Odchod rodiče s dětmi bez domluvy - poznatky

Odpovědět
Lukas79
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: 29 kvě 2021 17:35

Odchod rodiče s dětmi bez domluvy - poznatky

Příspěvek od Lukas79 »

Dobrý den,
rád bych se zde podělil spíše o poznatky z předmětu, než si stěžoval na postupy soudů a OSPOD, kteří ve velké většině jednají v zájmu rodiče onoho něžného pohlaví, které Vám odebere děti dokonce i bez Vašeho vědomí a je za to navíc náležitě odměněno. Je možné, že to někomu pomůže v odvaze při jednání s advokáty, úřady a soudy. Následující řádky obsahují také jisté paragrafy a odkazy na zákony, nicméně právník nejsem, tak nechť si každý daná ustanovení nechá vyložit svým právním zástupcem nebo kde chce. Příspěvěk není cílen primárně na matky, nicméně v drtivé většině jsou to právě ony, které jsou pro mne z nepochopitelného důvodu, statisticky doložitelně, zvýhodňovány všemi, a to i na základě jejich protiprávního jednání. Budu se ale snažit psát text neutrálně, nediskriminačně, prostě jsme si všichni všude rovni.

Mé zkušenosti začaly před pěti lety, kdy jsem se vrátil zpět ze zaměstnání a doma nikdo. Večer jsem obdržel e-mail, že se manželka odstěhovala k mamince s dětmi. Klasika. Důvodů se vždy najde mnoho. Upozorňuji, že nejsem mlátič žen, alkoholik, feťák nebo jiná podobná existence. Také musím zmínit, že pohrdám kýmkoliv, kdo udělá s dětmi něco takového a nemá k tomu závažné důvody (násilí páchané na partnerovi nebo na dětech a podobně). Do této chvíle jsem doplnil statistiky a dopadl jako většina rodičů s chromozomy XY, tedy liché víkendy, sudé ze středy na čtvrtek, přepočet alimentů 5 let zpětně i přes to, že jsem peníze posílal, atp. Relativně standard zde v ČR. Dokonce i jistá státní zástupkyně tento styk rodiče s nezletilými považuje za velmi široký.

Zpět k problematice uvedené v úvodu. Odchod rodiče ze společné společné domácnosti bez domluvy s druhým rodičem je protiprávní a nemůže být v nejlepším zájmu dítěte (pokud druhý není prokazatelně agresor/agresorka). Vycházím z běžně dostupných informací dohledatelných na internetu.

https://advokatnidenik.cz/2020/08/21/vn ... l-casteji/ - Tuto doménu dle NIC.CZ vlastní Česká advokátní komora, informace ze stránek tedy považuji za ověřené. Kupodivu spousta advokátů toto neví nebo ignoruje, soudy jakbysmet!
Přemístění dítěte bez vědomí a bez dohody s druhým rodičem je protiprávní a jde o jasné porušení rodičovské odpovědnosti. Z bezpráví nemůže vzniknout právo, proto takový krok následně nelze zhojit ani rozhodnutím soudu. Naopak opatrovnický soud by měl rodiče poučit a v následném řízení protiprávnost zohlednit v rozhodování o péči.
Opřené asi o Nový občanský zákonník:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89 - Občanský zánonník, Zákon č. 89/2012 Sb., §692, odst. 1)
O záležitostech rodiny, včetně volby umístění rodinné domácnosti, popřípadě domácnosti jednoho z manželů a dalších členů rodiny, především dětí, které nenabyly plné svéprávnosti, a o způsobu života rodiny, se mají manželé dohodnout.
Pokud se tedy tak nestane, jde od prvopočátku o protiprávní počin, za který by druhý rodič neměl být ve výsledku trestán (v Brně to funguje ale dosti odlišně). Pokud se tak stane, obratem kontaktujte OSPOD a informujte je doložitelně o tomto protiprávním počinu. Vytržení nezletilých z běžného prostředí nemůže být v jejich nejlepším zájmu. Pravděpodobná odpověď ale bude, že se máte obrátit na soud se žádostí o vydání předběžného opatření.

Ale,
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-292 - Zákon č. 292/2013 Sb. - Zákon o zvláštních řízeních soudních, kde se v Oddílu 5, Péče soudu o nezletilé, pododdíl 1 ve zvláštních ustanoveních o předběžné úpravě poměrů dítěte v §454, odst. 1) píše:
Předběžné opatření může soud nařídit jen na návrh orgánu sociálně-právní ochrany dětí.
Můžete tedy vůbec sami podat návrh na předběžné opatření ohledně nezletilých? Nevypádá to.

