Uplatneni navrhu na vykon rozhodnuti pri nedodrzovani styku

audioalchemist
Uživatel(ka) fóra

Uplatneni navrhu na vykon rozhodnuti pri nedodrzovani styku

Příspěvek od audioalchemist »

Zdravim Vas. je zde nekdo dobre znaly problematiky navrhu na vykon rozhodnuti ? Kdyz kuprikladu rodic nedodrzi styk druheho rodice s ditetem, nebo jej svevolne zkrati, krome sankce se uz nasledne neresi nahrada zmareneho styku ?

V druhem pripade me zajima, jestli se nahrada neresi ani v pripade, ze dite NAHLE onemocni a napr. maminka si obstara potvrzeni od lekare.....Prijde mi hrozne hloupe, jestli to pripadnou sankci konci, protoze si myslim ze je mnohem dulezitejsi aby nakonec rodic sve dite videl. Vedomi, ze matka za poruseni mozna dostane pokutu treba 200 Kc me osobne nijak nenaplni, mnohem radeji bych videl sve dite ..... dik za info, pripadne rady
siux
Stálice fóra

Re: Uplatneni navrhu na vykon rozhodnuti pri nedodrzovani styku

Příspěvek od siux »

Tak to ti můžu říct s jistotou, že to soud neřeší. Já mám vykonatelný rozsudek o SP, matka jednoz dětí nepředává, dítě nechodí do školy a nikdo to neřeší. Mám podáno 5 návrhů na výkon rozhodnutí a soudkyně spis poslala na odvolačku, aby to do té doby nemusela řešit.

Zkušenost agentrury, se kterou to řeším, je, že soudy budou čekat cca rok, než to začnou reálně řešit.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

To ani soud resit nemuze (nahradu styku, casu), navrh na vykon rozhodnuti ma jasna pravidla.
Co ale mozne je, je to aby pripadna pokuta matce pripadla Tobe. Je nutne o to vyslovne v navrhu zadat. Neni v zajmu ditete ukladat matce pokuty a odcerpavat tim financni prostredky pouzitelne ne dite. Pri zadosti o to aby soud "pridelil" pokutu otci je dulezite napsat KONKRETNI vec, na kterou otec pro dite ony prostredky pouzije.
Navrhy rozhodnuti cislovat, aby bylo zcela jsane, ze to neni jen tak nejaky navrh na vykon rozhodnuti, ale napr. 25-te nepredani ditete matkou (ktere soud dosud neresi). Tak po 3-5 neresenem navrhu poslat stiznost predsedovi soudu, podle reakce nasledne pripadne podat navrh na urceni lhuty.
Nahradu casu je treba resit nasledne jinak - Nerespektovani rozsudku matkou je zavaznou zmenou pomeru, je treba vyvolat nove rizeni, a chtit, aby na zaklade toho soud zvysil podil pece otce, pripadne rozhodl o SP, nebo dokonce sveril dite do pece otce (ktery sabotovat rozsudek nebude). Realna sance na zmenu se limitne blizi nule, maximalne matce domluvi a udelaji bubu … a otec muze dal podavat navrhy na vykon :).
siux píše: 07 čer 2021 12:32...
že soudy budou čekat cca rok, než to začnou reálně řešit.
Ovsem kdyby nepredaval otec - to by byl fofr :-)
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

audioalchemist píše: 07 čer 2021 11:50... ze dite NAHLE onemocni a napr. maminka si obstara potvrzeni od lekare.....
Jeste - potvrzeni od lekare nema byt jen tak nejake "dite je nemocne", ale musi v takovem pripade obsahovat i ze neni schopne prevozu.
Protoze jinak samozrejme mas narok na predani i nemocneho ditete, a jako dobrou obranu proti pokusum matky o "dite je nemocne, nemuzes" bych to doporucoval praktikovat. Matka uvidi, ze tudy to nevede, prestane si nemoci vymyslet. Bezna nemoc neni v zadnem pripade duvodem zruseni styku s otcem. Pripadne, kdyz to matka zkusi, HNED rict ok, super, ted teda nechces abych se o nej postarat, pojdme HNED domluvit nahradni termin za to co ted rusis.
On totiz I ten cas s ditetem nemocnym je dulezity, varit mu cajicek, cist pohadky, vypravet pribehy, politovat ho a postarat se o nej…
Samozrejme nepredpoklada se ze budes vyzadovat predani blouzniciho ditete se 40-kou … posoudit stav ditete snad kazdy soudny clovek umi.
audioalchemist
Uživatel(ka) fóra

