimochodem, naposledy synovi pritel ex vyhrozoval, ze jej jednou zmlati, protoze nedal jeho dceri barvu na vlasy ve spreji - nepoprosila, rozkazala. Moc jsme mu neveril, overil jsem u ex, ktera to mela slyset a dle jeji reakce (typicke, kdyz lze), je jasne, ze syn mluvil pravdu. No a jelikoz chce dat jeji chlap do tlamy i mne, tak je jasne, ze bude docela vzteklej.

Ma psycholozka je zena kolem 60tky, dela i rodinnou a detskou terapii, byva prirazena i soudem, je fakt dobra. Vlastne u nas asi moc jinych dostupnych nebude. Tak sjme si aspon sjednal schuzku u ni sam, abych probral situaci se synem (hlavne jeho vystup, kdyz mel odjet a me, ne moc vhodne, chovani). Navrhl jsme ex i jinou rodinnou poradnu, tvrdi, ze se se mnou nema o cem radit, ze to bude jak doposud (ne 1/3 deti s ni a 2/3 doma, ale ze bude nadale diktovat). Akorat uz vystrkuji ruzky, pohrozila soudem, rekl jsem, ze samozrejme pujdu a kdyz pakj jeste jednou soud zminila ma mama, udajne se uz pry zarazila (ja nevim, nedokazi se na ni podivat). Ale myslim si, ze k soudu pujde. Takze rada, ze mou poradnu by mela zdarma a jinou platit, pri jeji lasce k penezum a od rijna razantnimu snizeni platu kvuli zmene zamestnani, by snad zafungovalo.

Na OSPOD jsme to pred 3mi tydny hlasil ja, protoz ejsm echtel jeho prostrednictvim dat predbezko. Dnes se mela ta pani z OSPODu domlouvat s ex na moznem terminu dalsi navstevy, nevim, zda vubec probehne (dle Vasich rad snad ne, ale pokud ano, budu tam zadat zalozeni spisu, protokolovani a sam zadat rodinnou poradnu). Date mi nekdo radu, kde tady konkretne naberu znalosti pro jednani s OSPODem?

Ten navrh je upraveny predchozi, zatim jsem ani jeden nikomu neposlal. Chtel jsem s nim vyrukovat na OSPODu, ale pokud nebude, zatim zustane v supliku do doby, dokud si dokazi prosazovat svou. Mam ale mirne dojem, ze muj odpor rozhodne necekala, takze dnesek mi prosel, uvidim, co dal. Matka dala ustni navrh. VP, jednou za 2 tydny vikend. A ze si mohu v tydnu obcas pro deti prijet a pak je vratit. U syna to nehrozi, protoze ten se bude celou dobu, co bude u nich, ucit, strasne s eu toho vzetaka a trva mu to. A treti trida zase bude horsi jak druha. No a jsem zvedavej, kdo z nich mu vysvetli matematiku - predevsim triky v ni.

Reditel nasi skolky asi neni zbehly v zakonech, tak rikal, ze odhlasi,z e to musi resit nekdo jiny. Ale reditelka nove skolky neprihlasi. Paradox byl, ze jsem rikal, co tvrdila ex na OSPODu, ze sousedka (dedina s cca 60ti cisly vedle mesta se 7 tis obyvateli) je reditelka (ci zastupkyne) ji prislibila zapis do skolky, rekla, ze tam rozhodne ani ona ani jedna z jejich 8mi zastupkyn (ma pod sebou 8 skolek) nebydli, ale presne mi rekla prijemni chlapa, ke kteremu se ex nastehovala. Kdyz jsme se zeptal na jeji nazor, pry je neutralni a ucila jeho deti a hned dodala, ze mou dceru samozrejme nezapise. Ve stredu vyridim dceri obcanku, zitra overim na CzechPointu jeji trvale bydliste. Mamka ji bohuzel rekla, ze malou nevezmou do skolky, kdyz nema v miste trvale bydliste, takze na tom jiste bude pracovat. Kdyz jej zmeni, zmenim zpet, s cimz nebude rozhodne pocitat, ale i tak jej jednou tydne zkontroluji. Detskou doktorku necha, tu ma relativne blizko a navic se tezko shaneji. Syna ve skole musi poresit biootec. A syn u nej mlci a na nic si nestezuje. Bohuzel pro nej uz nemohu nic udelat, on musi svemu biootci rici, co jak chce a citi, ja to za nej delat nemohu).

