Zálohované výživné

Odpovědět
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Zálohované výživné

Příspěvek od Kanón » 17 led 2020 11:00

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za ... e-40310114

Okamura rozumný názor nejen co se týče zálohovaného výživného, ale i porozvodové péče o děti a výpočtu výživného. Aspoň vím, koho budu volit.

tulen2
Stálice fóra

Re: Zálohované výživné

Příspěvek od tulen2 » 17 led 2020 12:24

Nemyslim ze by byla dobra cesta volit obskurni strany jen proto, ze nekdy nekdo rekne neco co se nam libi o stridave peci nebo o vyzivnem.
Stejne to nakonec neprosadi/ani prosazovat nebude.
Spis je lepe se snazit aby se dostalo do povedomi vsech jak to nyni chodi (jak spatne to chodi), a aby byla vule vetsinova to zmenit.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 17 led 2020 20:44

tulen2 píše:
17 led 2020 12:24
Nemyslim ze by byla dobra cesta volit obskurni strany jen proto, ze nekdy nekdo rekne neco co se nam libi o stridave peci nebo o vyzivnem.
Stejne to nakonec neprosadi/ani prosazovat nebude.
Spis je lepe se snazit aby se dostalo do povedomi vsech jak to nyni chodi (jak spatne to chodi), a aby byla vule vetsinova to zmenit.
S tím naprosto souhlasím že je potřeba aby se to dostalo do povědomí všech lidí a lidé "odspodu" by měli "tlačit" na to, aby se to změnilo. Ale to "tlačení" jsou přece také volby. Někomu dám hlas a očekávám, že svůj volební program se bude snažit prosadit (samozřejmě s ohledem na reálné možnosti s přihlédnutím k jeho volebnímu výsledku). A pokud se snažit nebude, no tak příště hlas nedostane a tím to končí..Protože já ať si myslím co chci, žádný zákon nenavrhnu ani neprosadím, to se musí udělat ve vládě a v parlamentu. A kdyby Okamura v parlamentu nebyl, tak se ho ani nikdo na názor nezeptá...
V posledních volbách jsem u voleb nebyl. Nikdo mě nijak neoslovil. Teď jsem se krátce díval na stránky spd. Nevím proč si myslíš že je to obskurní strana. Mě se třeba velmi líbí jak prosazují přímou demokracii a to už od volby starostů. Když si vzpomenu na dobu kdy prezidenta volil parlament, co se dělo v parlamentu za kupčení s hlasy, uplácení, nebo jak tenkrát zavřeli Sládka aby mohl být zvolený znovu Havel... To že chtějí z EU? Chtějí o tom referendum a prostě nevěřím že by odchod z EU měl u nás reálnou šanci na úspěch. A i kdyby tak co ...když si to většinově odhlasují...
Nevím přesně, někdy dříve byli tuším nějací její členové obviněni z rasizmu, ale to si nejsem jistý. Excesy se najdou skoro všude, nikdo neohlídá všechny, si vem toho Langa z ODS jak nabádal k zabití prezidenta...
Ono možná kdyby v koalici s ANO nebyla ČSSD ale SPD tak se na vládě neřešilo zálohované výživné, (které stejně nic nepřinese, jen další prachy exekutorům, stovky nových úředníků, další výdaje z rozpočtu, jelikož ti co neplatí, většinou nic nemají a také jsou tu další sociální dávky které samoživitelům při nedostatku financí pomáhají) a další žblebty Maláčové, ale třeba návrh zákona o vyrovnané péči obou rodičů po rozpadu rodiny nebo jak bych to nazval.
Já jsem velmi rád, že v parlamentu vůbec někdo s takovým názorem je a že se nebojí ho v médiích prezentovat. Takže pokud do voleb jim tento názor "vydrží", tak jim ten svůj hlas pravděpodobně dám.
Víš ono to není o tom co se mi líbí nebo nelíbí, já už víc než dva roky tím žiji, tím že je mi naprosto bezdůvodně bráněno plnit si vyživovací povinnost k dětem péčí jak to má možnost dělat matka. Takže to je pro mě primární životní téma, to jestli bude referendum o EU nebo další věci už pro mě tak důležité není. Ale pokud víš o někom dalším z parlamentu kdo má stejný pohled na věc tak sem s ním.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 18 led 2020 14:30

Kanón píše:
17 led 2020 20:44
... kdyby Okamura v parlamentu nebyl,.....
.. Mě se třeba velmi líbí jak prosazují přímou demokracii ....
No zamysli se jak dlouho je v politice, a co s tim udelal, a jakou vubec mel snahu s tim neco delat.

Nemyslim si, ze by prima demokracie bylo neco dobreho.

Pro me je to predevsim populisticka strana, obzvlast Okamura osobne. Ale nechci se tady poustet do politiky, to sem rozhodne nepatri. Takze za me - pokud veris ze s timhle problemem neco delat smysluplne budou, klidne je vol. Ja osobne tomu neverim, a bojim se ze by zadelali na problemy dalsi, ekonomicke.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 19 led 2020 20:33

Také se nechci pouštět do politické diskuze.
Snad jen pro ty kdo nechtějí článek číst, případně toto vlákno budou číst za delší dobu tak cituji:
„Lepší by byly veřejně prospěšné práce“
Podle SPD by měl stát zajistit především to, aby měl každý rodič po rozchodu s partnerem právo na přímou péči o dítě a ta se nenahrazovala alimenty.

„Druhá věc je nespravedlivé a netransparentní vyměřování výživného. V civilizované Evropě je standard předvídatelné výživné podle předem daných tabulek,“ uvedl šéf hnutí Tomio Okamura. Vládní návrh podle něj není dobře zpracován.

Lepší by bylo u neplatících rodičů okamžité převedení na veřejně prospěšné práce, aby mohli své dluhy splácet i do dlouhé budoucnosti
Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová

Tak mě napadlo, že možná by nebylo od věci udělat se zástupci politických stran nějakou anketu, kde by se k porozvodové péči každý vyjádřil, jak si to jejich strana představuje a po nějakém čase (třeba cca dva roky) se jich zeptat, co pro prosazení svého programu udělali, případně třeba když mají podobný názor jako další strana xy, proč svůj postup nekoordinovali a něco nenavrhli (neprosadili) společně. Samozřejmě jim sdělit, že jejich odpovědi budou veřejně prezentovány.
Je to takový můj návrh na článek tady na střídavce pro majitele nebo admina.

Jen na závěr zopakuji co každý asi ví, aby strana něco prosadila ze svého programu, nemusí být vítěz voleb.

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 01 úno 2020 11:08

Bylo by to pěkné, taková anketa. Jenže to by se muselo nediálně rozvířit, aby to veřejnost vnímala jako problém a politici se na tom chtěli zviditelnit. Okamurova připomínka je trafa do černého. Dogůglil jsem se na Piráty, kde na chatu mezi sebou vedli polemiky o snaze prosadit rovnoměrnější péči rodičů a výživné. Ale stejně se udělá zálohové výživné (tím se strany dostatečně zviditelní), oškubaní tatínci budou dělat za mrzký peníz veřejně prospěsné práce a příčina se hledat nebude.

Odpovědět