Zapírání informací o prospěchu

Odpovědět
Pepas66
Nováček fóra

Zapírání informací o prospěchu

Příspěvek od Pepas66 »

Tak jsem se nedávno dozvěděl, čistou náhodou, že můj syn - 6 let, dostal odklad nástupu do ZŠ. Z bývalky to vypadlo, asi omylem, když jsem se jí zmínil o tom, jestli vnímá to, že syn z ničeho nic ztratil hygienické návyky. Najednou po velké na WC nesplachuje, nemyje si ruce, dokonce mám podezření, že se i přestal utírat. :evil:

Když jsem se jí zeptal, co na tento přístup řeknou na ZŠ, kam v září nastupuje, tak mi v klidu napsala, že nenastupuje nikam, bo má odklad. :?: :?: Docela mě šokovalo, že mě o tom nijak neinformovala. Prý není zralý a basta. Když jsem se začal zajímat o to, jak dlouho to ví, tak prý už dávno. Dost mě to nasralo a nechal jsem si přeposlat posudek z pedadogické poradny. Chvilku se bránila, ale pak mi ho poslala. Asi jí někdo poradil, že bych to mohl jinak řešit přes sociálku....

Z posudku je evidentní, že to ,,dávno", jsou 4 týdny. Dle toho posudku není pro nástup školní docházky způsobilý, potvrdila to i školka. Vůbec jí to nijak nevadí, že dítě bude v 7 letech ještě pořád chodit do školky. Místo toho, aby se kousla a zabrala a dítě připravila na řádný termín nástupu , tak nad tím mávla rukou a je jí to fuk. Mám pocit, že se malému nevěnuje, i když tvrdí, že ano a že prý mají skvělou novou rodinu (to je vidět.). Z malého bohužel začíná růst podobný blboun, jako ona. Celý život za ní všechno zařizují rodiče a partneři, včetně jednání s úřady, shánění prací, atd.. Co se nechá na ní, to dopadne tragicky - promeškání lhůt, penále, postihy, nezaměstnanost. Teď už to odnáší i dítě.

Bojím se, že teď je to jen ,,jen" odklad o rok, což prý nic neznamená, jelikož podobných dětí je tam více. Příště mávne rukou nad tím, že propadá, protože ,,také nebude jediný" a nakonec jí bude jedno, že ho vyhazují ze školy, protože není sám, koho vyhazují... :evil:

Ona sama je v životě nepoužitelná, tak co jsem asi tak mohl čekat? :| I když má nějakým zázrakem maturitu, tak ze školy neví nic a dělá práce, kde by jí stačila ZŠ, max. učňák.Žádné vědomosti, žádný přehled, žádné jazyky, nic. Kdokoliv se jí na něco zeptá, tak si brzy udělá úsudek, že tohle je velký špatný. Nemá dítěti co dát.

Co s tím můžu dělat? Aby toho nebylo málo, tak čeká druhé dítě s aktuálním přítelem. Jsem zvědavý, jak na tom moje dítě bude po roce odkladu, když to nezvládá teď a za chvíli se jí narodí další malé? Trochu mám pocit, že se jí ten odklad celkem hodí a proto se nijak neangažuje. Zapomíná ale na to, že za rok se toho moc nezmění a furt bude mít doma jedno malé uřvané dítě a druhé, co bude chtít pozornost a aby se s ním někdo učil.

Jsem z toho dost špatný. Ještě k tomu má pocit, že na malého platím málo, přitom u soudu dostala to, co chtěla. Také bych si ho prý mohl brát častěji (150 km vzdálenost našich bydlišť, ona ho nepřiveze nikdy). Soud rozhodl o 2x14 péči, Alimenty jsou aktuálně 1/3 jejího příjmu a brzy asi bude chtít víc, i když vůbec netuším za co?

Co s tím? Mám chuť se na všechno vykašlat, odpískat to a už se k tomu nikdy nevracet, než sledovat tuhle tragédii.
Simpson123
Stálice fóra

Re: Zapírání informací o prospěchu

Příspěvek od Simpson123 »

Ano pece 2/14 vede vzdy k zaniku vztahu otec - dite.
Je to logicke, 2/14 je minimalni cas styku a nestaci na zadnou rozumnou vychovu a neumoznuje rozvoj vzajemnych vztahu.
150km odstehovani = vysoke ztraty penez a casu na kazdy styk, vycerpavajici vozeni decka je otrava.
Takze ano v takove situaci je to beznadejne a nejlip je udelat novou rodinu a decko odepsat.