S temi zly a naschvaly je problem ten, ze ex je presvedcena, ze zla a naschvaly delam 100x denne, ze to kvuli mne ji, ho a jeho dceru malej nenavidi (pritom je to kvuli zarlivosti, vzdy byl cislo jedna a ted uz je trojka), z ekvuli mne nechce odjizdet z domu, z ekvuli mne ma stejny kecy jak ja (ano, vychovaval jsem jej pres 7 let), ze kvuli mne srazila autem srnku, stve ji, ze nechci jezdit na pul cesty, z ejsme se vratil z blazince, ze ji odporuji s dcerou a nechci ji podepsat 2/14, z ekvuli mne si deti jeste nezvykly. Ze kvuli mne rady chodi na fotbal (to priznavam, ze tam vinu i mam) a dal chodit chteji. Ze kvuli mne musel opustit domov a udelat deti nestastne. Proste ona je svata a ja ten nejhorsi. A kazdy den jsem jeste horsi a horsi. Je nemozne ji s timto pristupem nedelat zlo, kdyz kvuli mne i prsi, kdyz je na vylete.

Lamo, mozna to tak dopadne i u nas, protoze kvuli mne ex bere antidepresiva a ja ji nehorazne komplikuji zivot. Takze jakykoliv kontakt s emnou zhorsuje jeji dusevni stav. Ona vubec nedavala sezeni u psycholozky. Tvrdila ji, ze je prece normalni lhat a jako priklad dala, ze kdyz kopne rohlik pod kreslo a nekdo se na ni obori, z eto udelala, tak rekne ze ne a to je ta spravna lez. Vsem Vam priznavam, ze jsem si uvedomil, jakej jsem byl tech 7,5 roku debil, ze jsem si takoveho cloveka hral na prsou a lil do nej statisice. Ale ona fakt takova nebyla, se mnou ji temer nic nechybelo. Kamaradi z dediny ale rikaji, ze naznaky vzdy mela, ale toto je sila. Budu bojovat, chci bojovat, nechci, aby z dcery vychovala sebe samu a jeste do toho prispel ten jeji vzteklej lhar, co neumi dodrzet ani sve slovo.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Hele, ty si to asi nepřipouštíš, ale ty opravdu děláš zlo. Možná se není čemu divit, ale je to tak. A škodí to tobě, škodí to dětem. Nekecej, že větu s tím autem si to dítě vymyslelo. Že dítě bez informace od rodiče řeší, jestli mámě kupoval auto táta nebo jak to s ním je. Kontaktuješ a řešíš něco s milencem ( naprosto zbytečné, eskaluje to jen konflikt). Chováš se jak drbna a ptáš se nějaký tety na názor na milence. Ty si to samo všechno racionalizuješ a zdůvodnuješ. Ale zkus tím spychologem víc pracovat na tom, aby jsi dokázal potlačit emoce a chovat se víc racionálně a dělat jen to, co je potřeba. Děláš spoustu zbytečných konfliktních akci.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Pavel K píše: 02 srp 2021 18:58...
Reditel nasi skolky asi neni zbehly v zakonech, tak rikal, ze odhlasi...
Proc by mel dceru odhlasovat? Vzdyt TY chces, aby dal do te skolky v case co bude u tebe chodila, nebo ne? Jakepak odhlaseni, ty si prece zadne odhlaseni neprejes …. Tak se proste domluvis, ze bude pripadne chodit jen (tak a tak), idealne tyden/tyden. Dite bez problemu muze mit skolky 2. Dve skoly jsou naopak velice obtizne, pro vsechny, a to i kdyz se na tom rodice shodnou.

Jinak ale jak pise lama, a jak Ti psal hned na zacatku simpson. Nemas osobne vyreseny rozchod, ano, mnoho konfliktu a neshod vytvaris ty, svoji nenavisti k novemu partnerovi matky. Tohle ti bude hodne prekazet v usili o SP. Nedokazes (zatim) priznat matce pravo na rozchod, na vlastni zivot, ve svem rodinnem problemu se topis a sahodlouze o nem vsem okolo vypravis a rozebiras to, topis se v malichernostech. Tohle hodne u psycholozky probirej. Je to faze obvykla, normalni, pochopitelna. Ale v zajmu vsech je dulezite se pres ni prehoupnout.