Tomu vsemu dobre rozumim. Jen bych se rad zminil o tom.co mi dnes bylo receno pani soudkyni.....ptal jsem se jak v takove situaci mohu s matkou resit pripadny nahradni termin. Soudkyne sdelila ze k tomu matka neni povinna mi neco nahrazovat dite je nemocne tecka. Schvalne jsem se dnes matky take ptal jestli mi treba nechce vynahradit zkracenou navstevu ze soboty. Pred soudem uplne v pohode rekla ze mi nic nenahradi ze.ma.na cely tyden plany.....secteno podtrzeno. Za 6 navrhu na vykon rozhodnuti z nichz pry jen dva byly opravnene kvuli vykonatelnosti ( soudu resp poste trvalo mesic nez soudu poskytla nejaky papir o doruceni nebo nedoruceni) maminka byla poucena ze musi plnit jinak pokuta a bla bla.bla....hned na to dostala od soudkyne radu jak se to dela s nemocnym ditetem a ja cekam ze hned dalsi navstevu bude dcera stonat :( vubec cele dnesni jednani bylo hodne divne. Opet odroceno pro nedoruceni posty otci. Na konci jsem se soudkyne ptal jestli bude protokol a ze uz i vim.ze tam budou nejake vyhrady k protokolaci. Usmala se a rekla. Uz je po jednani nashledanou. ..... Mam z toho zvlastni pocit na jednu stranu soudkyne matku poslala k sipku s navrhy na ucast nejake neziskovky pri styku s dcerou a matce take doporucila mi dceru davat a nebyt u styku pritomna v zajmu urovnani konfliktu ale poradne me nenechala se vyjadrit k tem podlym hloupostem ktere matka u soudu zvanila . byl jsem schopen a pripraven ty lzi vyvracet ale nebylo mi to vlastne vubec umozneno. Protokol vzhledem k odroceni velmi strucny skoro nic zasadniho do nej soudkyne nenechala zapsat. Mam sice nahravku ale to jednani bylo od zacatku hrozna fraska manzel neprebira uz dva roky postu matka je v kontaktu ale manzel i tak neprebira. Dostal jsem radu.zkusit se vydat cestou navrhu na stanoveni opatrovnika pro manzela resp. Matrikoveho otce dcery ale nemam sajnu jak to funguje jestli je to vubec mozne a mohu navrh vznest ja nebo musi soud. Taky komentar od dotycneho radce ve smyslu....uvidis jak se pan manzel sam a rad prihlasi....proc protoze mu vznikne povinnost platit opatrovnika ? Proc k tomu soud nepristoupi sam ...jestli tu moznost ma ....proc to jeste soud neudelal ?
audioalchemist
Uživatel(ka) fóra

On totiz I ten cas s ditetem nemocnym je dulezity, varit mu cajicek, cist pohadky, vypravet pribehy, politovat ho a postarat se o nej….prave si nejsem jist jestli je to v mem pripade zatim relevantni. Kdyz mam ten styk 9-12 a 15-18..... Uz ted v sobotu kdyz sem prisel do bydliste matky....mne pozvala dal ( coz mi bylo ihned dost divne vzhledem k tomu ze ani ne tyden pred tim jsem k bytu matky zasel a nez sem stacil byt zazvonit uz na.misto jela PCR) a ukazala mi spici dceru s tim ze od 5;00 nespala atd atd abychom.pockali az se probudi a uvidi se .... Ze vse nahradi....tak jsem sel zpet domu. V 11 mi. Zvonil telefon a na obrazovce dcera vysmata vesela lumpacila a vyskala ....byla.proste v pohode. Nakonec.sme to jakoze chteli udelat tak ze dcera zvladne byt venku 6hod. Coz mi prislo dost narocne ale nechtel jsem do toho.matce.kecat. navstevu jsme zacali cca ve 12:30.... Do 16:00 v pohode. Pak matce pipl telefon a uz byla jak na trni....ocividne cekala na prvni sanci spustit hadku....coz do pulhodiny hrave zvladla a z navstevy odesla..... Takze vysledek minus 2 hodiny.
( spechala na party ) o nahrade odmitla diskutovat takze se zadna ani nekonala.....
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

