jak na psycho posudek, že mi brání v kontaktu...

Odpovědět
Sue
Nováček fóra

jak na psycho posudek, že mi brání v kontaktu...

Příspěvek od Sue »

Prosím poradíte mi tu....

Řeším něco, co by mě v životě nenapadlo že se mi stane... bývalý manžel na mě teď - tři roky co jsme od sebe, podal u soudu předběžné opatření... za ním vylíčil strašně dramatický příběh o zanedbávání hygieny a že jsem si k malé nikdy nevytvořila vztah, že jsem jí jako mimino převlíkala 1x týdně, plus fotky různých dětských modřin, že jsem tyranka... aktuálně je malá u něj měsíc, vídat jí můžu, ale jen tak jak mi diktuje on (protože malou přece přede mnou chrání - nesmím ji např. mít víc jak 1 den, tedy přes noc - ale teď mi povolil 4 dny v kuse abych mohla jet k rodičům, které mám daleko... to je najednou v pohodě... ale na leden mi opět povolil jen půl dny nebo jednodny...), čekám na odvolací soud.... Měl lejstro od psycholožky, že se malá BOJÍ ke mně jezdit-jako vracet se od něj - akorátže jen si k ní šel postěžovat a nechal si vyjet podepsané lejstro, malá u ní nikdy nebyla...

Má smysl v této situaci vyžadovat jeho psychologický posudek, že mi brání v kontaktu? Na leden mi opět stanovil termíny jak mi povolí on... tentokrát žádné dny navíc, rozsah je tedy o 2/3 menší než byl v prosinci. Jak to případně vyžadovat? Jít s tím na Ospod, nebo to nechat na odvolací soud?
Na Ospodu jsem teda už byla na začátku tohodle strašnýho období kvůli tomu jeho přístupu ke styku, navrhla jsem mu i mediátora, ale neúspěšně - nebude nic platit a "to že já chci potvrdit větší rozsah, mi mediátor nepotvrdí" jeho slovy - vědí tam o tom, nevím jestli má smysl tam chodit znova.

Já jsem kontakt nikdy neomezovala, doteď jsme měli dohodou, otec má nepravidelné šichty a já vycházela vstříc, i když se mi to moc nehodilo a otce jsem žádala, aby styk založil na pravidelnějším režimu a ne že mi na konci každého měsíce říká, kdy jí chce mít - v současné době. Dokonce jsem ji 1x měsíčně dávala jeho rodičům. Byla jsem ráda, že ji mají rádi, ale teď vidím, že je vše jinak.
tulen2
Stálice fóra

Re: jak na psycho posudek, že mi brání v kontaktu...

Příspěvek od tulen2 »

Kolik je dceri? Mate nejak soudne upraveny rezim? Co tedy to predbezne opatreni, co s tim soud udelal, naridil nejake, nebo mu to zamitnul?? Kdo od koho odesel, a jak jste od sebe daleko, a kde melo dite puvodni bydliste?

Nenech si druhym rodicem diktovat cas, jak bude dite u tebe. do soudniho rozhodnuti proste trvel na tom ze u tebe bude dite stejne dlouho jako u nej, proste mu ho nepredavej kdyz by u tebe melo byt vyrazne mene.

Na ospod to samozrejme predtim res, dobre se na to priprav a tady se pripadne porad.

(edit - ale trosku to na me pusobi jako ta o cervene karkulce, ze by ospod v takovehle situaci okamzite matce razantne nepomohl, a ze by to mohlo trvat tri roky a pak otec prijit se zanedbavanim ...)
Sue
Nováček fóra

Příspěvek od Sue »

malý jsou 4
režim máme právě dohodou, tedy oprava, to jsme měli, než mu ji svěřili
Předběžko bylo na svěření do jeho péče a to se tak stalo. Já se v těch soudech nevyznám - soud vydal usnesení, vykonavatelné dnem doručení, že mu ji mám předat do péče (což takto proběhlo před měsícem) - a v rámci tohoto opatření není žádná úprava styku.