Kdyz ted jasne ukazes matce (a hlavne vsem okolo) ze jsi stale rodic, ze to hlavni jsou pro deti a cas s detmi, ze nedelas matce naschvaly a nehrotis konflikty - muze se stat ze to matka z prekvapeni vzda a necha deti tu pulku casu u tebe. Ale taky se muze stat, ze konflikt vyeskaluje ona, ze ti deti bude odmitat predat uplne, ze zacne pouzivat jako zbran tvuj pobyt v lecebne…

Mimochodem - deti na fotbal, a ucit je ho mit radi … Nebylo by jim fakt mozna lip u matky? (odlehcovaci zert, kdyby nekdo nepochopil .. ale na kazdem sprochu.. :-) )
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Dekuji, Lamo, urcite to rad s psycholozkou proberu a budu rad za dalsi podnety, ktere bych mel s ni resit.
Dite vi, ze mama dve auta, kupoval sjme obe za jeho zivota a vzdy s duvodem, ktery vi (prvni prostorne kvuli narozeni dcery, druhe pred dvema lety kvuli nastupu mamy do prace. No a mama mu sdelila, ze si kupuje dalsi auto.
Milence uz nekontaktuji, bohate mi stacil druhy rozhovor, abych si na nej udelal nazor, ze je to nervak. Reditelka me prekvapila, kdyz vedela, ke komu se partnerka nastehovala, tak s povedomim jeho vzteklosti jsem se zeptal.
Kazdopadne mi bylo receno, ze obecne s lidmi ted manipuluji, takze i na tom budu pracovat, nechci to delat. Musim se odpoutat od emoci syna, ktere jsou velmi silne a me neskutecne ovlivnuji.
Dekuji za rady.
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Tuleni,

dle jeho slov odhlasi proto, ze je o to matka pozada a on se proste nevyzna v pravu. Ja mu to rozhodne nezazlivam. S dvouma skolkama neustale (i na OSPODu) matka argumentuje a kdyz jsem ji to v sobotu pripomnel, tak s nimi nesouhlasi.
Matce jsem rozchod priznal, porpavde jsem jejimu aprtnerovi rekl, ze je nasim spolecnym cilem, aby byl s ex co nejvic casu bez deti. A k tomu mama padny duvod v tom, ze neni dobrou matkou - lze, je naprosto nedusledna, naladova, roztekana, ulehcuje si spoustu cinnosti a nema vubec zkusenosti s praci v klasickem rezimu. Navic to vypada, ze jeho dcera ted snimi bude casteji a syn na ni pekelne zarli, takze tam budou rozbroje. Ja detem vstepuju moralni hodntoy, jsem dusledny, ale zaroven se k nim chovam jak ke kamaradum. No a u jejiho partnera jsme presvedcen (nemam to ale podlozeno nez temi drby od syna), ze se ani dceri moc nevenuje a ta je silene rozmazlena a tez nerespektuje zadna pravidla (treba i pres zakaz ji v posteli). Navic v jeho necelych 50ti letech bude mit spis sklony k ulehcovani si zivota, ne k dusledne vychove dalsich dvou deti. Takze antipatie k nemu prameni z toho, ze prokazataelne lze, nedrzi sve slovo a nadale z nejakych nepodlozenych obav, jak by prispel k vychove mych deti. Kazdopadne dekuji za dalsi tip, co probrat s psycholozkou.
Matka se nevzda, je vlastne z dosavadniho prubehu zivota zvykla vse ridit a diktovat a zastava pevny nazor, ze deti jsou majitelem matky a otec, ktery s ni nezije, ma platit alimenty a nezasahovat do vychovy. Navic partner, klidne i po jednom dni (tam asi staci sex) je najednou plne duveryhodny, naprosto skvely clovek, ktery je daleko vic jak dlouholeti pratele. Takze ona mu zaslepene bezmezne veri, ja si s duverou rozhodne pockam. Detem se ted poctive venuji a ji to silne vadi, neustale mi predhazuje, ze ze sebe delam otce roku, ze takovy rozhodne nejsem. Jenze ja citim silnou zodpovednost za jejich budoucnost. Muj pokus o sebevrazdu samozrejme pouzije, vsude o tom rika, ze nemuzu byt v tomto v poradku.
Ten odlehcujici vtip jsem nepochopil. :-( Ucim je ho mit rady tim, ze si s nimi kopu, hraji fotbal i s ostatnimi kamarady, ucim techniku. A kdyz jsou na trenincich, jsou se svymi spoluzaky a kamarady, to je k nemu tez pouta. Syn dela obrovske pokroky, dokonce mu i nadany spoluzak rekl, ze uz je skoro lepsi jak on. I trener jej nekolikrat vyzdvihnul a to jej dale motivuje.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Pavel K píše: 03 srp 2021 09:52….No a mama mu sdelila, ze si kupuje dalsi auto....
… dle jeho slov odhlasi proto, ze je o to matka pozada ...
A jak je to tedy s temi 2-mi auty? Ma jedno ona, druhe ty? Nebo ty obe (protoze jsou tvoje) a ona cim jezdit nema, proto si musi koupit auto?
Kazdopadne - chtit syn aby mu ex neco koupila, a rozcilovat se ze mu nekoupi xx, hlavne ze sobe koupi auto, jednu vychovnou za drzost ode me hned dostane. Predpokladam, ze to nebylo neco jako boty co potrebuje na telocvik ….
V tomhle veku ty slovni obraty proste sam od sebe nema, to u tebe, nebo tve mamy urcite slysel (hlavne ze si nadhera koupi auto...…)