audioalchemist píše: 08 čer 2021 00:10…. tomu matka neni povinna mi neco nahrazovat dite je nemocne tecka. …
. Za 6 navrhu na vykon rozhodnuti z nichz pry jen dva byly opravnene kvuli vykonatelnosti pro nedoruceni posty otci.
…. Na konci jsem se soudkyne ptal jestli bude protokol a ze uz i vim.ze tam budou nejake vyhrady k protokolaci. Usmala se a rekla. Uz je po jednani nashledanou. .....

... Mam sice nahravku ale to jednani bylo od zacatku hrozna fraska ….

....ocividne cekala na prvni sanci spustit hadku....coz do pulhodiny hrave zvladla a z navstevy odesla.....

No a jakym zpusobem tedy byly/budou ty dva navrhy na vykon oficialne vyresene? Po tom musis jit dal, mit jako prvni oficialne zapsane ze matka marila rozhodnuti soudu, a byla poucena ...(zkracene - bylo udelano bububu). Abys pri pristim navrhu na vykon mohl pozadovat reseni pokutou, nasledne pokutou citelnou, a pripadne nasledne o to opirat navrh na zmenu pece.

Tady si te soudkyne hezky vodi :). Protokolace se musi odehravat v prubehu jednani, mela by byt diktovana, a jakekoli vyhrady k protokolaci musis uplatnovat v prubehu jednani, nenechat soudkyni psat co chce, pripadne nepsat vubec nic a nechat ji at si to napise pak sama. Proto se tak usmala, ze je po jednani - to uz zadne tve vyhrady k protokolaci nikoho nezajimaji :), ani kdyz je sepises, posles … Nahravani jednani musis na pocatku soudniho jednani oznamit. Ale ani tak nemuze nahravka (tvoje) nahrazovat protokolaci, nemuzes se po jednani na ni odvolavat, chtit aby na jejim zaklade neco doplnila… Nahravka je jen a jen pro tebe, abys mohl zkoumat co si asi soudkyne mysli, jak pusobi matka, jak ty …

V soudnich jednanich se trochu placas, ale to je celkem jedno - sanci na vyznamny posun touhle cestou, i kdybys byl Perry Mason, a mel zakonik v malicku, nevidim. Ti nechci rict ze se nemas pokouset vysoudit co nejvic casu. To urcite zkousej, kdyz uz to bezi.
Ale podle me vyznamnejsi posun dosahnes kdyz budete s matkou chodit do poradny (dlouhodobe). Naucis se treba neskocit ji na snahu o spusteni hadky :)
audioalchemist
Uživatel(ka) fóra

No...ja se zasadne nehadam a to od narozeni dcery. Alespon v tom protokolu je napsano ze byla matka poucena atd atd.... Placam se v tom protoze se snazim byt u soudu slusny a mluvit jen kdyz jsem vyzvan jenze slovo skoro nedostanu a potom kdyz chci neco k protokolaci jakoby to mrcha vedela a mluvit me nenecha.... Navic jsem pri odchodu zmercil neco co se mi nelibi vubec....v sini zustavala se soudkyni ospodnice a je jasne ze kujou pikle....nejradeji bych se obou zbavil ale na to urcite nemam patrony
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