Náš rozchod je už 3 roky stará záležitost... tam moc nevím, jestli to má nějaký vliv, nevypadá to že by bývalý měl jakoukoli potřebu do toho, co se děje teď tahat právě náš rozchod.
Ale dobrá, stručně - agrese,policie, odešla jsem já k rodičům 250km daleko, ale brala jsem to, jako že se musí něco stát, aby naše soužití bylo bezpečný, napsala jsem mu vzkaz, že to neznamená že se rozvádím, ale on když druhý den zjistil, že se nehodlám vrátit pokud nezačne dělat něco zásadního s tou agresí, tak okamžite chtěl konec - ale "samozřejmě" od té doby tvrdí že jsem odešla já, a i v tom přiblblým papíru od psycholožky tvrdí, že se mi snažil domluvit a další lži.

Já se po 1,5 měsíci tenkrát vrátila sem, do města kde jsme spolu žili během manželství, 250 km od mé rodiny, 15km od jeho rodičů, kde on po rozchodu žil, po nějakých 8 měsících byl v nájmu ve stejném městě a nyní už 1,5 roku žije v bytě své přítelkyně o nějakých 15 km dál.

To právě přemýšlím, že mu jí přestanu vozit zpět. Nechci udělat blbost, je teď vlastně v jeho péči, i když na základě předběžného rozhodnutí..
Sue
Nováček fóra

Příspěvek od Sue »

No Ospod to chtěl a začal řešit "pomalu" - žádostí o podání vysvětlení od doktorky, školky apod., ale to otci nestačilo a šel hned na soud pro předběžko. Říkám, dal k tomu fotky různých modřin za období nějakých uplynulých dvou let, plus příběh, na jehož základě bych takové dítě asi taky odebrala, kdyby to byla pravda. Soud konal na základě výpovědi otce a toho papíru od psycholožky, což byly zas jen sepsané jeho příběhy. Ta malou v době, kdy papír vytvořila, nikdy neviděla, to mám potvrzené jak od něj tak od ní. A přesto tam bez mrknutí oka tvrdí, že se mě malá bojí. Samozřejmě nevím jak to probíhá, zda soud v tom i kontaktoval Ospod, ale otec tam byl ve středu a další pondělí už soud vydal usnesení. Je v tom bohužel i moje pochybení, o kterém sem víc nechci psát, není to tu anonymní že jo, ale svou dceru netýrám, i když vychovávám spíš přísněji. Otec ale ohledně výchovy nikdy nějaké výhrady neměl, kromě jednoho případu, kdy vysvětlení situace normálně akceptoval, byť mi už spíš ulítly nervy v danou chvíli, ale byla jsem k němu naprosto upřímná, a žádné výhrady nebo "prosbu" o nějakou třeba změnu neměl. Zato mě neustále prudil kvůli kdejakému flíčku na oblečení a to i když jí vyzvedával po 4 hodinách ze školky, nebo měl výhrady k botám a když jsem mu vysvětlila, že boty jsou dle mého v pořádku, i jsem to dokázala fotkama a opět ze závěrečné reakce otce bych usoudila, že musel uznat, že skutečně jsou v pořádku, byl se pak i ptát ve školce, jeslti jim přijdou v pořádku, a když odpověď byla že ano, tak vyhrožoval, že na ně pošle kontrolu. Takhle bohužel například vypadá naše komunikace :-/
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Mas pravnika? Pokud ne, okamzite nejakeho kontaktuj a pribeh s nim prober.
Jak je predbezne opatreni stare? Kdy si se o nem dozvedela, bylo mezitim nejake soudni jednani?
Co delas s tim ted (krome toho ze to pises sem)????
Ne, pokud je platne PO, nemuzes dite nevratit. Ale musis delat maximum proto, aby bylo PO co nejrychleji zrusene, a pecovali jste opet +- stejne.
Sue píše: 30 pro 2019 17:17 režim máme právě dohodou, tedy oprava, to jsme měli, než mu ji svěřili
No a jak tedy ona "dohoda" fungovala? Byla jen ustni, nebo i pisemna? Kdo a jak dite vyzvedaval a komu vozil, kdo zarizoval skolku atd, jaky byl podil pece??