Také jsem přesvědčen, že pokud by tak OSPOD na Vaši žádost neučinil, dopustil by se trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby nebo maření úkolu úřední osoby z nedbalosti dle §329 nebo §330
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-40

Následně, po připomenutí OSPOD jejich pravomocí, a pokud by OSPOD návrh na předběžné opatření ohledně navrácení nezletilých rodičem zpět do jejich dohodnutého prostředí náhodou vydal, ten samý OSPOD nesmí nezletilé nadále zastupovat. Viz. zmíněný Zákon č. 292/2013 Sb., §455, odst. 2)
Opatrovníkem nelze jmenovat orgán sociálně-právní ochrany dětí, který podal návrh na předběžné opatření.
Také dobré vědět.

Pokud toto nepodchytíte hned ze začátku, dostanete se do velkých problémů, budete zcela zbytečně Vy a děti absolvovat psychologická vyšetření, ke kterým dojde klidně až po roce od nechtěného rozpadu rodiny a ztráty dětí a tímpádem znevýhodnění u posudkového psychologa, kdy děti vlastně žijí již rok v jiném prostředí s jedním z rodičů a mohou být a bývají zmanipulované tímto rodičem.

Na závěr dodám, že takový přístup státních institucí se mi nelíbí a z toho důvodu se odvolávám k ÚS (který není zárukou úspěchu), podal jsem trestní oznámení na 4 úřednice a jednoho úředníka OSPOD, soudce Městského soudu v Brně, senátu Krajského soudu v Brně, čtyř úřednic Kanceláře veřejného ochránce práv, které zcela ignorovaly výše zmíněné ignorované OSPODem a také doložené nejen diskriminační jednání OSPOD, a jednu státní zástupkyni z Brna-města, kam bylo prvně trestní oznámení směrováno. Nyní to řeší Krajské státní zastupitelství. Podezírám všechny z přečinu zneužití pravomocí úředních osob nebo maření úředních osob z nedbalosti a také ze spolčení ke spáchání ze zvlášť závažného zločinu, tedy úmyslných trestných činů zneužívání pravomocí úředních osob, případně také zločin proti lidskosti. Ale víte jak to zde funguje... na úplný závěr poruším neutrálnost zmíněnou v prvním odstavci a dodám, že maminka je maninka, tatínek je bankomat. Neuděláte s tím nic, nepomůže Vám nikdo.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 608
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Odchod rodiče s dětmi bez domluvy - poznatky

Příspěvek od Simpson123 »

Muzi jsme strasne hloupi, taky jsem zacal chapat o co mamince jde az kdyz se i s detmi ode me odstehovala. Jak rikal i Plzak, do poradny obvykle prichazi manzele s dobre odlezelou mrtvolou sveho vztahu a zadaji "resuscitaci mrtvoly".
Divne je ze chlap ignoruje mesice a nekdy i rok, dva trvajici reci zeny ktrera je nespokojena a pak je "nahle" prekvapen odchodem zeny.
Jinak podle me Lukas79 neradi dobre, kdyz uz matka s detmi odejde neni dobre kontaktovat OSPOD, neni dobre rozjizdet soudy atd., protoze otci tohle nepomuze v situci kdy se matkou nenastolil peci alespon na 30-40% ....
Rozjizdet soudy a OSPOD v situaci kdy otec deti nevida/vida malo je jen cesta jak institucionalne (soud + OSPOD) potvrdit na papire stav ze dite/deti jsou majetek matky a otec je platic aliku.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2127
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Odchod rodiče s dětmi bez domluvy - poznatky

Příspěvek od tulen2 »

Ja to vidim tak napul. Jako prvni by samozrejme melo byt fakticky nepripustit premisteni (odvezt deti zpet, trvat do pripadneho soudu na stridani 50/50, zachovani skoly/skolky, a aby je vozila, nabizet poradnu), nez clovek zkusi reseni po pravni a uredni linii.
Jinak ale ok, kdyz to fakticky vubec nejde (matka otce k detem vubec nepusti, aby je prevezt nemohl) - tam je spravne nutit ospod do podani PO podle ZRS (podle toho bohuzel soudy i ospody moc nejedou, hraji to "postaru", ze na takove veci ZRS neni treba, a odvolacky i US jim to pokryvaji :( ), nutit pisemne, pokud nepoda stezovat si, chtit ospod vymenit … + podat sam PO na zachovani faktickeho i trvaleho bydliste deti.