Ale je to malichernost, vubec to pitvat a resit. Pisu to jen aby sis uvedomil - PROC? pises cizim lidem takove podrobnosti a nedulezite veci….

No a pokracoval si v rozhovoru ze ty si ale samozrejme prejes aby chodila do skolky dal, takze TY ho o odhlaseni nezadas, ze si TY jako rodic neprejes aby dite odhlasoval? Ze v dochazce normalne pokracuje? Neohanet se zakonem sem a tam, proste vysvetlit ok, matka chce odhlasit, ja ne … oba jsme rodice. Dite chodi dal, jen budeme muset nalezt vhodny casovy rezim, pracujeme na tom.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

To co tady blije Pavel K to vsude (na OSPOD, na soudu, v poradne) bude otce diskvalifikovat z i male sance na SP. Strika z toho nenavist k matce, nenavist k novemu milenci matky a bohuzel i manipulace decek (nevlastni syn) proti matce ze strany (nebio)otce.
V tomto stavu nezvladnuti rozchodu s tou rajdou absolutne nema cenu jit se zdiskreditovat na OSPOD a praskat tyhle hnojomety na matku na OSPODu.....
K psychologovi bude muset chodit sam otec.
Pak az nyni nezvladnute emoce z rozchodu sam trochu ovladnes, az pak ma smysl poradna.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Pavel K píše: 03 srp 2021 09:52 Dekuji, Lamo, urcite to rad s psycholozkou proberu a budu rad za dalsi podnety, ktere bych mel s ni resit.
Dite vi, ze mama dve auta, kupoval sjme obe za jeho zivota a vzdy s duvodem, ktery vi (prvni prostorne kvuli narozeni dcery, druhe pred dvema lety kvuli nastupu mamy do prace. No a mama mu sdelila, ze si kupuje dalsi auto.
Milence uz nekontaktuji, bohate mi stacil druhy rozhovor, abych si na nej udelal nazor, ze je to nervak. Reditelka me prekvapila, kdyz vedela, ke komu se partnerka nastehovala, tak s povedomim jeho vzteklosti jsem se zeptal.
Kazdopadne mi bylo receno, ze obecne s lidmi ted manipuluji, takze i na tom budu pracovat, nechci to delat. Musim se odpoutat od emoci syna, ktere jsou velmi silne a me neskutecne ovlivnuji.
Dekuji za rady.
Takže ty jsi se s dítětem o autu od vašeho rozchodu vůbec nebavi?
Pavel K
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel K »

Lamo, bavil jsem se, kdyz mi syn rekl, z ebude kupovat auto, divil jsem se, protoze ma jedno me k dispozici a uz jsme ji o tom, 2x od rozchodu ujistoval, ze to tak bude naporad. Takze jsem urcite rekl synovi poznamku, ze se divim, ze jsem ji auto prece nechal.

