Střídavá péče a brněnské soudy

Odpovědět
zoufalý otec
Nováček fóra

Střídavá péče a brněnské soudy

Příspěvek od zoufalý otec »

Dobrý den, jsem tady nový, omlouvám se předem kdybych moji otázku nevložil na správné místo. Po 18 letech mně čeká rozvod, manželka mi včera oznámila že za 3 týdny máme soudní stání o úpravě rodičovské odpovědnosti. Mám 3 nezletilé dcery, o které jsem se myslím vzorně staral a které jsou to nejhezčí a nejdůležitější v mém životě. Dvojčatům bude za pul roku 18 let, máme ale také dceru které teprve bude 9. Doma jsem vždy dělal dětem svačiny do školy, vařím, peru, žehlím, nakupuji, máme navzájem silný citový vztah. Usiloval jsem tedy o střídavou péči, za mými zády ale manželka teď žádala o svěření do její péče. Velké dcery jsou nad věci, minimálně za půl roku si už můžou vybrat kde by chtěly bydlet, u malé je to horší a bolí to. Neumím si představit že budeme od sebe oddělení a že budu víkendový táta - tedy ani prozatím netuším co manželka konkrétně žádá. Advokátku budu mluvit až příští týden, takže jsem teď zoufalý. Věc bude projednávat v Brně JUDr. Kateřina Navrátilová. Má někdo z Vás zkušenost jak brněnské soudy se dívají na střídavou péči? Za veškeré reakce Vám předem děkuji.
tulen2
Stálice fóra

Re: Střídavá péče a brněnské soudy

Příspěvek od tulen2 »

Neni az tak dulezite jak se kouka na SP ona konkretni soudkyne, pripadne brnenske soudy. Nejdulezitejsi je to, aby matka nezvladla presvedcit dceru, ze sp je neco spatneho, ceho by se mela bat. Aby ji nedokazala presvedcit, ze vikend/14 dni je s takou tak akorat, ze by ji jinak bylo smutno ...
O rozvodu deti vedi? Jak se na to koukaji, a jak zijete nyni, stale spolu?
Je maximalne dulezite o tom s nimi mluvit, pripominat, jaky si byl fajn tata, jak jste se smali, cetli pohadky, blbli ... A ze se o ne chces starat i dal, prestoze spolu s maminkou zit nebudete, ze je mate radi oba, oba moc, a ze by bylo spravne, abyste se mohli starat oba stejne.
No a k tomu samozrejme nedopustit, aby matka s detmi odesla, a "pridelovala" ti je na onen vikend.
Ale bez toho abys mel podporu deti, ze s tebou byt chteji, to v tomhle jejich veku neustojis - jejich "prani" bude diktatem soudu, a skoro jiste i znalkyni. Takze jestli matka vytvorila uz ted, nebo uz za trvani manzelstvi, koalici s detmi - ruzove to nevidim.
soh24
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od soh24 »

Co se týče komunikace s dětmi. Má smysl a je vhodné pokud matka zarputile trvá na SP, s otcem nekomunikuje nebo pouze velice omezeně, děti naopak (10 let a starší) dlouhodobě chtějí vyrovnanou SP (vypovídají tak i na úřadech), zkusit do komunikace s matkou zapojit děti? Ve smyslu: "Zkuste si o tom promluvit s mámou, že chcete být stejnou dobu jak u mě tak u ní"?
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast »

JUDr. Navrátilová aktuálně soudí mojí kauzu, když matka po roce fungování střídavé péče požádala o svěření dětí do své péče. Matka to zkoušela dokonce přes předběžné opatření a to ji soudkyně zatrhla.
Musím říct, že JUDr. Navrátilová se jeví jako hodně rozumná, několikrát setřela matku a zatlačila do kouta, jestli myslí opravdu vážně to, co tvrdí a jestli chce skutečně uvést do protokolu takový nesmysl. Dokonce odmítla psychologické posudky na děti navrhované matkou a odmítla vodit děti k soudu, aby byly vyslechnuty. Nešetří ani mě, ale zatím mám z ní pocit, že to není taková ta zapšklá žába na prameni, která soudí ze setrvačnosti tak, že děti patří automaticky matce.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Kriticka je ta faze "odstehovani matky s detma od otce pryc".
V tehle fazi se "de facto nastavi" ten system matka majitelka decek a otec se doprosuje aby mohl deti videt po dohode s majitelkou deti v novem bydlisti matky, ktera pak de facto vyhradne rozhoduje o detech. Zoufaly otce dej si pozor a pokud to jde posnaz se aby se matka do konani soudu nemohla odstehovat z Tveho bytu/baraku (navrhni poradnu, zajdi na OSPOD a chtej tam spolecnou schuzku s matkou a dohodu o vyrovnane peci do rozhodnuti soudu). Pokud matka nebude chtit dohodu o SP tak stridej i proti vuli matky (ale lepsi je udrzet deti u sebe doma i s matkou a stridat doma). Decko 9 let je dostatecne velke na "dospelacke" diskuse o SP, vysvetluj to dceri uplne stejne jako matce, nema cenu 9 letou dceru neceho nyni "usetrit" kdyz realna alternativa je ze pri ustupcich otce pak dite prijde v budoucnu uplne o otce. Tuhle otazku si musis jako otec vyresit uplne na zacatku, casto ti totiz budou povidat ze to mas vzdat a nechat decko vyhradne matce a ze je to ve prospech decka aby bylo jen s matkou - tyhle lzi na Tebe klidne vyzkousi i pribuzenstvo a bude to bolet, priprav se na to. Dobre se na tyhle reci priprav studiem zde, fraze ze dite potrebuje maminku i tatinka stejne si musis vryt do hlavy a pouzijes tuhle frazi nejmin 100x na ruznych mistech.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