Pokud bys to chtel zmenit musel by ses prestehovat do mista bydliste decka, zacit na matce vymahat vice casu s deckem a rozjet soudy o SP a zcela prekopat svuj zivot....a na tohle se vetsina otcu vykasle a radeji si najde novou zenskou a udela nove decko.

PS: Jsi hodne zatrpkly na bejvalku, ta nenavist vuci zensky z tveho textu strika jako z stava z pomerance, jsi v te nenavisti ze ma exzenska jinyho nabijece az po usi, prvni krok je odepsat exzenskou a zacit resit decko. Zatim resis ze je exka spatna a to te diskvalifikuje z rozumnych snah o SP o decko.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Pepas66 píše: 14 dub 2021 23:12... Mám chuť se na všechno vykašlat, odpískat to ...
No ja mam pocit ze to si uz trochu udelal, kdyz si dopustil odstehovani na takovou vzdalenost a dopustil styk 2/14 … To uz se dnes malokdy vidi, kdyz otec bojuje, vetsinou se mu povede aspon 4/14. Kdyz bojuje dobre, cim dal casteji je i SP.

Pokud bys s ditetem mluvil, treba bys to vedel take uz dele .. (Jak se v zari tesis do skoly? Coze, ty nejdes?). V tomhle je dulezite byt otec, mluvit se skolkou, se skolou, s ditetem …
Ja vim, neni to snadne, kdyz ma matka patent na to ze jen ona to rozhodne, zaridi .. spravne. ….
Ale to je ta spravna cesta, vykaslat se na "zalovani" na socialku matka mi nerika to a to, neuci dite navykum …, ale proste se naucit byt rodic, jet to sam s ditetem, se skolou, skolkou, zajit tam, poptat se …

Kdyz matka chce aby sis "ho bral casteji", super, domluv si pridani dalsiho dne (nejlepe nekolika). Opravdu nejde jet 150km na odpoledni koupani v bazenu. Ale byt s ditetem dele by bylo fajn, ne?
Pepas66
Nováček fóra

Příspěvek od Pepas66 »

Simpson123 píše: 16 dub 2021 09:08 Ano pece 2/14 vede vzdy k zaniku vztahu otec - dite.
Je to logicke, 2/14 je minimalni cas styku a nestaci na zadnou rozumnou vychovu a neumoznuje rozvoj vzajemnych vztahu.
150km odstehovani = vysoke ztraty penez a casu na kazdy styk, vycerpavajici vozeni decka je otrava.
Takze ano v takove situaci je to beznadejne a nejlip je udelat novou rodinu a decko odepsat.

Pokud bys to chtel zmenit musel by ses prestehovat do mista bydliste decka, zacit na matce vymahat vice casu s deckem a rozjet soudy o SP a zcela prekopat svuj zivot....a na tohle se vetsina otcu vykasle a radeji si najde novou zenskou a udela nove decko.

PS: Jsi hodne zatrpkly na bejvalku, ta nenavist vuci zensky z tveho textu strika jako z stava z pomerance, jsi v te nenavisti ze ma exzenska jinyho nabijece az po usi, prvni krok je odepsat exzenskou a zacit resit decko. Zatim resis ze je exka spatna a to te diskvalifikuje z rozumnych snah o SP o decko.
Mě je bývalka celkem ukradená. Kdybych jí nemusel už nikdy vidět, bylo by to jedině dobře. Sere mě tím, že pořád zvyšuje požadavky na alimenty, apod. a přitom je sama v životě nepoužitelná a neumí ani připravit dítě pro školní docházku.

Kvůli dítěti se rozhodně do té jejich díry stěhovat nebudu. Už vůbec ne, abych je tam ještě někde potkával....

To ještě k tomu dřív malej dělal scény a řičel ve dveřích, že nikam jet nechce. 15 minut ho tam pacifikovala ve dveřích. V autě potom mlčí celou hodinu a to samé i na začátku doma. Taky se na to můžu vykašlat a ať se stará ona se vším všudy, když jsem podle ní tak špatnej.