SImpsone, ano, tady bliju veskere sve pocity, ktere ale na uradech filtruji, to spise nasloucham. Nedokazu je ale vzdy filtrovat, kdyz nahodou mluvim s ex a ta me obvinuje z naprosto nepravdiovych veci. Tam se jeste musim naucit na to vubec nereagovat misto obhajovani se. Kdyz jsem byl na OSPODu, tak jsme proti matce rekl jen dotaz, jak to ma namyslene s praci od 1. zari. Jinak jsem mluvil ciste jen o detech a jejich zajmech. Bohuzel jsm es esoustredil predevsim na syna a proto to pani po zmince, z enejsem biootec vse smetla s tim, ze dcera ma pravo na sourozence, takze dostanu 2/14. V tuhle chvili hledam, co ten zajem je, zda to musi byt kazdy den, nebo staci pulka tyden (predevsim o vikendu), apod. No a to bliti a nenavist tak vypada na prvni dojem, ale ja jsem fakt pravdive pospal ex, jak mi otevreli oci mi pribuzni a spolecni kamaradi. Vzdy jsem ji hodne omlouval. U jejiho pritele mam jen kratkou zkusenost a pak dohady, tamk nenavist plyne z toho, ze mi zprostredkovane vzal deti a je tam velka obava o jejich vychovu, proto chci aspon dceru do PS, abych na jeji vychovu mel vetsi vliv.
Manipulace s nevlastnim synem probihala tak, ze jsem mu rekl pravdu a taky ho ucim nelhat. No a sam si vsima a me upozornuje na lhani mamy. Ona mu jeden tyden rekne, z enevi, zda mu zmeni skolu, druhy tyden, ze mu ji zmeni a treti, ze zase nevi. Pritom vsem oistatnim konzistentne rika, ze ji zmeni. Ona detem doted nic nerekla a nechce se s nimi o nicem bavit. On s ni citi ohromnou nejistotu a navic byl; vzdy cislo jedna, ona mu vzdy kdykoliv cokoliv koupila, ac jsem byl vzdy proti, ze od toho je bud nahla potreba nebo narozeniny ci Vanoce. Ted uz mu nekupuje a kupuje jeho dceri a on to hodne nelibe zvlada. Na me zadne nakupy ani nezkousi, vi, ze do prosince ma utrum, ze takove veci nedelam a delat nikdy nebudu.
K psycholozce jste mi tu dali 3 podnety: 1) odstraneni emoci pri komunikaci s ex, ale asi obecne se vsemi 2) ma nenavist a obavy k jejimu soucasnemu partnerovi 3) obavy z vychovy deti. Jdu v pondeli, tak treba me jeste na nejaky bod upozornite.

Tuleni, kdyz jsme byl v blazinci, volal jsme ji, ze ji jedno auto necham. To same jsem tvrdil koncem cervna a to same minuly tyden. Ja sve slovo neporusuji, mozna bych o poruseni uvazoval, kdyz by mi uz nikdy nechtela dovezt ci priblizit dite, ale tak to zatim nevypada a do ni ani nerekl. Mimochodem, mohu opdmitat jezdit pro deti na pul cesty a argumentovat tim, ze ona odjela z domu, takze by mela taky nest vice nasledku, ona ma ted vice casu? Spis to delam proto, aby videla, ze ji nebudu nesutale ustupovat a vyhovovat, ze hodlam bojovat. Nebo ji mam spis ukonejsit ustupkama a pak prekvapit bojem o dite? Jka jsem zminil Simpsonovi, ona si takhle deti naucila, z ejim neustale neco kupuje, teda ted to dle slov syna (ktere s emi nezdaji zrovna duveryhodne kvulu osobni zaujatosti) prersmerovala na jeho dceru. Jedna se o hoverboard, ktery si rozbil a ktery je s kolem a kopackama veci, ktere opravdu casto vyuziva. Co se tyce dulezitych a nedulezitych veci, s tim mam problem cely zivot, rikal mi to vedouci jak u bakalarky, tak diplomky a nadale to mam i v praci. Tady v tom jsem silne neuvedomelej. Ja s reditelem komunikoval pouze mailem. Jak si s nim ex sjedna schuzku, zavolam mu ci se s nim sejdu- dekuji za upozorneni.
Odpovědět