… Vigilantibus iura scripta sunt
Pokud neni jasne navrh na vykon rozhodnuti vyresen, chovej se jako by vyresen nebyl, a jeho vyreseni stale urguj.
To ze je v nejakem zapise z jednani zmineno ze matka byla poucena …. neni v zadnem pripade vyreseni navrhu na vykon rozhodnuti.
Ano, je to presne to o co se soudy snazi, navrhy na vykon rozhodnuti od otcu neresit a nechat nejak vysumet (ono si to sedne, tatinek to vzda .. maminka nakonec predavat zacne...), snazi se "zamest to" zminenim navrhu na vykon u jednani ve veci, a udelanim takoveho neoficialniho "bububu" tam - ale to neni vyreseni navrhu na vykon rozhodnuti de iure.
audioalchemist píše: 08 čer 2021 14:41 No...ja se zasadne nehadam a to od narozeni dcery.
Presto, jak pises, se ji podarilo vyvolat hadku a odkracet. Tahle sam nevyresis, potrebujete k tomu oba toho psychologa, aby vas s tim naucil pracovat.
audioalchemist píše: 08 čer 2021 14:41 jakoby to mrcha vedela a mluvit me nenecha....
U soudu je treba chovat se sebevedome (ale ne drze), mit nastudovana sva prava a pravidla rizeni - jak je to jen mozne, nenechat soudkyni sebou manipulovat a psat si co a jak si preje.
Mela by zustavat u formulaci matka uvadi --- otec uvadi, paklize se neshodnete. Uvedom si ze finalni rozhodnuti bude u soudu odvolaciho, ktery bude vychazet jen a pouze z informaci ve spisu, to pro nej bude smerodatne, podle toho si udela obrazek (ktery ani svou pritomnosti pak nezmenis). Chce to nebyt za kretena, nedstit siru na matku, nehadat se o blbostech, jit jen po casu s detmi, nenechat spis bobtnat hromadou soukromych "sracek" snazit se aby si soudkyne nerekli - no potes, neni divu ze moc nechce aby s nim dite bylo.. ale naopak tyyjo, to je super starostlivy chlap, toho bych chtela doma. To "vyhrava" opatrovnicky spor - ne pravni bitva, pocet navrhu na vykon, formalni spravnost PO …
To same u ospod. chodit tam, ale radit se jak nejlepe dosahnout vic casu s ditetem, radit se jak bys mohl dostat dlouhodobe matku s tebou do poradny, snazit se byt konstruktivni.
Kdyz zacnes na vsechny kolem mavat zakony a svymi pravy, zacnes jim hrozit stiznostmi (kdyz dobre vedi, ze realne nemas na co) - jejich samozrejma reakce je chranit pred tebou "chudinku matku", co po nich nic nechce. Samozrejme jim tam jeste blika majacek - dite ma pravo i na otce - coz pro ne vesmes znamena 2/14 je fajn.
audioalchemist
Uživatel(ka) fóra

Tak jsem docela překvapený protože dneska měl opět proběhnout telefonát který proběhl ale proběhl tím způsobem že místo 10 minut jsem se domluvila asi minuty 2 poté bylo slyšet matku Jak s nějakým pánem domlouvá že půjdu na pivo matka s dcerou byli v zámeckém parku u nás ve městě po těch dvou minutách už jsem pak jenom viděl neurčité obrázky pravděpodobně dcera měla telefon v ruce matka se vůbec o to jak probíhá hovor nezajímala To to trvalo asi tři minuty a poté se spojení přerušilo matka ji zpátky nevolala a okamžitě jsem šel na policii kde jsem měl v plánu Požádat je aby se mnou neprodleně do Zámeckého parku odjeli Kde bychom měli ještě šanci matku zastihnout a Celou věc za protokolovat policista odmítl s tím že není práci policie řešit nedodržování soudem nařízeného styku že se mám obrátit na OSPOD a soud Já jsem celou dobu žil v domnění že pokud má někdo soudem nařízeno aby jim umožnil s dítětem ať už osobní nebo audiovizuální nedodržení tohoto nařízení je vlastně maření rozhodnutí soudu ale pan policista tvrdí něco jiného tak to vynechává má Přemýšlím jestli jít do toho Zámeckého parku sám nebo ne Jestli to má nějaký význam a nebo mám jet rovnou domů psát další návrh na výkon rozhodnutí s kterým si paní soudkyně Utře zadek

Nejsem si teda jisty jak ted postupovat zadat soud o procesni ukon a simultanne podat navrh cislo 9 a zadat aby bylo vse reseno rychle pohrozit navrhem na urceni lhuty, nebo rovnou zadat o to aby do toho vstoupil soud vyssi instance ?
Odpovědět