Na nástup do školy jsem se dítěte ptal. Lhal a tvrdil mi, že do školy se chystá a už se těší. Prý už dostal i aktovku. Nevím, jestli mu vůbec matka vysvětlila, že nikam nejde.

Asi to fakt časem odpískám, nedělá to celkově dobře mojí psychice. Mám nárok na spokojený život a ne se furt dohadovat s bývalkou a pendlovat někam pro dítě místo vlastního programu. Chtěl jsem jí dobrovolně zvednout alimenty, když nastupuje do školy a bude mít vyšší výdaje, ale jelikož ho nikam nezapsala, tak od toho asi upustím a může si mě za rok a půl dát zase k soudu.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Pepas66 píše: 16 dub 2021 13:23
Simpson123 píše: 16 dub 2021 09:08 Ano pece 2/14 vede vzdy k zaniku vztahu otec - dite.

Mě je bývalka celkem ukradená.
Kdybych jí nemusel už nikdy vidět, bylo by to jedině dobře. Sere mě tím, že pořád zvyšuje požadavky na alimenty, apod. a přitom je sama v životě nepoužitelná a neumí ani připravit dítě pro školní docházku.

Kvůli dítěti se rozhodně do té jejich díry stěhovat nebudu. Už vůbec ne, abych je tam ještě někde potkával....

To ještě k tomu dřív malej dělal scény a řičel ve dveřích, že nikam jet nechce. 15 minut ho tam pacifikovala ve dveřích. V autě potom mlčí celou hodinu a to samé i na začátku doma. Taky se na to můžu vykašlat a ať se stará ona se vším všudy, když jsem podle ní tak špatnej.

Na nástup do školy jsem se dítěte ptal. Lhal a tvrdil mi, že do školy se chystá a už se těší. Prý už dostal i aktovku. Nevím, jestli mu vůbec matka vysvětlila, že nikam nejde.

Asi to fakt časem odpískám, nedělá to celkově dobře mojí psychice. Mám nárok na spokojený život a ne se furt dohadovat s bývalkou a pendlovat někam pro dítě místo vlastního programu. Chtěl jsem jí dobrovolně zvednout alimenty, když nastupuje do školy a bude mít vyšší výdaje, ale jelikož ho nikam nezapsala, tak od toho asi upustím a může si mě za rok a půl dát zase k soudu.
Tak je ti ukradená nebo ti vadí natolik, že ti to brání být na blízku vlastnímu dítěti? :lol: :?:
JInak ne, to dle přemýšlení nechápu. Nedovedu si představit lepší důvod se stěhovat, "než kvuli dítěti". Kdyby šlo o mé, dítě, tak se klidně přestěhuji na Sibiř a budu se tam potkávat s ďáblem.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Tohle je proste klasika scenar 2/14, i ten otec je takovy standardni nepouceny otec co si myslel ze 2/14 zajisti vztah a lasku decka k otci (otec obcasny stykac).
Co jsem se bavil s jinymi takovymi nepoucenymi hlupaky co dopadli stejne jako Pepas tak tam vzdycky byl ten chlapsky naivni udiv ze proc jako styk 2/14 nestaci? A vzdy tam byl ten udiv proc 2/14 nefunguje a pokracoval dal recickami jak ty obcasne vikendy otec naplnoval ZOO, vylety a hrady a zamky a jine fajn aktivity a stejne to dite casem nechtelo k otci chodit....

BTW poznamka k tomu stehovani na Sibir, do diry, atd....jasne je to neprijemne a nepohodlne ale otcove si neuvedomuji ze detstvi trva cca od 0-15 let veku decka, tohle dite ma 7 roku, takze na vychovu a detstvi zbyva tady cca 7-8 roku, to stehovani do diry by nebylo na vcely zivot a dnes neni problem byt v puvodnim bydlisti pronajmout a za podobne penize si pronajmout byt v dire v bydlisti decka, najit tam praci v blizkem meste, atd.
Neni pravda ze to nejde a je to vratny proces, nic osudoveho, ale vetsina otcu to neudela, maji nove zeny a nove rodiny a na decka z rozvodu je jednodussi odepsat a ja to chapu, lide jdou cestou nejmensiho odporu.
Odpovědět