Vsechny tyhle kroky musi byt rychle (zadne cekani tyden, dva, mesic …). A s urady/soudem SKVELE dokumentovane a komunikovane, nenechat se ukolebat slibovanim, co neni na papire … Z techto bodu vyplyva - bezny otec nema sanci tohle dat. Pokud to nahodou nekdo v podobne situaci ctete vcas, nez je pozde - fakt se nebojte ptat, a rychle s tim neco delejte.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 608
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Odchod rodiče s dětmi bez domluvy - poznatky

Příspěvek od Simpson123 »

Imho cas a rychlost pochopeni situace u muzu - to je ten nejpalcivejsi problem Tuleni, napr. i me to trvalo mnoho mesicu nez jsem "pochopil situaci". Podle meho je to velmi zradne pro otce, takovy otec jako ja nekolik mesicu kouka jako puk jak se matka s detmi odstehovala a ze je matka realna majitelka decek na 99% vyplyne proste z realne situace ze se stara na 99% casu o decka matka,....a otec kouka, skripe zuby, obcas se takovy otec s matkou majitelkou nekonstruktivne pohada a nez se rozkouka je 5-12 mesicu situace zafixovana, male deti si zvyknou rychle na absenci otce, znamy scenar......pak v takove zoufale situaci otec obvykle neobratne a neucinne rozjede OSPOD + soudy, prakticky a obvykle v situaci kdy je vsechno game over pro otce = instituce to jen zkonstatuji ze je game over a otec je stykac 2-4/14 + aliko platic na zbytek detstvi deti.
PS: Nemyslim si ze by vetsina matek do toho sla nejak lepe nachytrena, jen zkratka maji lepsi instinkty jak vyradit otce ze zivota decek, nez maji otcove instinkty jak se nenechat vyradit ze zivota decek + bych rekl ze otcum casto schazi vydrz na dlouhodobe a nekonecne tahanice ...coz zeny umi asi lepe ....
BTW na zacatku me causy jsem byl taky cely zhavy se soudit a byl to Tulen2 ktery me chytre od sudicske touhy devastujici uz tehdy zdevastovane vztahy s majitelkou deti odradil, zpetne to vnimam jako uspech - ze jsem odolal a odvratil sudicske touhy, protoze bych u soudu dopadl spatne ...
Marek2
Stálice fóra
Příspěvky: 55
Registrován: 30 říj 2018 12:07

Re: Odchod rodiče s dětmi bez domluvy - poznatky

Příspěvek od Marek2 »

Několik let se nuceně pohybuji v právním světě opatrovnického a trestního řízení, jsou pro mne zjištění Lukas79 opakováním rozporu realitaXteorie. Konkrétně:
1. odstěhování bez souhlasu druhého rodiče je protiprávní
2 návrh na PO může podat jen OSPOD
3. OSPOD, který podal návrh na PO, nesmí dítě dále zastupovat
V praxi se tím nikdo neřídí, nebo k tomu ani nedojde:
1. Odstěhování je protiprávní pro poškozeného rodiče, ale soud si k tomu hned dá právo na ochranu dítěte a tím to okamžitě přebije.
2. Nikdy jsem neviděl OSPOD konat a podat návrh na PO. Holedbali se tím, že když se stane to a to, že návrh podají. Pak se "to" stalo a OSPOD zas jen sliboval co udělá příště.
3. Tohle snad ani nikdo neví.
A jak to píšeme pořád, rozhodující je faktický stav - mít děti u sebe a pečovat o ně, budovat vztah. Právní bitvy jsou důležité, ale až na druhém místě. Spoléhat, že soud za 5 let uzná, že dítě bylo odstěhováno protiprávně a vrátí stav na počátek = v ČR se nikdy nestane.
jiric
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 27
Registrován: 02 kvě 2019 22:10

Re: Odchod rodiče s dětmi bez domluvy - poznatky

Příspěvek od jiric »

Simpson123 píše: 17 čer 2021 13:28 PS: Nemyslim si ze by vetsina matek do toho sla nejak lepe nachytrena, jen zkratka maji lepsi instinkty jak vyradit otce ze zivota decek, nez maji otcove instinkty jak se nenechat vyradit ze zivota decek + bych rekl ze otcum casto schazi vydrz na dlouhodobe a nekonecne tahanice ...coz zeny umi asi lepe ....
Maminky byvaji v naproste vetsine s deckama na RD a po odstehovani jsou automaticky povazovany za obeti - kdyz ne nasilnika, tak alespon lempla, mamanka, neschopy...
Kdyz maminka frnkne s deckama, tatinkove musi vyznamne preorganizovat svuj zivot (cim jsou deti mensi tim vic) a na uradech/soudech jsou si sice podle zakona s maminkou rovni ale praxe tomu moc neodpovida podle hesla co se vlece neutece.
Odpovědět