Jak presvedcit byvaleho, aby se s detmi neodstehoval pryc?

Odpovědět
Nemesis
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016 18:02

Jak presvedcit byvaleho, aby se s detmi neodstehoval pryc?

Příspěvek od Nemesis »

Dobry den,

muj byvaly manzel si nasel novou pritelkyni a chce se k ni i s nasimi detmi odstehovat do mesta vzdaleneho asi 200 km.

Prakticky neexistuje legalni zpusob, jak tomu zabranit.

On a jeho pritelkyne se snazi dosahnout toho, aby mi byl znemoznen jakykoli kontakt s detmi. Ona to u sveho vlastniho ditete zvladla dotahnout az tak daleko, ze jeji dite nevi, kdo je jeho otec.
Argumenty ohledne toho, co je pro deti dobre, na neho nefunguji. V soucasne dobe je to tak, ze dcery maji tri pani na hlidani, i kdyz to nechteji a opakovane trvdi, ze chteji byt s mamou. Dokonce jim i zakazal mi telefonovat a psat zpravy.

Jedna z veci, ktera by pravdepodobne zabrala, by bylo, kdybych se k nemu vratila. To ale povazuji za vysoce rizikove, protoze dochazelo k masivnimu domacimu nasili: fyzicke do te miry, ze jsem musela byt osetrena v nemocnici, dale mi zakazoval kontakt s rodinou a prateli, chodit do prace a obecne opoustet byt bez jeho dovoleni. Krome toho neustaly psychoteror a nedostatek penez (do te miry, ze jsem byla podvyzivena a vyhubla na kost).

Proto se bojim. Moznosti by bylo jeste udrzovat jej v nadeji, ze bych se mohla vratit. Nevim ale, nakolik a na jak dlouho by to zabralo a jaka by mohla byt pomsta, az zjisti, ze to byla lecka.
Dalsi moznosti by byly dcery. Kdyby vedel, ze ho za jeho rozhodnuti jednoho dne budou nenavidet, mohlo by ho to presvedcit.

Starsi dcera (7) se nikam stehovat nechce a chce "mit mamu a tatu". Kdyby mohla rozhodnout, nejspis by se rozhodla zustat se mnou ve meste, kde zijeme nyni. Problem je, ze jeji nazor nikoho nezajima. Jakmile jeji otec zjisti, ze by chtela zustat tady, bude se snazit co nejvice uspisit stehovani, aby pouta zpretrhal co nejdrive; drive, nez nazor dcer bude nekoho zajimat.

Panove, existuje nejaky zpusob, jak jej presvedcit, aby s dcerami zustal tady?
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1270
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: Jak presvedcit byvaleho, aby se s detmi neodstehoval pry

Příspěvek od forU »

Opatřte si důkazy, že má v úmyslu se odstěhovat a kam. S dětmi zajděte na sociálku a proberte to tam s nimi, chtějte, aby zapsali názor dětí na místo jejich bydliště. S těmito dvěma důkazy podejte na soud návrh na předběžné opatření, které by zamezilo změně bydliště dětí mimo město bez rozhodnutí soudu. Následně podejte návrh na určení bydliště dětí.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Nemesis
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016 18:02

Re: Jak presvedcit byvaleho, aby se s detmi neodstehoval pry

Příspěvek od Nemesis »

Dukazy netreba, otec to priznal u soudu a soudce rovnou rekl, ze pokud takova situace nastane, schvali to.
Deti jsou jeste prilis male (7 a 5 let), takze jejich nazor je tady v Rakousku zcela irelevantni.

Uz si stezovaly, ze se o ne tata nestara, nemaji rady pani na hlidani (jedna vuci nim pry pouzila i fyzicke nasili), matka otcovy pritelkyne je na ne pry zla a porad krici a dcera otcovy pritelkyne je komanduje a bere jim hracky. Starsi dcera tvrdi, ze se taty boji. Psaly mi i na mobilu, ze maji hlad, jetli bych mohla prijit k nim domu na nachystat jim jidlo. Take je otec prokazatelne jiz nekolik let nechava samotne doma, i po dobu nekolika hodin. Deti neustale tvrdi, ze chteji mamu a tatu, ale podle soudu a uradu jsou prilis male na to, aby cokoli rozhodly.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
jurysek
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 20
Registrován: 18 říj 2017 18:10

Re: Jak presvedcit byvaleho, aby se s detmi neodstehoval pry

Příspěvek od jurysek »

tvuj pribeh je jak ze zleho snu...:-( On je muslim nebo nee?
Odpovědět