soh24 píše: 14 říj 2018 15:02 děti naopak (10 let a starší) dlouhodobě chtějí vyrovnanou SP (vypovídají tak i na úřadech)...
"Zkuste si o tom promluvit s mámou, že chcete být stejnou dobu jak u mě tak u ní"?
Urcite. Jestli to u tebe dobre chapu, tak vyrovnane pecujes, jen matka se s tim smirit odmita?
Tak bych asi volil formu neco jako "mrzi mne, ze se o tom musime s mamkou hadat, a soudit kvuli tomu. Treba by pomohlo kdybyste ji zkusili vysvetlit ze vam to takhle vyhovuje, a proc? Treba se mamka boji, ze ji nemate dost radi, nebo ze vas nejak ztrati, kdyz budete i u mne ... Tak ji zkuste obejmout a rict ze ne, ze ji samozrejme mate strasne radi, stejne tak jako ona vas, stejne tak jako mne a ja vas... Bylo by fajn, kdybysme se o tuhle vec s mamkou hadat nemuseli"

Otazka ale je co deti rikaji u mamky skutecne. Samozrejme citi ze ona nechce, nechteji do toho "sporu" jit. Tak bych to co pisu jen tak obcas jemne nadhazoval - a neptal se jestli ji to uz rekli, co ona na to ...
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

zoufalý otec píše: 13 říj 2018 14:32 manželka mi včera oznámila že za 3 týdny máme soudní stání o úpravě rodičovské ,,, tedy ani prozatím netuším co manželka konkrétně žádá. Advokátku budu mluvit až příští týden, takže jsem teď zoufalý.
Tak jestli máte stání, tak manželka udělala podání a tak nějaké vysvětlení a co žádá bude napsáno. Skoč si na soud, zjisti spisovou značku podání a běž se podívat do spisu, ať to můžete s advokátkou probrat. A probrat bych se to snažil i s manželkou, ale neznám tvoji situaci - majetek, důvod rozvodu, současný stav apod. Rozvod a rozhodnutí o péči je mix všech věcí dohromady. Hlavní je na začátku je se z toho všeho nepos... Zvládli to jiní, zvládneš to i ty :-)

Jak bylo psáno, zkus ideálně fixovat stav kdy bydlíte dohromady. Soud totiž dost často přejímá současnou situaci. Tedy když necháš matku s děckem odstěhovat a pak si ho půjčuješ, tak je téměř jisté že to tak i skončí. A připrav se na sociálku, cca. týden před stáním bude zjišťovat stav. Bohužel ty se o tom ani nemusíš dozvědět, pokud to matka šikovně zařídí.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Mimochodem ty 17 lete holky se budou na soudu resit taky, nejsou plnolete a matka bude zadat VP + alimenty? Imho otci by pomohlo kdyby se ty velke slecny nad veci vyjadrily na OSPOD pro stridavku, protoze ta 9 leta dcera se s nima pravdepodobne sveze v jedne vlne....Priprav se ze se tim sourozeneckym vztahem muze operovat, budou se diskutovat sourozenecke vztahy v tom smyslu ze deti jsou dohromady zit pospolu zvykle a proto jednotna uprava pece/styku (deti matce), protoze sourozence neni vhodne od sebe odtrhavat a podobne argumenty.
Kdyby se otci podaril majstrstych ze ty 17 lete slecny by presvedcil ze se nechteji stehovat pryc z bytu tak by byla maminka silne oslabena, pak by mohla odejit jen sama matka. U takto velkych decek si dovedu predstavit svolat rodinnou poradu a snadno se tam daji vymyslet tyhle tahy ze slecny se nechteji z bytu stehovat, muzes to hrat i na strunu ze jsou holky skoro dospele a maji pravo samy si zvolit bydliste - zkusil bych to.

Ale je to slozite neco radit kdyz clovek nevi co ma matka za lubem (chce/nechce se odstehovat ze spolecneho bytu, ma/nema noveho milence ke kteremu chce nebo nechce odejit i s detma atd). Zkratka je tam mnoho neznamych. Jsou i pripady kdy se manzele rozvedou a pak po rozvodu funguji v starem byte/baraku rozvedeni, tohle vsechno hraje roli pri rozhodovani jakou taktiku zvolit. Kazdopadne nejnevyhodnejsi pro otce je aby se matka sbalila a s detma se odstehovala do tramtarie, tomu se snaz zabranit, pokud to matka ohlasi tak deklaruj ze tomu budes branit a ze deti maji trvale bydliste doma a ze manzelka muze odejit ale bez deti a na manzelciny reci ji jen rikej ze o detech musi pockat az jak rohodne soud a do soudu a rozsudku ze maji deti skolu a bydliste doma u otce.
Odpovědět