Tohle diskutovanim tady nevyresis (ale postup tady klidne konzultuj). Ted musis okamzite neco delat, kontaktovat pravnika, okamzite podat navrh na zruseni PO. Zaroven byt v KAZDODENNIM kontaktu s ospod, PISEMNE tam protokolovat nastalou situaci, to ze PO bylo vydane na zaklade vylhanych skutecnosti, a chtit aby s tim ospod aktivne neco delal (sam prozkoumal situaci), a aby zahajil napr. pripadovou konferenci. Take soucasne zajit k psychologovi a popsat situaci, a poprosit zda by te nemohl "prozkoumat"
Sue
Nováček fóra

Příspěvek od Sue »

Mam pravnika. Predbezko je z konce listopadu, odvolani zacatkem prosince, od te doby cekam na odvolaci soud, asi vlivem svatku se to nestihlo pred vanoci. Plus komunikuju ohledne rozsahu styku, navrhovala jsem mediatora apod.
Dohoda fungovala ustne. Vzdy treba 8 mesicu mel stejnou praci nebo bydlel na stejnem miste a co behem ty doby to nejak fungovalo - ze zacatku dohodnuto na Ospodu. Pak se ale prestehoval nebo zmenil praci a najednou vse potreboval jinak. A ja se prizpusobila.. Mela jsem za to, proc mu nevyjit vstric pokud muzu. Zaroven jsem se ho vzheldem ke komunikaci s nim tak trochu bala.neumim si vuci nemu moc prosadit, co jak chci ja :-(
Takze v poslednich cca 8 mesicich ji on mel cca 1 vikend v mesici plus cca 2x mesicne 1,5 dne vehem vsednich dnu. Obcas ji vyzvedl i ze skolky.
Skolku jsem zaridila ja, v jejich dvou letech uz jsem castecne sla do prace, ale nekonzultovala to s nim, bala jsem se co by mel za reakci.

Ospod i pravnik me povzbuzuji, at vyckam na odvolaci soud, a jinak mi nejak extra nepomahaji, proste oba rikaji To ci ono reknete u soudu. To cekani se ale tahne, proto jsem se zeptala tady co vic delat.

Co to je parova konference?
Zajdu tam, ale ospod nic krome zapisu (a samozrejme svych postupu typu hlaseni od doktorky a ze skolky) asi nedela a rikaji mi, at veci rikam u soudu...
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Pripadova konference , ne parova. Spolecne reseni problemu na ospodu s ucasti psychologu, atd, atd.
Sue píše: 31 pro 2019 13:55 Takze v poslednich cca 8 mesicich ji on mel cca 1 vikend v mesici plus cca 2x mesicne 1,5 dne vehem vsednich dnu. Obcas ji vyzvedl i ze skolky.

Hele, je mi to fakt velice divne. Proc si mu nechavala malou tak malo?? To je tak maly rozsah pece, s kterym bych v zivote dobrovolne nesouhlasil. On souhlasil?? To mi ale nejde ani trochu dohromady s tim ze nyni o ni pecovat chce, a naopak tobe umoznuje tak maly rozsah.
Sue píše: 31 pro 2019 13:55 Predbezko je z konce listopadu, odvolani zacatkem prosince, od te doby cekam na odvolaci soud,
?? Jaky odvolaci soud?? O vydani predbezneho opatreni se nerozhoduje na stani, a neni k tomu zadny odvolaci soud. Proto chci vedet, co PRESNE se delo. Proto se ptam na pravnika. Sama se v tom orientovat nemusis - ale on by mel a mel by ti vysvetlit co a proc se deje - a ty bys to tedy mela byt schopna tady zopakovat.
Pokud si o dite pecovala do te doby fakticky ty, a jak pises, on pouze vikend + neco, nedokazu si ani v nejvetsi fantazii predstavit soud co podobne PO bez zkoumani ospodem vyda. Takze bud neco vyznamneho zamlcujes (kde bydlis, kde pacujes?) , nebo si nejneuveritelnejsi pripad co jsem kdy slysel, ale musis s tim neco velice rychle delat

Jsi na strankach Stridave pece. Proc uz od pocatku nemate domluvene s tatkou ditete ze se budete starat oba +- podobne? Pak ani jeden nemiva nutkani pprovadet podobne prasarny, soudit se, atd ...

Pokud chces, posli naskenovane dokumenty napr. Soukromou zpravou tady, mrknu na to co se tedy delo a co mas delat dal.
Sue
Nováček fóra

Příspěvek od Sue »

Napsala jsem sz
Odpovědět